Pět let po událostech od osudného mostu. Rick se snaží přežívat v nové komunitě v novém městě pod vládou Osvobozené republiky. Přese všechno mu vlévá krev do žil naděje, že jeho rodina tam venku někde stále žije. Proto se pokusí o útěk. (Varan)

jim_clark65

Dočkali sme sa tretieho spin-offu, pretože AMC prišlo na to, ako môžu vyplniť vysielací čas ešte lacnejšie ale pritom zjavne ostane ten istý počet sledujúcich, keď zoberieme do úvahy to, ako sa vybudoval mierny „hype“ po dvoch zatiaľ odvysielaných spin-offoch. I keď možno len v rámci nejakej hlasnejšej komunity, ak sa spýtam zopár priateľov – tí ma odbijú slovami „ešte sa to stále vysiela??“, čiže ten povestný ošiaľ je už dávno preč a zjavne ani po tomto počine sa to nedostane do nejakých závratne lepších čísel. Najprv musím uznať, že som DD možno podhodnotil, pretože tento nový spin-off je definitívne zatiaľ horší (ale určite lepší, ako DC). Produkčná hodnota je tak na úrovni fan-filmu z Youtube a má to taký mierny nádych CW seriálov. Väčšina scén je v interiéri alebo aj keď sú vonku, človek má pocit, že je na pódiu 10x10m, ako v Mandovi, plus tomu nepomáha dosť otrasné CGI z roku 2010 (akoby sa od vysielania prvej časti TWD nikam nepohli). Nejaká závratná akcia sa nekoná (okrem konca, ale o tom neskôr), väčšinou sú to len „kecačky“, ktorým zrovna dva krát neprispieva fakt, že boli napísané Gimplom – jeho dialógy sú očividné a logika taktiež šla niekedy na vandrovku. Gimple sa vždy snažil robiť dialógy a monológy, ktoré pôsobili veľmi husto a „wannabe smart & deep“, v tomto seriály to bude zrejme znova očividné. Herecky to zatiaľ ťahá Rick (Lincoln) a tá žena z JARu, inak je to také „meh“ a Okafor pôsobí obzvlášť divne, miestami mi jeho výkon neprišiel nijak zaujímavý skôr dosť podpriemerný. Generál Beale bol dokopy len v jednej scéne a tiež to nebolo bohviečo. Natočené to je celkom v pohode, na DD sa to bohužiaľ nechytá, neviem sa ubrániť faktu, že to na rozdiel od ostatných spin-offov pôsobí dosť podfinancovane. Mierny DEI „woke“ casting od AMC, hlavná postava je biely hetero beloch, takže nám ostalo doplniť kvóty, jeho vedľajšia postava bude žena z juhu Afriky a druhá vedľajšia postava bude Afroameričan – to mi prišlo celkom groteskné, keď si to človek uvedomí. Nechápem miestny „hype“, bohužiaľ budem miestny „kazišuk“ a musím adresovať zjavne logické lapsusy, ktoré sa dali doladiť a malo by to potom lepší spád. Rick stratil ruku úplne zbytočne, sprosto ale hlavne účelovo (len aby sme sa priblížili komiksu). Namiesto toho, aby 5 rokov budoval konexie a prenikol do CRM (ako celku), sa snažil stále utekať a nešiel na to vôbec logicky. Pri Rickovi, ako celkom kompetentnom lídrovi som očakával väčšiu mieru sofistikovanosti, niečo také by zrejme zvládol iba Negan (preto patrí k jedným z mojich najobľúbenejších postáv). Rick mal radšej preniknúť do CRM už hneď na začiatku, vybudovať sa, a potom vo vhodnej chvíli zdrhnúť, navyše by to vyzeralo aj v rámci príbehu oveľa lepšie. Ak by sme ho videli, ako poslušného vojačika, ale neskôr by bolo vidno, ako v skutočnosti kuje plány úteku = to by sa mi videlo, ako oveľa logickejšia a viac sofistikovaná cesta. Rick na tento plán eventuálne v skutočnosti prišiel, ale musel mu to zo srandy spomenúť dáky „goofy“ vedľajší charakter, to už bolo neskoro a tým zbytočne stratil 5 rokov a svoju ruku! Čo ma privádza k ďalšiemu logickému lapsusu, ktorý je síce také rypnutie, ale dáva to zmysel, ako by mohol robiť pilota helikoptéry, keď na to treba dve zdravé a funkčné ruky? Aj, čo sa týka boja 1v1 je už inherentne v nevýhode, organizácia, ako CRM by takého človeka asi ťažko vzala do svojich radov, pretože je z neho polokripel. Ale tak, mal ochranu od svojho strážneho anjela v podobe Okafora, ktorý ho tam nejakým spôsobom pretlačil, napriek tomu, že to logicky nedáva zmysel. Stretnutie sa so svojou spojkou v podobe toho týpka, ktorý mu presne poradí, kde má ísť, bolo od Ricka tiež trocha nie veľmi múdre a rozvážne, tým ho doslova usvedčil a riskoval, že toho týpka potom zabijú bez mihnutia oka. Ešte sa vrátim k rickovým závideniahodným schopnostiam viesť vrtuľníky: podľa slov Okafora je jeden z najlepších, čo je trocha divné, pretože nielenže je polokripel ale ešte počas ich kecačky vôbec nedáva pozor a takmer sa vôbec nepozerá pred seba. Ale nad tým môžeme zjavne mávnuť rukou, to je „trope“, ktorý je v TWD už známy, najmä počas šoférovania áut v danom univerze. Možno aj preto to schytali, pretože Rick je taký super špičkový pilot a zároveň má aj „plot armour“ hodný každého hlavného hrdinu, granát, ktorý zaletí do hrude vedľa sediaceho Okafora, Rickovi nespôsobí žiadne zranenie, ani pišťanie v ušiach, tobôž otras mozgu, prežije to bez škrabanca, ale následných pár granátov dostane celý vrtuľník k zemi, kde ďalší granát má takú silu, že tlaková vlna odhodí Ricka a jeho kolegov od seba v 10m oblúku. Osobne mi to prišlo dosť komické a zbytočne pritiahnuté za vlasy. Našťastie kvitujem záver! Rick sa stretol s Michonne hneď na konci E01, čo je určite dobré, pretože Gimpla určite svrbeli prsty, aby to naťahoval, čo sa len dá. Takto dostaneme ďalšiu epizódu zjavne kompletne z pohľadu Michonne a od E03 to dúfam bude zase v prítomnosti o tom, ako sa Rick a Michonne snažia utiecť pred CRM. Má to potenciál, dúfam, že sa to zlepší. Bohužiaľ mi táto epizóda zatiaľ prišla, akoby bola súčasťou S11 hlavnej šou, čo nebolo dva krát ideálne. () (méně) (více)

