V Redemptionu se koná střelecká soutěž. Tentokrát má opravdu výbornou účast. Kdo z účastníků zvítězí? Záhadná pistolnice Ellen, která z nějakého důvodu nenávidí pořadatele – „starostu“ Heroda, zkorumpovaný a krutý Herod, zvyklý vítězit za každou cenu a vládnoucí celému městu, mladík Kid, prodávající zbraně a střelivo a tvrdící o sobě, že je slavný bandita a Herodův syn, padre Cort, bývalý Herodův partner ve zločinu, který se dal na cestu pokání a soutěže se účastní proti své vůli, nebo neznámý zabiják, kterého si na Heroda najali zoufalí obyvatelé Redemptionu? (TV Prima)

cheyene

Vyloženě westernová pohádka pro oddech, v níž je předem jasné, jak vše dopadne a jak budou mnohé scény probíhat. To ovšem není na škodu, protože divák má možnost se pobavit nejen netradičním nápadem - turnajem v zabíjení - ale i výkony herců, jejichž jména jsou hvězdně zářivá. Sharon Stone jako pistolnice mi sice moc nepasovala, ale překousl jsem to. Leonardo DiCaprio coby mladičký holkař s rychlými kolty potěší, Russell Crowe se svoji postavou nebezpečného "otloukánka" je postava, která je dost čitelná od počátku. Celému obsazení pak vévodí bezchybný záporák Gene Hackman, který si obdobnou roli zkusil již v Eastwoodově westernu Nesmiřitelní. Závěrem tedy hodnotím lepšími 3*, jelikož jsem se nenudil a sledoval snímek se zaujetím, ale na druhou stranu mi vadila nadsázka v mnohých scénách (prostřelené tělo skrze které je vidět; postřeh postavy R. Crowea, kdy dokáže chytit náboj hozený slepým klukem, atd.). ()

Enšpígl

Obsazení filmu je fakt neuvěřitelně vyvoněný. Gene Hackaman tady rozdáva emoce po kilech. Leonardo jako kdyby svým hraním říkal "já že nebyl nikdy herec, tak koukej ! " Sharonce stačí jeden záběr a slintá po ní nejen divokej západ, ale i divokej východ. Russell, to je prostě Russell, miláček i když se tam většinu času proválí na zemi. Každou sekundu tohohle bijáku jsem si užíval jako prase drbání a radoval se z toho, že i po milionté se stále umím radovat z vynálezu zvanýho film. ()

Snorlax

Váhám mezi čtyřmi a pěti. Ale vzhledem k tomu, že mi tu nevadil DiCaprio, přidám. Film je z doby, než mu zcela odumřely mimické svaly, takže jsem se ani od samého prvopočátku netěšila na jeho skon. Stonová je skvělá, její ženskost kontrastuje s pocitem bezmoci, který se časem přeměnil v touhu po pomstě. Roli velekladného hrdiny s trošku monotónním výrazem zvládl Crowe. Hackman je velmi dobrý vždy, ale zde je až démonický. Občas tomu dopomáhá kamera, nejvýrazněji když si prohlíží Heroda z podhledu hvězdy. Raimiho režie mi zde stylově připomíná Tarantina, byť si každý z nich kráčí vlastní cestou. ()

Kaka

Má to rychlost, dynamiku, režijní invenci a překvapivě i styl, což se o hloupoučkém a klišovitém Spidermanovi ani zdaleka říci nedá. Příběh o pomstě je překvapivě velice koukatelný a v lecčems se připomene legendární Tenkrát na západě. Snad jen tu drsnost Sharon Stone jaksi příliš nevěřím. Oproti tomu Hackman je klasicky brutální, ale na to jsme si od Nesmiřitelných již zvykli. Souboje jsou zajímavě inscenovány a rozhodně se divák nudit nebude. Nicméně vzhledem ke hvězdnému obsazení se dalo čekat přece jen trochu více. Nikdo z tvůrců vyloženě nic nepokazil, přesto se snímek za chvíli vykouří z hlavy a zbyde jen matná vzpomínka. ()

Vančura

Přijde mi škoda, že to má nesporné filmařské kvality (zvlášť pokud má člověk možnost to vidět na velkém plátně v kině, kde to vynikne nejvíc), jakož samozřejmě i perfektní obsazení (btw. Sharon Stone je zde fakt nádherná), ale co je to platné, když western byl v té době už dávno totálně vyčpělý a mrtvý žánr, a tento jeho konkrétní zástupce není složen z ničeho jiného, než nejohranějších klišé a stereotypních postav (i ten soundtrack zní, jak kdyby to člověk už slyšel stokrát jinde), a dějově se to strašně táhne a současně je to dokonale předvídatelné. Snažil jsem si užívat tu hravost, kterou jsem z toho cítil (Sam Raimi se prostě nezapře), ale pravda je taková, že jsem se u toho spíš celou dobu nudil a pokukoval po hodinkách, kdy už bude konec, což je prostě špatně. ()

• Remington-Peters, výrobce zbraní a munice, razil R-P na svou munici až v 60. letech, nikoliv v době, do které je snímek zasazen. (Hopkins)
  • V scéne súboja, kde sa stretnú Cort (Russell Crowe) a Spotted Horse (Jonothon Gill), je pri zábere z blízka na Corta vidieť za ním stáť niekoľko ľudí, no po strihu sú v zábere z diaľky ľudia preč. Nasleduje znova záber z blízka a ľudia sú späť. (Jayem)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (více)

Leonardo DiCaprio a další western?

Leonardo DiCaprio a další western?

02.08.2011

Hrál mladého pistolníka v Rychlejší než smrt, brzy si zahraje hlavního padoucha v Tarantinově Django Unchained... a poté se na Divoký západ možná vrátí i potřetí. Je totiž hlavním kandidátem na roli… (více)