Reklama

Reklama

Zákon a pořádek

(seriál)
  • Česko Právo a pořádek (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (1990–2024), 381 h 30 min (Minutáž: 40–48 min)

Tvůrci:

Dick Wolf, Rick Eid

Režie:

Constantine Makris, Edwin Sherin, Jace Alexander, David Platt (více)

Scénář:

Dick Wolf, Rene Balcer, Richard Sweren, Ed Zuckerman (více)

Hrají:

S. Epatha Merkerson, Sam Waterston, Jerry Orbach, Steven Hill, Jesse L. Martin, Leslie Hendrix, Fred Dalton Thompson, Chris Noth, Benjamin Bratt (více)
(další profese)

Série(24) / Epizody(514)

Obsahy(1)

Jeden z nejsledovanějších kriminálních seriálů na světě, v němž každá z epizod zachycuje ve dvou rovnocenných částech policejní vyšetřování zločinu a jeho soudní následky. (oficiální text distributora)

Recenze (24)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Legenda mezi krimiseriály. A právem. Právo a pořádek je vskutku velmi působivé drama a navíc je to naprosto úžasně obsazený seriál. Orbach, Chris Noth, SE Merkerson,Bratt - to jsou jména... Případy jsou samozřejmě velmi působivé - úžasně natočené scény z pátrání po pachateli, rychlé střihy a následně drama ze soudní síně, na to se nezapomíná. A když k tomu máte tak úžasnou hudbu, jako je tady, je to ještě o stupeň lepší. Právo a pořádek je nejlepším americkým krimiseriálem a už ho asi nic nepřekoná a nejspíš ani překonat nemůže. Nejen že se na seriál rád podívám, ale dokonce ho i sám vyhledávám. Je to úchvatný koncept, skvěle obsazený a hlavně skvěle natočený seriál, který je tady na CSFD velice silně podhodnocen. Většina podobných seriálů začne nudit po první sérii, ale tohle se dá takhle skvěle hodnotit i v poslední, dvacáte sezóně a skoro po 500 epizodách, takže úctu si to rozhodně zaslouží - vadu má tenhle seriál jen jednu, vlastně dvě - SVU je lepší a CI ještě lepší. Kvalita jednotlivých epizod sice občas pokulhává, ale to přece není nic divného. Kolik teda dávám? No 85%,no. A na závěr ještě jeden malej tip - někdo (nejlíp Prima) by to konečně měl nadabovat od začátku do konce. Toť vše, jdu k soudu. ()

woody 

všechny recenze uživatele

Někdy mě zde hodnocení kriminálních seriálů překvapuje.Tato dokonalá série "Law & Order" Dicka Woolfa patří k tomu nejlepšímu co dá v našich končinách vidět(říjen 2005 na Hallmarku).Stejně jako u pozdější odnože seriálu Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti je první polovina věnována vyšetřovatelům a druhá státním žalobcům snažící se lidskou špínu NY (to nepřeháním, vesměs jsou to hodně silné kalibry vrahů od vedle) dostat minimálně na doživotí do vězení.Nejsou však jako pozdější ZaP:Úpzo zaměřeny jen na sexuální vraždy ale na všeobecnou kriminalitu vůbec(záhadná úmrtí dětí, úchylové, zlodějíčci, psychopati, sadisti, občas nějáký ten nekrofil).Vyšetřovatelé sice nejsou tak charizamtičtí jako v pozdějších sériích (ale zase je to Pan Božskej :-) ), ovšem příběhy a zápletky to vše vynahrazují. ()

Reklama

BarVo 

všechny recenze uživatele

Nerozumiem celkom tým komentárom typu zase americký krimi seriál. Osobne sa tomuto veľmi teším, je možno posledný svojho druhu. Nedávna vlna amerických krimiseriálov, kde vypočúvajú, vyšetrujú, pitvajú osobnosti renesančného typu, aby na záver celý prípad objasnili pri mikroskope, ma celkom unavuje. O chvíľu im už ani prokurátorov nebude treba. Seriál rokmi neupadal, práve naopak. A bohužiaľ po 20 rokoch končí. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ve své době musel L&O určitě slušně zapůsobit, proč by se taky jinak stal takovou legendou, že ano. Dnes při sledování prvních sérií máte jakýsi pocit nedostatečnosti, přece jen jsme už zhýčkaní diváci a nic s tím nesvede ani Chris Noth. Série z nedávné doby opět zvedají laťku výš, ale i tak je pro mě moje "one and only precious" odnož Law And Order zvaná Special Victims Unit. ()

danecek24 

všechny recenze uživatele

Zlatý Glóbus - nominace (6) - 49. ročník (za rok) 1991 - Nejlepší seriál (drama), 51. ročník 1993 - Nejlepší seriál (drama), Nejlepší herec v seriálu (drama) - Michael Moriarty, 52. ročník 1994 - Nejlepší herec v seriálu (drama) - Sam Waterston, 55. ročník 1997, 56. ročník 1998 - Nejlepší seriál (drama) ()

Galerie (1 118)

Zajímavosti (19)

  • Po více jak dvaceti letech od uvedení první epizody se stal seriál nejdéle vysílaným detektivním seriálem v USA. (Ruuzha)

Související novinky

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto

16.03.2021

Ve věku 81 let zemřel na Filipínách americký herec Yaphet Kotto. Informaci prostřednictvím sociálních médií zveřejnila jeho žena Tessie Sinahon a později ji potvrdil i hercův agent Ryan Goldhar.… (více)

Reklama

Reklama