Alžbetin dvor

Předloha:

Hana Zelinová (kniha)

Kamera:

Tibor Biath

Radoslav Brzobohatý, Jana Zvaríková, Michal Dočolomanský, Vlado Müller, Maroš Kramár, Emília Vášáryová, Zora Kolínska, Jiří Císler, Dušan Jamrich (více)

6-dielny televízny film na motívy rovnomenného historického románu Hany Zelinovej. (oficiální text distributora)

Herrydos

Úžasný seriál kterého se zub času ani nedotkl poprvé jsem viděl až poslední část a to ještě z půlky když to jednou dávala ČT a tak sem musel čekat až to opět někdy zařadí STV a konečně sem si mohl tenhle skvost zhlédnout od začátku a musím Slovákům vystřihnout poklonu je to skvělí seriál který nemá moc velkou konkurenci jak tady v Česku tak na Slovensku je škoda že už se něco podobného netočí a pokud ano nestojí to za moc holt tenkrát věděli jak na to tohle je rozhodně za plný počet * ()

sclavux

Je to jeden z tých pokladov, ktoré si nedovolím opakovane pozrieť skôr než po troch rokoch. V opačnom prípade by zážitok z neho nebol tak silný. Príbeh, spracovanie, hudba, podanie, len škoda slabučkého zakončenia. Dal by som neviem čo, aby som si ho mohol pozrieť ešte aspoň jedenkrát prvýkrát... „Uhorská" časť ma bez debát vyššiu úroveň, ako posledné dva diely, ktoré sú poznačené bojom robotníckeho hnutia, ale to je koniec koncov každý informačný prameň tej doby. Najsilnejšia postava Mathias, cisárov radca, s tajným poslaním uhorskej šľachty odrhnutia od Viedne je príkladom nevtieravého opisu historických premien v Uhorsku, ktorých sa tu nachádza dostatok. Cholera, Napoleon, zrušenie poddanstva, pozemková reforma, Hurban, Košicko-Bohumínska magistrála.. Je taký romantický výlet do nie tak vzdialenej minulosti. ()

Carney

Docela nepřehledný a zamotaný děj, kterému nepřispívá, že někteří herci hrají dvě role. Moc jsem to nechápal jako dítě, nechápu to ani dnes. ()

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012

Radoslav Brzobohatý: 1932 - 2012