Sandokan (Kabir Bedi) sa opäť vracia do rodnej krajiny, aby zachránil Suramu, kráľovnu Assamu a jej kráľovstvo spod nadvlády čarodejnice Black Raja. Keď však dôstojník indickej pechoty zabije anglického guvernéra a nafinguje tento krutý čin ako dielo Sandokana, stane sa hrdý bojovník prenasledovaným vrahom. Prekrásna kontesa Lady Dora Parkerová, ktorá práve prišla do Indie, sa rozhodne pomôcť neohroziteľnému tigrovi z Malajzie. V hlavných úlohách sa nám predstavia aj talianska speváčka Romina Powerová a Franco Nero. (oficiální text distributora)

curunir

Rozhodne nič prelomové, ale dá sa na to príjemne pozerať. Kabir Bedi síce nie je v takej forme, ako pred tridsiatimi rokmi, aj scenár je dosť naivne a smiešne napísaný, ale všetko vyvracia pomerne svižný dej, kde sa neustále čosi deje a sympatická hudba. Herci odviedli svoju robotu tak, ako vedeli. Bedi je bezpochyby zabehaný, zato predstaviteľka Lady Dory (Vittoria Belvedere) s rôznymi feministickými myšlienkami pôsobí natoľko hlúpo, až vzbudzuje podozrenie, či sa náhodou skutočnosti o prefarbenú blondínu. Postava popleteného a komického fotografa Alfréda (Clive Riche) je (povinným) príjemným spestreným, zato zbytočná prítomnosť Franca Nera je len pre väčšiu ,,hviezdnosť". Miniséria chcela nadviazať na zašlú slávu niekdajších filmov a aj keď sa jej to úplne nepodarilo, aspoň sa na nič nehrá, čím v konečnom dôsledku nijako neurazí. (7. komentár k filmu) ()

stOKYi

Už na daktoré vtipné situácie typu, sandokan všetkých rozsekáva a idú naňho vždy len mečom čo pridáva na trápnosti súbojov a komickosti a keď niekoho prepichne, rozsekne a podobne, vždy mu zostane meč žiarivo strieborný. Alebo neustále sa unášanie a prepúšťanie a utekanie a pod. Ale vzhľadom k tomu že si nepamätám vôbec prvého sandokána (ani som si nie istý či som ho niekedy vôbec pozeral v mojom dectve ), tak sa mi tento seriál celkom páčil a spríjemnil my moje chvíle, kde v televízii nič nedávali celé dni a ja som bol pripútaný na lôžko dôsledku operácie môjho kolena. Čiže určite som sa nenudil. (12.11.2010) ()

Death

Nebyt tech prisernych souboju, tak mohl tento film jit i vyse.Bohuzel souboje uz nejsou ani z "beckoveho", ale spise z "ceckoveho" filmu.Zadna krev, dokonce ani zadna snaha alespon obarvit Sandokanovi mec nacervno, no zkratka takhle bych to natocil s par kamosema (mozna i lepe).Jinak dve hvezdy za misty docela zabavny pribeh, na ktery se dobre kouka. ()

Vojcl

Silně podprůměrné pokračování celkem solidního seriálu.. Velice špatně zrežírované i zahrané. Bezmála šedesátiletý Kabir Bedi poskakující s mačetou působí spíš směšně, Franco Nero je "mistr" přehrávání a o ostatních ani nemluvě.. Jediné co tomuhle spackanému seriálu nelze upřít je vynikající hudba!!! ()

LiVentura

Co se mne týče, nebylo to úplně špatné...spíše převládala střídmě pozitivní nálada z opětovného shledání s nádhernou legendou Sandokanem. Efekty nebyly o nic horší, než-li před dobrými dvaceti léty od seriálu, až místy na nudné dějství a občasné trestuhodné choutky kameramanů.! Jinak hodnotím tři a třičtvrtě hvězdy, takže za čtyři. ()

• V seriálu si zahrála zpěvačka Romina Power, u nás známá především písní „Felicita“, kterou nazpívala se svým manželem, hercem a zpěvákem, Albano Carrisim. (M.B)