Reklama

Reklama

Superman: The Animated Series

(seriál)
  • USA Superman
Animovaný / Akční / Rodinný / Sci-Fi
USA, (1996–1999), 17 h 49 min (Minutáž: 20–22 min)

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks)

Hrají:

Tim Daly, Dana Delany, Joseph Bologna, George Dzundza, Clancy Brown, Lisa Edelstein, Lauren Tom, Mike Farrell, Shelley Fabares, Joely Fisher, Michael Ironside (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(51)

Obsahy(1)

Warner Bros. a DC Comics se po úspěchu animovaného seriálu Batman (1992) rozhodli vrátit do sobotního ranního pásma na televizních obrazovkách největšího z komiksových hrdinů, Supermana. Styl animace je inspirován původním fleischerovým seriálem z roku 1941, přičemž se Superman nově utká s většinou svých nejznámějších protivníků, jako například s Lexem Luthorem, Brainiacem či Darkseidem. V zámoří kladně hodnocený seriál se dočkal tří sérií. (Caszidy)

(více)

Recenze (16)

Risolutore 

všechny recenze uživatele

Obávám se, že většina hodnotících hodnotí zcela jiný supermanovský seriál, protože tenhle je ze společné produkce s Batman: Animated Series, který je tu červený a přitom se pohybuje na zcela (logicky, když je i od ZCELA stejných lidí) stejné úrovni. Čtyři hvězdy za hezký supermanovský motiv, obstojnou animace a díly s Lobem (ty jsou za kilo). ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Nevím jestli se hodnotící zbláznili nebo viděli jiný seriál, ale Superman je animovaná klasika od tvůrců Batmana, která s ním je plně srovnatelná. Batman je o fous temnější, Superman zas o něco velkolepější (což vyplývá z povahy obou komixů), ale oba seriály nabízí skvělé scénáře, postavy a výbornou akci. Crossover ve kterém se Superman a Batman staví spojenectví Lexe Luthora s Jokerem řadím mezi nejlepší crossovery co jsem kdy viděl. Na rozdíl od filmů nebo spíše romanticky-komediálně laděného hraného seriálu navíc nabízí tenhle animovaný celou galerii záporáků známých spíše z komixů - nechybí Lex Luthor, Braniac, Metallo, Darkseid, Parasite, Bizarro nebo Mr. Mxzptlk. A dočkáme se i Loba. Pro mě parádní záležitost, která má snad jedinou slabinu - Superman není zdaleka tak nezranitelný jak ve filmech/seriálu. ()

Reklama

dusan7721 

všechny recenze uživatele

Kokos...toto čo je za hodnotenie? Tento animovany seriál je jeden z najlepších aký kedy vznikol. Robili to tí istí čo aj Batman: Animované série: http://www.csfd.cz/film/170523-batman/ http://www.csfd.cz/film/73261-new-batman-adventures-the/ Alebo čo robili skvelé filmečky Superman: The Last Son of Krypton: http://www.csfd.cz/film/11092-superman-the-last-son-of-krypton/ či Superman Batman: World Finest: http://www.csfd.cz/film/11060-batman-a-superman/ Na IMDB to má rating až 83 % a tiež to získalo nejaké ceny Emmy. Ste si to mnohí určite pomýlili s tým starým trapným seriálom čo chodil dávno na Nove. Inak intro: http://www.youtube.com/watch?v=oUcKJflBG8Q Dokonca sa tam objaví aj ten bledý vesmírny zabijak na motorke Lobo. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

No dobře, 5 hvězdiček si to určitě nezaslouží, ale musel jsem jednu přidat, když vidím to zdejší nespravedlivé hodnocení, které není zapříčiněno tím, že je seriál tak špatný, ale tím, že zdejší kritici hodnotí něco úplně jiného, jak napoví komentáře, ve kterých je zmiňován Superpes, který tady vůbec nezaštěká, anebo citována hláška: "Hop, hop a letím", kterou tu Superman jaksi zapomene říct. Takže soudruzi a soudružky, až zase příště budete něco kritizovat, tak se přesvědčte, jestli kritizujete vůbec správný seriál!!! (Tím nechci říct, že všichni, co tomu dali málo hvězdiček viděli skutečně něco jinýho, ale myslím si, že valná většina ano, zřejmě toto - http://www.csfd.cz/film/150277-superman/). ___ No a teď již k dílku samotnému. Jedná se o další ze série povedených animovaných seriálů z dílny producenta Bruce Timma. Jednoduchá animace je hodně ovlivněná starými animáky ze 40. let, chybí temnost a vážnost seriálů Batman a Justice League, ale celkově jsem velmi spokojen. Příběhy jsou jednoduché, nicméně zábavné a postupně se v nich představují všechny důležité postavy Supermanova světa - Jor-El, Kentovi, Lois, Jimmy, Perry, Brainiac, Luthor, Metallo, Hračkář, Bizarro atd. a také dalších komiksů - Flash, Batman, Aquaman, Green Lantern Kyle Rayner nebo Dr. Fate. ___ Nejlepší epizody: The Last Son of Krypton I, World's Finest I-III, Knight Time, Demon Reborn (v těchto pěti se objeví Batman), Late Mr. Kent (noirově laděný příběh, kde Superman vypráví retrospektivně o smrti Clarka Kenta), In the Brightest Day, Apokolips ... Now I-II, Legacy I-II. ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Nechápu to nízké hodnocení. Podle mne si to lidi pletou úpně s něčím jiným. Tento seriál je v duchu výborného animáku z počátku devadesátých let Batman. Dokonce i postavy, co se tam mihnou mají stejnou animaci. Já jsem v celku spokujen. Jen Batman měl lepší scénář. Nevím. Možná to je tím, že Batmam má v sobě větší tajemnost, je víc zranitelný, má zajímavější postavičky, či figurky ve hře... ()

Zajímavosti (9)

  • Tvůrci se nechali inspirovat animací původního seriálu Dave Fleischera z roku 1941. Ten podle editora DC Comics Mike Carlina měl fenomenální grafické ztvárnění, ale nepříliš obsáhlou příběhovou stránku. To se proto ve Warner Brothers Animated Division a DC Comics rozhodli změnit v novém seriálu. (Caszidy)

Reklama

Reklama