Simpsonovi - Golfová společnost (1990) (epizoda) (S02E06)

• Táto epizóda bola prvýkrát výrazne zameraná na postavu Neda Flandersa a zvyšok rodiny Flandersovcov. V epizóde sa prvýkrát objavili Maude a Rode Flandersovcovci, a tiež sa prvýkrát ukázalo vnútro domu Flandersovcov. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda) (S02E07)

• Vo francúzsko-kanadskej verzii cituje Homer slová adresované Maggie, že ide o Detroit Lions namiesto Dallas Cowboys. Detroit Lions sú druhým tímom, ktorý zorganizoval zápas NFL na Deň vďakyvzdania. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda) (S02E07)

• Jednou zo žien, ktorú Lisa umiestni do svojho aranžmánu, je Marjory Stoneman Douglas, ktorá, ako Lisa hovorí, väčšinu svojho života pracovala na ochrane Floridských močiarov pred predajom a výstavbou. Zomrela v roku 1998 vo veku 108 rokov. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda) (S02E07)

• Meno matky Marge - Jackie Bouvier - je zrejmým odkazom na priezvisko - Jacqueline Bouvier - Jacqueline Kennedy Onassis (1929-1994), Prvej dámy Spojených štátov v rokoch 1961 až 1963. (Je ironické, že táto epizóda bola odvysielaná 22. novembra, na výročie atentátu na jej manžela, prezidenta Johna F. Kennedyho.) (Pat.Ko)

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda) (S02E07)

• Tím sa rozhodol natočiť epizódu venovanú Dňu vďakyvzdania potom, keď zistili, že epizóda bude odvysielaná vo štvrtok 22. novembra 1990, ktorý bol v tento rok dátumom Dňa vďakyvzdania. Seriál sa predtým vysielal o 20:00 EST v nedeľu večer, ale televízna stanica Fox presunula jej časový rámec na rovnaký čas vo štvrtky na začiatku druhej série. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda) (S02E07)

• Po tom, čo Bart zničí aranžmán, ktorý Lisa pripravila na Večeru vďakyvzdania, napíše Lisa báseň začínajúcu slovami: "Videla som najlepšie jedlá mojej generácie zničené..." Toto je odkaz na báseň 'Howl' od Allena Ginsberga, ktorá začína slovami: "Videl som najlepšie mysle mojej generácie zničené šialenosťou, hladnou hysterickou nahotou..." Ginsberg bol údajne príjemne pobavený týmto odkazom. (Pat.Ko)

Simpsonovi - Bart kazisvět (1990) (epizoda) (S02E07)

• Hudba, ktorú Bart spieva, keď prináša moriaka na stôl, je hudba, ktorá tiež znie počas úvodu 20th Century Fox. (Pat.Ko)