Chinese Pilot

• Čína Zhong guo ji zhang (více)

Natočeno podle skutečné události. Let č. A319 z Číny do Tibetu zpočátku vypadal zcela normálně. Jenže 40 minut po startu náhle praskne sklo v pilotní kabině. Celá posádka se tak musí vypořádat nejen s nedostatkem kyslíku a panikařícími cestujícími, ale i blížící se bouří. (Lex.San)

corpsy

Podľa skutočnej udalosti, ale predsa plné klišé a to nehovorím o záverečnom patose, ktorý je tak prehnaný, až dojme. Katastrofická dráma, ktorá má čo ponúknuť, ak teda príbehy ako je tento prijímate s otvorenou náručou. ()

batmancz

Nenudilo to. Ano, spousta nelogických věcí, vlastně děj je vcelku krátký, ale to naštěstí i stopáž. Chvílemi jsem měl nicméně pocit, že se dívám na dokument jak funguje letištní provoz. Ano, ten patos a hrdinství a děkování je opravdu moc, ale to už v PRC bývá. Pro přesnost - vypadne jen pravé přední sklo, tedy ten kapitán byl částečně chráněný proti větru a krupobití. No dobře, ta bouřka tam být nemusela. Každopádně doporučuji, protože podobných filmů opravdu mnoho není. ()

Lex.San

Filmy tohoto žánru se většinou neobejdou bez jistého deklamování hrdinství a určitých póz. Z čehož jsem měl jistou obavu, zvláště když se jednalo o čínskou produkci. A víte co, nebylo to nikterak hrozné. Sympatické postavy, více rovin příběhu, uvěřitelné triky. Vyjma pár pasáží zde máme zdařile podaný film, který mě u obrazovky spolehlivě udržel až do konce – hodně silné 3* (7,9/10) ()

• Ve skutečnosti trvala celá situace od prasknutí předního skla do přistání cca 35 minut, ve filmu však trvá cca 47 minut (patrně kvůli delší stopáži filmu). (batmancz)