Reklama

Reklama

Star Trek: Lower Decks

(seriál)
  • USA Star Trek: Lower Decks
Trailer
USA, (2020–2023), 17 h (Minutáž: 23–30 min)

Tvůrci:

Mike McMahan

Hrají:

Tawny Newsome, Jack Quaid, Noël Wells, Eugene Cordero, Dawnn Lewis, Jerry O'Connell, Fred Tatasciore, Gillian Vigman, Paul Scheer, Jessica McKenna (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(40)

Videa (2)

Trailer

Recenze (20)

Adasin 

všechny recenze uživatele

Přesně tenhle typ humoru, kdy je všechno přehnaný až na půdu a furt se řve, nemám ráda. Celé to působí jako hrací pole pro animátory, kteří tu můžou dělat věci, co by u hraného seriálu neprošly. Animace prostředí apod. je celkem pěkná, ale nelíbí se mi tenhle styl kresby postav – a nelíbil se mi ani nikde jinde – zvlášť v kontrastu s tím, jakou práci si evidentně dali s pozadím – to by si zasloužilo určitě hezčí postavy. Zaměření na Lower Decks je určitě fajn, ale vážnější pojetí, jež se objevilo v TNG je mi bližší. Plus Cerritos je upřímně celkem hnusná loď a i mi přijde, že ten design moc nedává smysl (i pro člověka, co jinak ve sci-fi podivnosti toleruje). Postavy by byly i víc fajn, kdyby nebyly hnané do extrémů ve stereotypech a do věcí, které by si v hraném pojetí třeba vůči nadřízeným nedovolily nebo by takoví lidé z Flotily prostě odešli/byli by propuštěni. -------------------------------------------------------------------------------------------------- Ve druhé sérii došlo k jistému zlepšení - pořád místy značně přepálené, ale už se objevují i rozumnější ne tolik uber-nerdovské dialogy a občas se naťukne ta vážnější nota – víc asi už chtít nemůžu. Takže nejvíc záleží na námětech jednotlivých epizod. V druhé půlce druhé série se i postavy stávají snesitelnějšími a vůbec celkově sympatičtější a propracovanější. ------------------------------------------------------------- Třetí série jede na podobné vlně jako druhá, ale stává se, že se objeví epizoda zpočátku o ničem, ale pak se to vyvine mnohem zajímavěji. ------------------------------------------------------------------------------------ Čtvrtá série je už poněkud slabší, takové „klasické“ již mnohokrát viděné náměty jak v ST tak obecně, jak kdyby scénáristi stávkovali už tehdy, protože z většiny je to recyklát a vytahování více či méně zapomenutých druhů hlavně z Nové generace, klesla nám i vtipnost ale i otravnost – sklouzlo to do takové fádnosti, kdy se to hodí tak akorát na pozadí třeba k úklidu atd. Až v závěru se zase kvalita zvedá, ale k čemu to, když lidi předtím odežene fádnost předchozích epizod? ----------------------------------------- Celkově asi seriál, který není nutné vidět, asi možná jenom kvůli jedné epizodě ze Strange New Worlds. Jinak je to pro znalé, co pochopí všechny narážky na předchozí ST seriály. Kdo nemá rád tenhle typ humoru, tomu bych to spíš nedoporučovala. 6/10 ()

sirien 

všechny recenze uživatele

TNG styl s tunou referencí a fanservisu + ne moc chytrá Futurama + nijak edgy Rick&Morty s hit&miss humorem stojícim na sitcom gazích, křiklavejch hláškách a ztrapňování postav - a skrze hlavní postavu tak nějak i fanoušků Star treku a nerdů obecně (což nechává dost pachuť). Řešit díly  nemá moc smysl, jede to dost na stejné vlně, postavy jsou dost plochý... přitom to tak nějak funguje a je i docela zábava sledovat. Celkově z toho mám takové rozpačitě-poztivní dojmy. ()

