První setkání s rodinou vaší přítelkyně může být náročné. Ještě těžší je plánovat žádost o ruku na každoroční štědrovečerní večeři její rodiny - přičemž její příbuzní ani netuší, že je lesba. Když se Abby (Kristen Stewartová) dozví, že Harper (Mackenzie Davisová) jejich vztah před rodinou tajila, začne o ní pochybovat… Sváteční romantická komedie Šťastné a veselé zachycuje pestrou škálu emocí spojených s touhou po přijetí ze strany rodiny, snahou být věrný sám sobě a odhodláním nezkazit si Vánoce. (HBO Europe)

AmunRa

Čekal jsem LGBT agitku, ale v tomto směru autoři našli přijatelný kompromis. Pořád si sice myslím, že by méně tlačení na pilu mělo lepší výsledky, ale ve výsledku přijatelné. Film s jinak plytkým vánočním příběhem bez nějaké invence (jen se romantika koná mezi stejnopohlavním párem) drží výborné herecké obsazení. Titulní role Kristen Stewart a Mackenzie Davis sedí jako přišité, ale hlavní výhra byla ve vedlejších rolích skvělého Dana Levyho a vynikající Aubrey Plaza. Ve výsledku vlastně průměrný romantický vánoční film s trochu neobvyklou hlavní dvojicí. ()

darkchipmunk

Aby se z tohohle filmu stala vánoční klasika, na to má asi příliš alternativní (a málo hravý - omg) vibe. Jo, představte si to, nemám problém věřit, že by konzervativní část Ameriky měla v dnešní době problém přijmout lesbický pár, když jde o zemi, která se regresivně vrátila k zákazu potratů... Klasický střet majetných konzervaticů - kteří se navíc politicky angažují, obavy z přijetí jsou tak na místě- s lesbickým issue. Nejhorší chování vlastně vyvolávala právě ta podvědomá nejistota ohledně Abby, co tam vlastně dělá a tak. Kristen Stewart s Mackenzie Davis jsou zamilování hodný, a Kristen (která je btw často kreténama označována jako nejnudnější herečka ever, protože nepodbízí 'ženskej sexappeal') hraje podobně jako vždycky. A to dobře. ()

Pignon

Odpouštím tvůrcům tu chatrnou kostru lesbického příběhu, protože posloužil k ověšení desítkami vtipných perel na téma rodinných stereotypů, amerických pravidel a celé mě to tu hodinu a 47 minut bavilo. Ten scénář musel psát někdo s pozorovacím talentem a smyslem pro vypointování vtipu. ()

Glenn_Coco

Konečně lesbian vánoční film, ještě k tomu s absolutně ikonickým castem a režisérkou stejně důležitou pro queer kinematografii. Kristen Stewart je jako protagonistka skvělá a padne jak k Mackenzie Davies, tak Danu Levy (a Aubrey Plaze, která si ale *nečekaně* krade každou scénu pro sebe). ()

bumprd

Trailer je super, ale to je tak asi všechno. Bohužel mezi holkama není žádná chemie a děj tak nějak pokulhává. Škoda. Na druhou stranu Kristen podává solidní výkon a Aubrey Plaza s Danem Levym jsou skvělí. A má to gay plot, and that's the point. ()

xhelmutx

jeeej toto je slabe aj na sundance...kristen stewart si moze na stenu spravit dalsi krizik k zlym filmom, v ktorych hrala...tak huraaa na vianocny trh s hentymto zazrakom...uz prvy film (ktory ako tak obstal) bol naznakom, ze clea duvall je schopna natocit nieco fakt velmi nepodarene...tak teda zaradit "spiatocku" a naspat k vianocnemu chevy chaseovi...v 80tkach sa s tym nesrali! ()

ZuziBoss

Tak už to začíná... jak není ve filmu gay, trans, černoch nebo Ind, nemůže být natočen. A i kdyby se na to člověk koukal z druhé strany, tak těm lesbicím jsem nevěřila ani slovo. Hvezdicku davam za vanocni výzdobu. ()

pallok

Videl som už aj väčšiu hovadinu. Celkom dobré herecké výkony, nie len Kristen, trochu humoru cez slzy a pomaly plynúci jednoduchý príbeh s "nepredvídateľným happyendom". Škoda, že nevidený cez Vianoce, určite lepší ako Sám doma s Kameňákom a pod. 81% ()

vinson003

Prosím vás, dal jsem tři, ale je to pouhých padesát pět, "chytrý" gay na telefonu, bláznivá story, kdo z matky nebo otce je vlastně gay, proč se jedna sestra chová bláznivě, když je vlastně mad gay, proč druhá šuká, ani neví proč, protože je šukavá gay, která o tom neví, a proč se chová, mimochodem supercanadianmygirl, třetí sestra jako nanynka, i když dopisuje do novin, no odpověď je jednoduchá, my girlies never spoke to me...they are my kitties..nikdy nemluvím vážně, všechno je jenom americké, z důležitých řečí je každému nevolno, to je intelektuální, nekřesťanské, kdo je gay, ten rozhodně nezapadne, proto se o tom mluví...u nás šeptej a mandragora před desíti lety, ale jinak nic, protože jsme sofistikovaní, češi, pýcha evropy...jinak Davis skvěle zahraná lesba, Kristen bohužel nic hrát nemusela, i když s Davis bychom byli asi všichni v pytli, bez rozdílu pohlaví...škoda nadsázky, škoda promarněné šance...trochu chytřeji a mohlo to být šedesát pět... ()