Will a Grace

USA, (1998–2020), 92 h 56 min (Minutáž: 21–46 min)

Eric McCormack, Debra Messing, Megan Mullally, Sean Hayes, Shelley Morrison, Leigh-Allyn Baker, Michael Angarano, Penn Badgley, Gregory Hines (více)

Will a Grace jsou nejlepší přátelé a oba bydlí v New Yorku. Will je právník a Grace je designerka. Grace je zasnoubená, ale když se její vztah rozpadne, přestěhuje se k Willovi. Má to být jenom dočasná situace, pokud si Grace nenajde svůj vlastní byt, ale nakonec zůstanou spolu bydlet. Mezi jejich přátelé patří také Jack, Willův gay kamarád a Karen, asistentka Grace, která skutečně nemá zapotřebí pracovat, protože několikrát uzavřela velice výhodný sňatek. (TV Nova)

loki5

Tenhle sitcom je typickým příkladem toho co je špatného na většině amerických sitcomů (s několika málo výjimkami). Zatímco by měly vtipné situace vycházet z toho, že hlavní hrdinové mají smysl pro humor nebo z toho, že se dostanou do zvláštní situace, tak zde je humor tvořen tím, že hlavní hrdinové se chovají dementně anebo dokonce dementní jsou (nesouvisí to s jejich orientací dementní jsou zde všechny postavy). Navíc vlastně ani jedna z postav není sympatická a já bych se k nim v reálném životě ani nehlásil. Dovolím si malé porovnání. Chtěli by jste se přátelit s Rachel, Phoebe nebo Joem z přátel ? Kdo by nechtěl že :-). Tady jen člověk chce, aby se postavám stalo to nejhorší. Vtipy jsou tak neskutečným způsobem předvídatelné, že s jistotou víte co která postava udělá a řekne případně co se jí za moment stane. že se někdo chová zženštile může být vtipně v jednom díle a to ještě možná. Rozhodně to nestačí na X desítek dílů. Příšerná šablonovitost se táhne všemi sitcomy. Řeknu kravinu pauza na smích, aby divák věděl. Génia, který to vymyslel je třeba kopnout do .... A ty co to stále používají stejně tak. 1* je až až a jestli uvidím ještě kousíček tohoto převratného díla bude to odpad jak vyšitý. ()

LIVINGDEAD

Často jsem o tomto seriálu četl, ....prý úspěšný sitcom po celém světě. Tak nevím, ale čekal jsem více! Nějak se nesměji! Humorných scén je zde minimálně. A kdyby v seriálu nebyl praštěný Willův bývalý spolubydlící, tak se tam opravdu nic neděje! Jistě na tom má vinu i český dabing - nějak v poslední době nesnesu Lumíra Olšovského! Z jeho gay sebedůvěry je mi na blití !!! ......A sitcomům jako jsou ----Absolutely Fabulous, Little Britain, ... sitcom Will a Grace nesahá ani po kotníky!!! Dodatek : po 14 dílech to vzdávám a snižuji hodnocení na 1 *. Proč? Protože tento sitcom je děsná a stupidní NUDA! ()

22matelko

Skvelé vy myslené postavy. Dvaja kamaráli od strednej Will homosexuál ktorý to nedáva najavo a Grace krásna ale plochá ako plech 5 spolu bývajú v jednom byte. Oproti ním býva další homosexuál Jack ktorý je presný opak Willa tan sa svojej orientácii nebraáni a dávato patrične najavo a nakoiece do štvrtice je tu bohatá panička Karen ktorá rada ukazuje grace že má večšie pradnosti ako ona. kobinácia týchto postáv je jednoducho úžasna. Skvelé sarkastické hlášky a keď jedn uráža iného. No výborné mzlujem takéto seriály. Aom zvedavý čo na tento komentár povieš Rubik1. to si zase vypočujem od teba. ()

Procker

Tak jsem se opet jednou pobavil pri cteni komentaru na CSFD. Ja fakt nevim... to vzdycky, kdyz je neco neotreleho a nejakym zpusobem noveho, tak to hned znamena, ze tomu dame nizke hodnoceni? A to, ze vam serial neprijde vtipny? Prosim, kde to jsme? Jenom tim, ze tento styl humoru je sofistikovanejsi a clovek u nej obcas musi zapremyslet (casto je v serialu odkaz na slavne osobnosti) prece neznamena, ze hned snizim hodnoceni?! Naopak jsem rad, ze nemusim jen tupe cumet "do bedny (ci monitoru)" jak nejakej omezenej couch potato. Jak to asi vyhovuje spouste uzivatelu na CSFD. Staci porovnat hodnoceni s jinymi servery a hned je videt, jak prizemne na tom "u nas" jsme. Nejprve jsem chtel dat 4*, ale po precteni komentaru demonstrativne jeste jednu * pridam. A hned se citim lip!!! ()

strom-z

Will and Grace - 56%, Friends - 89%? Velmi smutnej vtip. První důvod ještě chápu a tim je zkrátka lepší českej dabing Friends, plus hlasy Karen a Jacka jsou zkrátka v originále nepřekonatelný. Druhej důvod - zkrátka Friends jsou především pro heteráky a Will a Grace pro gaye - a heterosexuálních pánů je tu na csfd drtivá většina. A i nemálo homofobních trotlů, že ;-) Nicméně opravdu to sledovat pouze v originále, Karen a Jack jsou jednoznačnym kandidátem na nejlepší seriálovou dvojici ever (update: Edina a Patsy v AbFab asi přece jen o chlup vedou), geniálně napsaný i zahraný, těch památnejch momentů se absolutně nelze dopočítat. Will a Grace hrajou druhý housle a s nima to občas sklouzává k průměru, přesto tu má každej svou důležitou roli. Nedávnej reboot jsem zatím nedokoukal, dojmy takový polovičatý - někdy to funguje výborně, jindy je to spíš křeč; a holt vidět důsledky všech těch plastik (hlavně Sean Hayes) neni úplně veselý... Každopádně srdcovka a můžu jen zopakovat, že je to v originále kvalitativně naprosto na úrovni The Friends :) ()

Galerie (1 902)

• Jedná se o první epizodu, která má ve svém názvu Jack (Sean Hayes). (Duoscop)
  • V dílu 2x12 se Karen posmívá fotce Minnie Driver v časopisu. Tatáž herečka ovšem později hraje její nevlastní dceru. (Tom Riddle)

NBC vzkřísí Kancl?

NBC vzkřísí Kancl?

21.12.2017

Jen málokterá americká předělávka britského seriálu měla takový úspěch jako Kancl. Výtvor Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta se v USA dočkal devíti sérií, a přestože v roce 2013 skončil, v NBC se… (více)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (více)