Zítra vstanu a opařím se čajem

• Velká Británie Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea
TV spot 2
Československo, 1977, 93 min

Kamera:

Jan Kališ

Hudba:

Karel Svoboda

je-za

Myslím, že nemá cenu něco komentovat. Geniální zápletka, geniální herecké výkony. Zejména Klaus Abbart v podání Jiřího Sováka nemá konkurenci. Toho potkat ve skutečnosti ve druhé světové, tak se z něj opravdu strachy ... :) ()

moorks

Podařená komedie o hrátkách s časem a pokusu změnit dějiny. Dobře vystavěná zápletka a perfekní herecké výkonu dělájí z tohoto filmu parádní podívanou. Režisér Polák tímto filmem dokázal, že je všestraným režisérem, co si umí patřičné pohrát s látkou, kterou zpracovává. Skvělá herecká příležitost pro Petra Kostku. ()

DVCAM

České komedie jsou nej hlavně díky hercům jako Sovák, Menšík, Brodský a spol. V době normalizace se lidi chtěli smát a tohle je ta lepší komedie. ()

LOVE VOLE

Výborně zpracované téma cestování časem. Jiří Sovák mluvící se svým mladším já - nezapomenutelné! Menšík nemilosrdně likvidující nic netušící zdvojené kumpány, zmatečné vysvětlování Petra Kostky, kdo vlastně je, výborné! Já dávám pět hvězdiček bez váhání a rád se kouknu opakovaně, neokouká se mi tato komedie. ()

Lukkyn

Nad míru povedený film, který bravurně využívá tématu cestování v čase(jo kdyby tohle uměl Fisher nemusel krachnout :-) a navíc dal do kupy hromadu skvěle hrajících herců!!!!Film Vás donutí přemýšlet , zasmát se , i nevěřícně kroutit hlavou !!!!!!!!!!! Dávám pět hvězdiček "že Patrik"?? :-) ()

clemo

score, ktere hraje pri startu rakety, je jedno z nejlepsich, co znam. u me patri do kategorie "chlupy zvedajici" ()

MATH

Skvělá sci- Fi komedie, skvělé obsazení: Kostka- pilot, Sovák- nacista, Brodský- profesor, Peterka- žárlivý manžel, Vicena- Hitler a další. To se jim na barandově povedlo. ()

kiv

Slušná komedie, které se ne úplně daří vymanit z pachuti normalizačních oddychovek. Několik skvělých nápadů. Komu však patří zvláštní pochvala, to je práce T. Pištěka na kostýmech v rámci Vůdcova hlavního stanu (dotažené včetně vyznamenání apod.) a zejména představitelům nacistických pohlavárů samotným. Takhle dobrý Hitler (ale i Goebbels, Himmler, Göring a další) se v jen tak nějakém filmu nevidí. Skutečně vynikající. ()

antoninsesta

Vtipná a chytrá sci-fi komedie. Scéna, v níž Hitler vidí svůj vlastní konec, nemá chybu, stejně tak M.Rosůlková a O.Šimánek v roli amerických turistů. ()

Andy.222

Výborný film, který mohu jen doporučit. Sice mi (jako scifi poměrně znalému diváku) trochu vadili dvojníci, kteří si s časoprostorovým paradoxem nelámali hlavu (tzn. abych mohl žít v minulosti, musí moje minulé já do ní taky někdy odletět). Ovšem pominu-li tohle, nabízí film zajímavou zápletku, spoustu velmi vtipných momentů se špetkou černého humoru ("No, mohlo to dopadnout hůř." Jak to myslíte, nevidíte, že jsou všichni mrtví?) a samozřejmě kvalitní české herce. ()

Shallya

Opravdu VELMI dobry film,ktery podle meho nazoru za shlednuti opravdu stoji,protoze na tuto dobu se jim film velmi dobre povedl. ( i nektere vtipne hlasky napr. TO JSME ZASE NECO VYVINULI ! )Hlavni dvojroli,kterou si zahral Petr Kostka musela byt nejen tezka,ale taky velmi narocna i zabavna...ma muj obdiv :) ()

lapatata

Fantazii se meze nekladou. Výborná česká komedie, u níž člověk musí s politováním konstatovat, že je obrovská škoda, že za normalizace (!!!) šly točit i takové nesmrtelné filmy a dnes už to neumíme. ()

BarbieHunter

Česká filmová sci-fi klasika. Už jsem ho viděl asi tak bambilionkrát...naposledy dneska. Bolí mě při tom srdce, když si představím, že jsem odkázaný koukat na něj do konce života, protože nové nápady na české sci-fi asi nikdy nepříjdou. Pokud ovšem někoho nenapadne do Westernstory vložit přílet ufonů!! :) ()

giacobbe

Jenom ten dokonalý výběr herců a namaskování Hitlerových nohsledů, je to jen pár záběrů, ale úžasné,boží. Goebbels jako živý. ()

Ashok

Nadcasovy film, at uz scenarem nebo zpracovanim. O perfektnich hereckych vykonech nemluve. Myslim, ze pokud by to i dnes zpracoval nekdo v Hollywoodu jako remake, byl by uspech zarucen. ()

tommicek

Skvělá komedie o časovém paradoxu, dobrých 8 let před Návratem do budoucnosti. Výborná hudba Karla Svobody a úžasné herecké výkony. Nejlepší ovšem je maželský pár z Ameriky - Patri, to je Hitler! ()

František Peterka 1922 - 2016

František Peterka 1922 - 2016