Reklama

Reklama

Proč ženy zabíjí

(seriál)
  • USA Why Women Kill
USA, (2019–2021), 16 h 31 min (Minutáž: 43–56 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Hrají:

Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Kirby Howell-Baptiste, Alicia Coppola, Philip Anthony-Rodriguez, Bobby Nish, David Banks, Alexandra Daddario, Robert Craighead (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

V tomto temném komediálním dramatu vystupují tři ženy z různých dekád, které žijí ve stejném době a zažívají manželské neshody. Žena v domácnosti v 60. letech, dáma v 80. letech a právnička v roce 2019. (SkyShowtime)

Recenze (32)

annihilation 

všechny recenze uživatele

Nechápu, jak je možné, že tento seriál může úspěšně fungovat. Je to kýčem obdařená fraška, ve které vám od začátku není sympatická jediná postava a zápletka. Ale nějakým zázrakem - možná tou vzletnou ironií, kterou se propojují tři věkem rozdělené osudy, možná vyzývavou humornou přemrštěností nastolených příběhů, možná i příhodnými a spravedlivými klišé, možná něčím originálním, co nelze popsat - je poutavý, napínavý a zábavný až do konce. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá sezóna napriek zvráteným netflixovským hodnotám špička. Humorom, zvratmi, celkovo príbehom, všetko mi sadlo, len ten samotný záver až tak nie. Druh séria je krok do úplného lajna. Pekné herečky dali preč a namiesto nich na castingu (alebo skôr zabíjačke?) hľadali čím šerednejšiu a tlustejšiu matrónu, normálne že estetické peklo. Nemohol som sa dívať, nie to ešte počúvať tú prasačiu farmu, kde aj hlavný chlap má parametre slovenského hlavného hygienika. ()

Reklama

vnimatkrasu 

všechny recenze uživatele

Uzavřená série o třech prolínajících se povídkách je to nejlepší, co moh Cherry udělat. Narozdíl od Zoufalek to totiž celý pěkně graduje, humornost střídá temnota, a výprava je tak opojná, až bych se skoro napil. K nekompromisnímu pětihvězdí ale Ženám přece jen něco schází. Úžasně potměšilá Ginnifer Goodwin v parádní roli to ale není. ()

Pavlínka9 

všechny recenze uživatele

Ooooh :) to prolínání tří linií bylo skvělý! :) A udělané tak, že v každém dílu byly všechny tři a né že jste třeba museli čekat na další díl, aby tam byla další...Bavilo mě to od začátku do konce a všechny období byly super! Jack Davenport mi neskuteně připomíná Sama Rockwella a dlouho jsem si myslela, že je to snad jeho bratr či tak..byl skvělý. Liu mi přijde, že se pro mě nějak vrátila na výslunní a zaslouženě. Těším se na další sérii! :) ()

haluska11 

všechny recenze uživatele

1. série: Tři ženy, tři nepovedená manželství, tři vraždy. Nejen to tvoří neskutečně estetický seriál s hravými paralelními linkami z různých dekád. Vypointované dialogy a skvělé herecké výkony slouží jak komickému, tak dramatickému účinku. Ačkoliv se může zdát, že jde o seriál výhradně ženský, není tomu tak. Feministický tón není vtlačen násilně a není přehnaně okatý, byť mírně evokuje Stepfordské Paničky. Na své si přijdou fanoušci madmenovské atmosféry - a to u příběhu poslušné manželky z šedesátek, která se anonymně spřátelí s milenkou svého muže. V osmdesátkách má neodolatelná buržoázní Lucy Liu aférku se 17-letým synem své kamarádky - její manžel je totiž patrně homosexuál. Moderní doba prozkoumává fungování polygamního vztahu tří mladých lidí - vše ale brzy fungovat přestává. Nejen Netflix dělá pořádné návykovky - na první sérii jsem si pošmákla za dva dny. //5 trávových koláčků z 5. ()

Galerie (181)

Zajímavosti (1)

Související novinky

Pokračování Shazama našlo záporačku

Pokračování Shazama našlo záporačku

13.04.2021

Herečka Lucy Liu (Kill Bill, Kung Fu Panda) hlásí návrat do první ligy, objeví se totiž jako záporačka v pokračování komiksového blockbusteru Shazam! Fury of the Gods od studia Warner Bros. Liu… (více)

PF 2020

PF 2020

31.12.2019

Tak Le Mans ’66 nakonec v celkovém hodnocení uživatelů ČSFD.cz porazil i oceňovaného Jokera. Není to zas až tak překvapivé, jedná se přeci jen o pozitivnější film, a to máme rádi. Což dokazuje i… (více)

Reklama

Reklama