Saroman

Walking dead pokračuje s obsazováním otravně nesympatických herců a snaží se neúspěšně recyklovat něco co mělo skončit už dávno, ždímáním posledního charisma Walking dead návratem Ricka Grimese. První epizoda nepřesvědčila že The Ones who live bude revolučně lepší než několik doposud zpackaných sérií. //30% ()

ArgeeMan

Absolutně nejvíc mě dostal Okafor. Neskutečně zahranej part. Rick dělá ze zoufalosti svého nuceného zajetí šílený a někdy nelogický rozhodnutí. Ale ve výsledku se v dané situaci, ve které se nachází dají pochopit a vlastně mají i smysl. Michonne je opět sexy. To si nemůžu odpustit. Mám pro černošky slabost :D To, co se odehraje ke konci? Jsem nečekal ani z milionu možností. O perfektním zpracování vizuálu a hereckých výkonech není třeba mluvit. Skvělá práce! Za mě naprosto excelentní start a vrácení se, k původ. originálnímu pojetí TWD. ()

chxr

[SPOILER] Nevím, není to špatné a celkem jsem se i bavil ale někdy jsem čekal více. Celý díl je super ale je napuštěn tak strašně random momentama. Jako v prvních 10 minutách téměř bez kontextu si Rick usekne ruku xd. A to setkání... jako wtf, Michonne na random sestřelí vrtulník s Rickem, zabije toho hlavního, pak bez mrknutí očka zabije všechny jeho kolegy ale u Ricka zázračně zaváhá. 7/10 ()

Dundee224

Vše co jsem si představoval od seriálu s Rickem, čekání se vyplatilo a doufám že i ostatní díly budou takhle nabité a kvalitní. Objektivně je to 8/10, pokud to budu brát jako seriál kde navíc hodnocení zvedá Rick je to jasných 10/10 ()

0liverT3kel

Tomuto sa hovorí nárez! Rick Grimes je späť v jeho plnej sile aby čelil výzvam ktoré nedokáže prekonať len tak hocikto. Všetky moje očakávania od seriálu sa vyplnili a niet sa čomu čudovať, pevne verím, že aj ostatné epizódy nám prinesú takúto kvalitu. ()