Reklama

Reklama

Po třech dlouhých, prosperujících desetiletích, které následovaly po okázalé svatbě prince Akeema (Eddie Murphy) a Lisy McDowellové, král Jaffe Joffer a pobočník Semmi cítí, že v africkém království Zamunda se schyluje k potížím. Akeem má tři krásné dcery a žádného syna. Je tlačen ke zdi, když generál Izzi, megalomanský despota sousední země Nexdoria, sní o převzetí moci prostřednictvím politického sňatku svého syna a Akeemovy nejstarší dcery. A tak se nově korunovaný král Akeem a jeho důvěrník Semmi musí vrátit tam, kde to všechno začalo, do rušné čtvrti Queens v New Yorku. Od šamana má totiž informaci, že před 21 lety tam zplodil syna. O jeho existenci Akeem netušil, ale teď ho musí najít a přivést do Zamundy, aby se připravil na roli prince a následníka trůnu. Ukáže se, že budoucí princ Lavelle je pravým synem svého otce a situaci chce řešit po svém… (JOJ Cinema)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (177)

drackula 

všechny recenze uživatele

Dá sa na to pozerať. Ak beriem do úvahy kostýmy lokácie a priam až hravú farebnosť, je to ok. Ale všetko ostatné je úplné smetie. Scenár, herecké výkony, prepálená stopáž - skrátka škoda reči. Z môjho pohľadu splnil účel, keďže mi vypĺňal prestávky v rámci cestovania, ale inak ako pri čakaní na lietadlo a na tablete by som si ho dobrovoľne nepustil. 40% Amazon Prime ()

helloween93 

všechny recenze uživatele

Bál jsem se, že to takhle dopadne, no. Na jednu stranu je fajn se znovu setkat se Zamundou a původním castem, ze kterého chybí jenom královna a motherfucker Jackson. Bohužel největším mínusem sequelu je to, že všechny hlavní postavy z jedničky tu ustoupily do pozadí a děj se točí hlavně kolem syna Eddieho Murphyho. Ten je však herecky nejslabším článkem sestavy a příběh mě popravdě moc nebavil. 2* ()

Reklama

k4n9ur 

všechny recenze uživatele

Pěkný setkání po letech, pěkná vzpomínka, nostalgie. Pěkně udělané, ale přesto že scénáristi jsou stejní, režie je jiná. A je z toho znát jiná doba. Takže nikdo nemohl čekat že to bude dosahovat stejný úrovně, natož něco víc, jako jednička. Myslím že je to celkem úspěch ale dějově mě to moc nenadchlo. Bylo to slušně zpracované, trochu jako pohádka, líbilo se mi že byly zachovány všechny postavy, místa a další prvky. Každopádně, dle mého dvojka měla přijít tak minimálně o 20 let dřív a tahle nová by byla jako slušná zakončovací trojka. Škoda, asi se tenkrát s pokračováním nepočítalo. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Předně oceňuju, že se podařilo „sesbírat“ velké množství herců z prvního dílu – jenže kupříkladu John Amos, Arsenio Hall nebo Shari Headley tady sehrávají zatraceně osekané party. A to je velká škoda. Ostatně i samotný Eddie Murphy se místy stává spíš vedlejší postavou. Je z něj král Akeem a zákony jeho africké Zamundy zakazují, aby se vlády po králi ujala jeho dcera. Před smrtí svého otce zjistí, že mužského potomka přeci jenom má – a ten se nachází v Americe (jeden z prvních návratů k jedničce, kdy je nám krkolomně vysvětleno, že si kdysi v Queens užil noc, ze které si nic nepamatuje). Bleskově nalezený nemanželský syn má navíc uklidnit napětí s generálem ze sousední země. Jakmile se ovšem do Spojených států podíváme (nechybí památné holičství – vydařená scéna), hned zase mizíme zpět do Afriky, kde to moc nefunguje. Hlavně s humorem. Sice tu a tam kopneme do genderové a rasové (ne)rovnosti, jinak se ovšem tvůrci snaží pojmout velké množství námětů, kdy většinu stejně nikam zajímavě neposouvají a samotná nosná zápletka s nedobrovolným princem je slabá. A doufám, že jeho otravně uřvanou matku Leslie Jones už nikdo nikdy do ničeho neobsadí!! Jednička byla plná skvělého nadhledu, humoru a kouzelného sentimentu a dodnes patří k mým skutečným rodinným srdcovkám té doby. Dvojka je vyčpělá a zbytečná. PS: Moc dobře se aspoň koukalo na honosné kostýmy. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Je to takovy detinstejsi a zzenstilejsi Borat. Neni to dobry ani spatny film. Takovy lehci specificky film, ktery predstira, ze je neco vice, nez nostalgicke cviceni,relikt komedie 80.let. Co je vynikajici je vyprava a kostymy. Trochu mi vadily flashbacky do 1. dílu, nehynoucí hyperkorektnost a množství product placementu. ()

Galerie (81)

Zajímavosti (8)

  • Keď sa asi v 20. minúte filmu Lavelle Junson (Jermaine Fowler) zúčastňuje pracovného pohovoru, je to pre firmu Duke and Duke, čo je odvolávka na starší film s Eddiem Murphym Výmena z roku 1983. Mladý Duke aj ukazuje obraz Dukea a Dukea (Ralph BellamyDon Ameche) ako zakladateľov spoločnosti práve z uvedeného filmu. (ppapso)
  • Závěrečné titulky obsahují bonusové a vystřižené scény. (SONY_)

Související novinky

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama