Arazím musí opustit těhotnou Ludmilu a odjet řešit případ násilné smrti mladšího kolegy na Podkarpatskou Rus. Tento příběh se odehrává na Podkarpatské Rusi, uprostřed hlubokých lesů, v dřevěné vesnici s domky roztroušenými ve stráni, řeckokatolickým kostelem, krčmou a studnou s vahadlem. A právě sem je poslán Zemským velitelstvím vrchní strážmistr Arazím. Má pomoci novému místnímu veliteli pátračky v Chustu s vyšetřováním zabití četníka, k němuž došlo při zátahu na bandu zbojníka Gavrila Gorby. Arazímovi se vůbec nechce odjet kamsi, kde - jak sám říká - lišky dávají dobrou noc. Nechce nechat těhotnou Ludmilu samotnou a navíc v Ponětovicích našli "mladou holku, studentku - mrtvou, hlavu ve vodě, v potoce". Případ mrtvé studentky svěří štábnímu strážmistru Čeňku Němcovi a sám přece jen, s laskavým svolením své drahé Ludmilky, do Chustu odjede. Čeká ho tom nejen vyšetřování smrti mladšího kolegy, ale i překvapující setkání, které úplně změní jeho postoj k řešení tragédie, která se zde odehrála. (Česká televize)

Filmotéka

Uživatel Formát Jazyky Přidáno Pozn.
jozor Jiné
03.04.2022