Reklama

Bajislaw 

všechny recenze uživatele

Po prvních epizodách jsem si myslel, že dám Lower Decks pět hvězdiček jen proto, abych vyvážil nepatřičně mizerné hodnocení, které na CSFD má, ale po skončení první sezóny udílím absolutní hodnocení s čistým svědomím. Zároveň tvrdím, že ti, co hodnotili velmi špatně, tak učinili ještě předtím, než byl seriál odvysílán a nejsou objektivní. Jsou to hlavně samozvaní odborníci na to, co JE a co NENÍ Star Trek, kteří mají problém už s tím, že někdo si dovolil natočit jeho odlehčenou, animovanou verzi, a vedou tady kulturní válku. Lower Decks je třeskutě vtipný a velmi dobře vypadající animák se sympatickými postavami, které jsou skvěle namluvené. Jeho nejsilnější stránkou je, že dokáže brát Star Trek zároveň vážně i nevážně. Čiší z něj ohromná láska k předloze i odvaha si s ní hrát. Slovo „předloha“ je ale trochu zavádějící, protože tohle není ani parodie jako Galaxy Quest, ani vykrádačka jako The Orville, ale legitimní Star-Trek, odehrávající se někdy po roce 2379, stylem se hlásící především k Nové Generaci. Výsledkem je ten nejlepší Start Trek natočený pro CBS All Access. Star-trek Discovery a Star-Trek Picard jsou slibné seriály, které se hledají. (Discovery neví, co se sebou, a zběsile skáče z jednoho paralelního vesmíru do druhého, z minulosti do budoucnosti a od tématu k tématu. První sezóna Picarda zase obalila hlavní dějovou linku spoustou irelevantního balastu.) Lower Decks jsou naproti tomu zcela suverénní. Na poměry seriálů ze světa Star Treku, které zpravidla potřebují nějaký čas, aby se rozjeli, je tohle nebývale povedený rozjezd. Vřele doporučuji! ()

cernakus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvalita tohoto seriálu rozhodně neodpovídá nízkému hodnocení. Prvně je nutné říci, že se fakt nejedná o parodii na star trek. Ano, je to samozřejmě humorný seriál a některé věci tu parodovány jsou, ale základní konstrukty světa ST jsou zde naprosto jasné a nezměněné. A když mluvím konstrukty ST, tak tím fakt nemyslím PIC nebo dokonce DIS, ale klasiku 90tých let. Seriál je zasazen mezi přílet Voyageru k Zemi a zničení Romulu supernovou. Tedy do období klidu ve Federaci, kdy staré hrozby jako Borgové nebo Dominion byly zažehnány a nové ještě nepřišly. Seriál se proto zaměřuje na bezvýznamnou loď s bezvýznamnou posádkou a konkrétně na tu verběž z podpalubí. A je to fajn změna i jízda. Samozřejmě první housle zde hraje europoidní negerka, která je prostě do detailu vypiplaná postava. Ale i zbytek ensáblu je zajímavý. Vývoj charakterů a příběhu je z počátku pomalý a v seriálu zatím chybí jakákoliv epická linka. V tomto se blíží prvním sériím TNG, kdy se jedná prostě o ryzí epizodičnost. Ale to je právě na tom fajn. Epická linka přijde časem. V každém případě kvalita dílů měla stoupavou tendenci a poslední tři díly byly už za plný počet. ¨ Dalším zajímavým faktorem je vysoce kvalitní vizuál a audio. Co se kvality kresby týče, jedná se o aktuálně o tu nejlepší klasickou animaci co je na trhu. Co se audia týče, jedná se opět o vysoce kvalitní pecky, byť kvalit Final Space nedosahuje. Jediné co bych vytknul je možná až příliš Rick and Mortyovský chaos. Animace a hlášky jsou příliš rychlé a v obrovské kadenci, že to člověk nestíhá. V tomhle mi byl příjemnější Final Space, který sice nebyl tímto přeplněn, ale výsledek byl více stravitelný. Uvidíme kam se to vyvine. Ale zatím jsem hodně natěšený a když tomu dáte šanci a vydřžíte až do konce, budete na tom stejně. Za poslední díl dávám celé této sérii pětku. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Já nějak nevím... Je to TNG (font, titulky, zasazení, atmosféra), je to Star Trek, ale... první díl mně ještě docela dost bavilo a jak jich přibývalo, bylo mi to vlastně čím dál víc jedno. Humor je stupidní, tenhle typ humoru prostě rád nemám a do Star Treku mi to absolutně nesedí. Navíc mi teda přijde, že to vzniklo jenom proto, aby tvůrci měli do čeho dát tu strašlivou hromadu easter eggů, odkazů a narážek. Postavy jsou jenom kopie jiných postav z jiných Star Trek seriálů a ani jedna není v podstatě ničím zajímavá. První série je tak pro mně těžkým zklamáním. Lower Decks je vlastně ještě horší, než Discovery, a to je co říct, přitom to mohl být takový sympatický projekt. Ale abych jenom nekritizoval: První, pátá (!), sedmá (!!) a desátá (!!!) epizoda super. Finále naprosto luxusní a všechna camea starých známých postav byla naprosto boží. A stejně tak všechny ty odkazy (závěrečné titulky devátého dílu) a je sympatické, že to aspoň zapadá do kánonu minimálně 24. století. Ale jinak je to teda těžký průměr, který mně kolikrát ani moc nebavil. 60% za všechna ta pozitiva, co jsem vyjmenoval výše. ()

Galerie (800)

Zajímavosti (5)

  • Teprve druhý animovaný Star Trek seriál po Star Trek (od r. 1973). (JORDY)
  • Jeden z počítačov uskladnených v Daystromovom inštitúte nesie logo televíznej spoločnosti CBS. (koba)

Reklama

Reklama