Reklama

Reklama

Evil

(seriál)
Trailer
Krimi / Drama / Horor / Mysteriózní / Thriller
USA, (2019–2024), 39 h 26 min (Minutáž: 42–59 min)

Hudba:

David Buckley

Hrají:

Katja Herbers, Mike Colter, Michael Emerson, Aasif Mandvi, Skylar Gray, Kurt Fuller, Marti Matulis, Christine Lahti, Darren Pettie, Danny Burstein (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(50)

Videa (4)

Trailer

Recenze (10)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Hororový večerníček na dobré spaní z pera mých oblíbenců - Roberta a Michelle Kingových - a dle zdejšího hodnocení (63%) to vypadá, že hodně nadržuju a asi to tak bude, ale já se skutečně na každou další věc těchto úžasných tvůrců děsně těším. Děsně! Tentokrát si vzali do prádla církev a normální jevy, které mohou i nemusí být para, záleží na úhlu pohledu, víry či nadhledu a možnosti, že vše, co vypadá zprvu jako práce satana, jsou třeba jen rezavé trubky ve zdi. Nebo ne? A právě to žonglování a ironie kolem je ďábelsky přitažlivé, stejně jako boží obsazení. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Vyšetřovací tým ve službách katolické církve složený z duchovního, psycholožky a experta na techniku se snaží objasnit eventuální zázraky a údajná posednutí. Někdy na něco kápnou, jindy odhalí podvod a všichni samozřejmě více či méně řeší vlastní osobní problémy. Pokud by se seriál řídil heslem "Co díl, to případ", bylo by všechno v naprostém pořádku. Bohužel tvůrci se z mého pohledu až příliš soustředili na osobní linky táhnoucí se celým seriálem. Chápu, že tady musely být, ale stačilo by, kdyby byly něčím na pozadí a ne hlavním motivem. Přesto se mi tahle variace na Akta X docela líbila, protože tvůrcům se nedá upřít pár dobrých nápadů a sympatické obsazení, což z Evil dělá víc než jen snesitelnou záležitost. Nicméně v dnešní seriálové konkurenci tohle nemá šanci. 65% ()

Reklama

Mimomisu 

všechny recenze uživatele

Ve druhe a treti serii se to hodne slusne rozjelo, uz to zdaleka nejsou jen epizodky. Bavilo by me to asi i bez humoru, ale ten je naprosto skvelej. Tesim se na ctvrtou serii. Vetsina narku tady zni jako hodnoceni po par dilech a je to skoda (a za me ne uplne objektivni). ()

KosiR_ksr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

První díly mě zaujaly nápadem náboženství vs. psychologie v kontextu paranormálních jevů. V tomto duchu se nese celá první série a bohužel už se nijak zvlášť nerozvíjí až trochu vyčpí. Každý díl nový případ, který často nedojde k uspokojivému řešení a trojce vyšetřovatelů jen pokrčí rameny (v lepším případě pronese nelibou hlášku vůči svému církevnímu zaměstnavateli) a jde na další případ. Překvapí až závěrečný díl. Následující série se více soustředí na do té doby vedlejší dějovou linku napříč sérií, což mi vyhovuje. ()

Jouzi.Ef 

všechny recenze uživatele

Seriál se drží zaběhlých trendů 21. století 20. let a svůj rasismus vůči čemukoli co je bílé rozhodně nezapře. Alespoň se zde nevyskytují nebinární postavy a jiné neoliberalistické výmysly. Tolik k politice seriálu, za kterou ubírám jednu hvězdu. Ač byly první díly velmi svižné, postupně se tempo seriálu zpomaluje. Kompozice jednotlivých dílů je při nejmenším zvláštní: úvod a zápletka nechybí nikdy, ale vyvrcholení a závěr pokulhává. U několika dílů jsem měl vyloženě pocit, že prostě došla stopáž, a tak epizoda skončila bez závěru. O hororovosti by se dalo také spekulovat -- i když je tam spoustu dobrých nápadů, je to hodně MILD, čili mírné. Kdo je vlastně cílovkou seriálu pro mě zůstává záhadou -- poměrně často se děj točí okolo malých dětí, což mě osobně vůbec nebavilo. Sečteno podtrženo najde se tam pár dobrých dílů, ale je tam hodně balastu, kterým se člověk musí prokoukat. ()

Galerie (80)

Zajímavosti (1)

  • V zahraničí, když uživatelé Paramount+ zkusili přeskočit znělku, tak se objevil nápis: „Přeskočte znělku a budeme Vás strašit.“ (Vitox)

Reklama

Reklama