Reklama

Reklama

Správná Susan

(seriál)
USA, (1996–2000), 35 h 39 min (Minutáž: 23 min)

Kamera:

Frank Raymond

Hudba:

Ed Alton

Hrají:

Brooke Shields, Nestor Carbonell, Kathy Griffin, Barbara Barrie, Judd Nelson, David Strickland, Andrea Bendewald, Sherri Shepherd, Currie Graham, Eric Idle (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(93)

Obsahy(1)

Susan je zaměstnaná v sanfranciském magazínu The Gate. Její hlavní povahový rys je, že se neustále o někoho stará. Nicméně, když si uvědomí, že si s bohatým snoubencem Kipem nejsou souzeni, a že život je víc než jen být známý jako "ta od Kipa Richmondse", náhle ho u oltáře opustí.... a teď je z ní najednou JEN Susan. Susanin šéf je Jack Richmonds - rebelující bratr jejího bývalého snoubence - zadá jí napsat článek o tom, jaké to je být opět single. V redakci pracuje také fotograf Luis Rivera, hudební kritik Todd Stites, kritička restaurací Vicki Groenerová a později se k nim připojí i investigativní novinářka a Susanina odvěká nepřítelkyně Maddy Piperová. Jako pilíř, neochvějně dodávající Susan sílu a kuráž, se v seriálu objevuje i její babička Nana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (20)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Jeden z mojich obľúbených sitcomov. Kráska Brooke Shields tu dokázala, že vie byť aj vtipná. Jej romantickej línii so sympaťákom z osemdesiatok, ktorý si tu strihol jednu z mála kvalitných úloh v jeho neskoršej kariére Juddom Nelsonom, som držal palce. Škoda, že sa nikdy poriadne nenaplnila. Kathy Griffin ako Vicki tu bola roztomilo protivná. Neskôr sa jej hrany obrúsili a v úlohe mrchy, ktorú by ste od nenávisti najradšej ošukali, ju nahradila blondínka Andrea Bendewald. Stará Nana udeľovala Susan trefné rady. Najviac ma ale bavila kamarátska dvojka: zvodca Luis a geek Todd. Todd v podaní fakt vtipného Davida Stricklanda sa stal pre seriál osudným. Na konci tretej série spáchal herec samovraždu, čo rozhodilo aj ostatných hercov a niektorí z nich zo seriálu odišli. Prvé tri série sú špičkové minimálne za 8/10, ale tá štvrtá ma natoľko nebavila, že ani raz z dvoch pokusov som ju nedopozeral a po pár dieloch som to vzdal. Nové postavy mi vôbec nepripadali vtipné a neviem, či odišli aj pôvodní scenáristi, ale ani tie staré postavy už neboli ani zďaleka tak vtipné. Takže u mňa je za 1/10. Veľká škoda, že tak skvelý seriál dopadol tak smutne. Pochvalu si zaslúži aj vydarený CZ dabing u ktorého je absurdné, že tretiu sériu nadabovali s tými istými dabérmi dvakrát pre dve rôzne TV. ()

MM11 

všechny recenze uživatele

Takřka bezchybný sitcom plný nevtíravého humoru, nápaditých postav a nekonvenčního prostředí. Je to však potřeba vidět nejméně dvakrát až pak jsem totiž docenil tu pestrou paletu zaměstnanců redakce. Jestli má nějaký sitcom takové herecké výkony jako Přátelé, tak je to Správná Susan, kde Eric Idle (žel až v poslední sérii) doslova čaruje. Pro Brooke Shields, která to jako herečka nikam moc nedotáhla je Susan životní role. A nejen pro ní - tenhle sitcom je špička. ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Zuzana je tak správná, že by se s ní v kanclíku chtěl každý vydyndat v posteli, ale naštěstí je opravdu tak správná, že nedá nikomu a z toho těží zaměstnavatel, který si na ni myslí již od prvního dílu. Toho sošáckého kripla jen hraje, ve skutečnosti je to šaramantní milionář, ale to se nikdy nedozvíme, neboť dříve či později nás to přestane bavit. Za zmínku stojí jen Zuzanina afektovaná služka a pesimistický fotograf s tak uhrančivým pohledem, že ho museli obsadit i do seriálu Ztraceni, kde si vylosoval roli nesmrtelného PR agenta mocného ducha jménem Jakub. Nuže závěrem, po dobrém obědě, kdy všem stanicím kraluje Horst Fuchs, je Správná Zuzana dobrá alternativa, ale doporučuji to přepnout zpátky na Fuchse vždy před koncem, než dojde na nějaké to mravní ponaučení. Při premiéře před cca dvaceti lety 5 hvězd, dnes 3. In sumá slabší 4. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál je skoro stejný jako "Ink", i když jisté rozdíly tu jsou...není tu černý (prepáčtě, afroamerický) pisatel černé kroniky, ale kubánský fotograf (zase ta politická korektnost), a i z toho zbytku mám dojem jako by se tady maličko vykrádalo. Ale nevím kdo vykrádal koho, takže budu fér a budu měřit oběma stejně. A pokud nevíte jaké to je, když vám opravář trouby umře s hlavou v oné troubě, jak dobrý šéf je někdo, kdo má v kanclu lezeckou stěnu a jak ironická a jízlivá ještě může atraktivní blondýnka být, podívejte se na Správnou Susan. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Zostarnutá, kolosálna megera z "Modrej lagúny", Brookie Shieldsová, a tá banda tajtrlíkov okolo nej sa mi nikdy nepozdávali. Nesympatické postavy a kopec nudy. Pri sledovaní seriálu "Správna Susan" som sa nedokázal pobaviť. Nie som žiadny zaritý odporca amerických sitkomov. Niektoré si naozaj veľmi rád občas pozriem. No v tomto konkrétnom prípade som tomu absolute neprišiel na chuť. * ()

Galerie (30)

Reklama

Reklama