Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Peter Parker je obyčejný, spíše neoblíbený, středoškolský student. Jednoho dne navštíví vědeckou výstavu, kde se předvádí možnost kontroly radioaktivního záření. Do cesty tomuto záření se připlete malý pavouk, který vzápětí kousne Petera, následkem čehož u sebe Parker objeví pavoučí schopnosti. Poté, co svojí nečinností nepřímo způsobí smrt strýčka Bena, kterého miloval jako svého otce, pochopí, že s velkou mocí přichází i velká odpovědnost. Stává se Spider-manem. Populární komiksový příběh, pocházející z hlavy Stana Leeho, se za dobu své existence dočkal mnoha filmových a seriálových zpracování. Tato verze z roku 2003 čítá 13 epizod. Sledujeme nová Spideyho dobrodružství, v nichž se můžeme potkat s původními komiksovými postavami. Ať už s Peterovými přáteli (Harry Osborne, Mary jane), tak i se záporáky (Electro, Kraven). (Šimpy)

(více)

Recenze (50)

Daae 

všechny recenze uživatele

Seriously, ouch. Tento seriál se snaží být hrozně cool (výroba MTV), ale počítačová animace je už děsně nesympatická a nepříjemná. Samotná postava Spider-Mana vypadá dosti nedodělaně, nemluvě o jedincích jako je Electro. Některé akce jsou ale velmi slušné a není na škodu, že se i postavy pohybují přirozeněji. Vadilo mi však, že se tvůrci snažili představit nové postavy (Indy - ne dík), nové padouchy, což je škoda, protože Spider-Man má původně výborné padouchy, kteří vždy baví. Postava sofistikovaného Harryho navozuje na 1. film, MJ vypadá nějak moc undergroundově na to, že původně má být takovou barbínovskou supermodelkou, Peterova postava je docela slušná (i Spíďa hází nějaké své vtípky). JJJ mi přijde příliš vlídný a málo výbušný a Dr. Connors zase příliš temný i před svou proměnou. Nemůžu si odpustit poznámku, že baby tu jsou nějaké moc vychrtlé :) Úvodní znělka a ukázky se mi časem začaly líbit. Jemně nad průměrem a to jen proto, že je Spidey můj hrdina, jinak by to bylo horší. ()

Filmaris 

všechny recenze uživatele

Podľa mňa veľmi nedocenený seriál, ktorý Spider-mana ukázal opäť trošku odlišnejšie od ostatných animovaných Spider-Manov. Je to jedinečné, originálne, vyspelejšie a slúži to trochu ako aj voľné pokračovanie Raimiho Spider-Mana 1. Isté udalosti na to odkazujú. Má to zaujímavé grafické spracovanie hlavne čo sa postavy Spider-Mana týka, niekoľko zaujímavých epizód a nádherné zakončenie v podobe poslednej epizódy. Akcia je super, hudba je celkom zaujímavá a perfekte zapasovala do štýlu seriálu. Niektoré zápletky boli lepšie niektoré horšie, hlášky sa taktiež podarili a dokonca tu nie je ani trápny humor. Extrémne cením aj to, že sa tvorcovia nebáli a urobili to trošku serióznejšie aj vďaka niektorým scénam, kde nechýbala dokonca ani krv. Ak sa nájde nejaký nováčik tak odporúčam pozrieť epizódy v inom poradí, ako je to tu napísané. Chronologicky sú vypísané zle a seriál začína epizódou Heroes and Villains (Hrdinové a padouši). Za mňa výborný Spider-Man, ktorý by si zaslúžil oveľa viac epizód. To intro seriálu je za mňa dokonalosť. ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Už ako chalan som kupoval komiks "Spider-Man" (vydával ho niekoľko skvelých dlhých rokov Semic Slovart). Dodnes mám k Pavúkovi pozitívny vzťah (aj keď od Raimiho sa mi viacej páči vydarenejší druhý diel). takže sa mi páčil aj tento televízny kreslený seriál. Známe postavy v ňom síce vyzerajú trocha inak (s výnimkou vždy rovnako vyzerajúceho a vždy Spider-Mana srandovne nenávidiaceho šéfredaktora Hlásnej trúby) a animácia je krásna. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem asi dva díly, celkem to ušlo, animace zajímavá, ale mě bohužel nepřišla nijak dobrá. Přijde mi to spíše velice průměrné, na sobotu na ráno je to fajn, ale další Spideyho seriály mi přijdou lepší. Klaním se tak k 60%, protože i přes všechny zápory je to celkem zajímavý počin, který rozhodně stojí za pozornost, i když jí zřejmě jen těžko naplní. ()

Mafiapau 

všechny recenze uživatele

Částečně subjektivní: Za mě, rozhodně nezábavnější počin z univerza spidermana. Soundtrack jako kdyby si ho vyloupili z trezoru PiczoGame.net (jakmile uslyšíte rave a psybientní linky.. dostanete husinu), grafika a stylizace na tu dobu dost ojedinělá. Motion tracking rozhodně oživil celý svět, jelikož, není to zrovna animační mástrpís. Nepřátelé povouko-muže jsou dost patetičtí jak by se dalo čekat, ale to na co se těšíte asi nejvíc, je celkově ovlivnění postav kolem Petera Parkera, jelikož zde není otravná stará rašple (tetička Petera) která mě ve spider-manech vždycky sr*la. Též je zde asi nejsympatičtější Mary-Jane ze spiderversa, která se dokonce chová jako člověk co žije v NY. Kterak musím pochválit chování i ostatních postav, jelikož jsou v dosti případech uvěřitelné. Nejzářivější roli měl samozřejmě opět nerudný novinářský šéf  který chce oškubat PRko spider-mana. A pak je tu Harry, kterého si pamatuju ze seriálu snad jen v póze se sklenicí s martini :D. Shlédnuty všechny díly na jeden zátah, a vidět to celé konečně po 20-ti letech bylo osvěžující, a celou dobu jsem cítil že to bylo docela nadčasové dílo, když mě seriál baví více než dnešní počiny, s nostalgií nepotaz. Za mlada jsem měl jen jednu VHSku kde byli myslím jen 3 nebo 4 díly, a ty byli ještě rozházený takže jsem věděl úplný h*vno. Shlédnuto v CZ dabingu (nebyl špatný, a přišel mi více sympatičtější než originál) až na poslední díl který je nedohledatelný v CZ jelikož to je asi případ podobný jako 14. díl OBANu. Děkujeme ČR jako vždy. Rozhodně hodno shlédnutí, je to odvaz. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama