Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osvald, zbavený cti být vůdcem dětské party, připravuje strašlivou pomstu. Lucie se bude divit, až se zmocní jejích formeláků Ferdy a Ferdy a podstrčí jí za ně neuměle vyrobené napodobeniny, zbavené všech kouzel! Chystá se na ni právě v den svých narozenin. Ale doma je všechno vzhůru nohama. Dětská komedie A zase ta Lucie režiséra Jindřicha Poláka navazuje na film Lucie, postrach ulice. Duchovním otcem doma i v zahraničí oblíbené Lucie je scénárista Ota Hofman, autor již desetiletí úspěšného Pana Tau. (Bontonfilm)

(více)

Recenze (144)

SONY_ 

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem se inspirovat Luckou a udělat si také z obejváku kluziště, ale na poslední chvíli jsem si to rozmyslel a řekl si, že radši půjdu na stadion. No, tenhle díl mě pobavil více, než ten první. Scéna s Filipovským, hra na klavír, rekonstrukce bytu s Hujerem, ale hlavně jsem si oblíbil trhlého Hrzána, nebo-li profesora dědka Hartmana. /75%/ ()

topi 

všechny recenze uživatele

Nejvíc jsem dycky žral scénu v bytě Lucie, kde lednička která nechladila začala mrazit a na opravu zrovna přišel Karel Augusta. Během dvaceti minut se začaly objevovat herecké esa, po Augustovi přišli opraváři elektriky Karel Effa a Pavel Zedníček, k rozbité televizi je přivolán Václav Lohniský, další se zjevil instalatér Ladislav Křiváček, poté se k rozbitému oknu přiřítil Eugen Jegorov a nakonec musel být povolán tapetář Vlastimil Bedrna. Skoro jak z nějaké němé grotesky. I další herci v malinkých rolích jsou bezvadní, třeba prodavač ovoce a zeleniny František Filipovský nebo profesor hudby Jiří Hrzán (bohužel předabován Romanem Skamenem). Tyhle dva filmy s Lucií a jejími formeláky, kteří provádějí všemožné bláznivé vylomeniny jsou klasikou rodinných filmů let osmdesátých. A k tomu krásná hudba Angela Michajlova. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Bývalá česká detská filmová hviezda Žaneta Fuchsová sa ešte pred tým ako zažila dobrodružstvo s "Chobotnicami z druhého poschodia" objavila vo filme "Lucia, postrach ulice" s podobnými oživlými plastelínovými postavičkami. Stvárnila postavu šesť ročnej Lucie, ktorá sa za pomoci modrého a zeleného formeláka snaží zapadnúť do partie mladistvých výrastkov. Projekt vznikol v roku 1980 na objednávku západonemeckej televízie, kde bol vysielaný ako šesť dielny seriál, z ktorého urobil režisér Jindřich Polák dva filmy pre ČSO. Jedným z nich bol titul "...a zasa ta Lucie". ** ()

borohub 

všechny recenze uživatele

Tak tento socialistický plátek je opravdu k zamyšlení, jako třeba, jak jeden mrazák může udělat z pokoje kluziště, ovšem co já vím čeho byly tyhle socialistický výrobky schopný. Dále třeba ty rádoby komické scény, jak jeden neschopný opravář vyrve zásuvku ze zdi a po chvíli je tam dalších 10 specializovaných opravářů. Jinak jsem se celkem pobavil, ale teda první díl byl mnohem lepší. ()

PetrJulian 

všechny recenze uživatele

Tentokrát jsme mohli spatřit i stationa a ovocný trh :)- Ale vážně - druhý díl je skoro tak dobrý jako první, ale více dětský, ne už tak rodinný. Přesto se tam najde pár momentů, které ocení spíš dospělí. V době, kdy píšu komentář, jsem to viděl před vánocemi, za hlubokých mrazů, ale lepší to asi bude sledovat za parného léta :D ()

Galerie (9)

Zajímavosti (14)

  • Tovar, ktorý môžeme vidieť v regáloch, sú len obaly, ktoré štáb spotreboval v Nemecku a doniesol do obchodného domu Kotva. (Raccoon.city)
  • Když máma říká tátovi dobrou noc a jde do koupelny, má na sobě žlutofialovou košili, jakmile je v koupelně, má na sobě černobílou košili a když pak zase přichazí z koupelny k tátovi tak už má zase žlutofialovou. (Skarface)
  • Školu, do které jde Lucie na samém konci snímku, najdete ve skutečnosti v Pařížské ulici v Kladně. (hippyman)

Reklama

Reklama