Mocný mafiánský boss Paul Vitti, hlava jedné newyorské "rodiny", unikne jen o vlásek atentátu, jehož obětí se stane starý mafián Manetta. Zanedlouho začne Paul na sobě pozorovat podivné změny. Nedokáže udeřit železnou tyčí vyslýchaného muže, rozpláčou ho dojemné televizní reklamy a nakonec skončí s těžkým záchvatem v nemocnici. Podle lékařů však nejde o infarkt, ale o intenzívní nával úzkosti. Vitti to pochopitelně popírá, nicméně později se obrátí na svého bodyguarda Jellyho, aby mu sehnal psychiatra. Jelly ho zavede za Benem Sobelem, který nedávno vlastní nepozorností naboural do Vittiho auta. Vyděšený Sobel, který se specializuje na rodinnou terapii, pochopitelně Vittiho pozná a po důrazné Jellyho domluvě s ním promluví. Paul po rozhovoru se Sobelem cítí úlevu. Tím se psychiatr ocitá v nezáviděníhodné situaci. Pokaždé, když se Vittiho psychický stav zhorší, pošle si pro něj své gorily. Brzy se přidají další problémy. Vittiho sleduje FBI, která začne Sobela nutit ke spolupráci. Během jednoho setkání psychiatr zjistí, že příčinou obtíží je Vittiho problematický vztah otci. Jenže sraz mafiánských bosů se rychle blíží a Sobel pochybuje o tom, že se mu podaří mafiána zbavit jeho psychických potíží. (TV Nova)

Aluska88

Tak toto je nářez!:) Nehorázně se ksichtící Bobby De Niro v roli, v níž v podstatě paroduje všechny ty nejdrsnější gangstery, jaké kdy ztvárnil. A Billy Crystal v roli vyrovnaného psychiatra, který se bude muset starat o nevšedního pacienta, který mu zcela překope život vzhůru nohama. Při druhém zhlédnutí nabývaly mé výbuchy smíchu ještě mnohem větší intenzivity, než při tom premiérovém:) A ve vedlejší roli potěšil další můj oblíbený mafián, Chazz Palminteri. "Co se stalo?" - "Co se stalo? Viděl jsem chlapa, kterej nám právě spadl do mísy s lososem. To se stalo." - "Rozbil Vám něco?" - "Jo. Rozbil sebe, ještě teď z něj vytahují střepy.", "Doktore, Vy... Vyyy..." :D ()

Lacike

V tejto komedii si Robert De Niro famozne striela zo svojich slavnych mafianskych uloh. Cely cas je neskutocne rozkošny a zaroven vtipny. Bohuzial jeho protihrac Billy Crystal mu nie je rovnocennym partakom a Crystalova linia je vlastne absolutne nezaujimava. Vo chvilach, ked mu islo o zivot, tak mi to bolo uplne jedno. Keby namiesto neho obsadili napriklad Robina Williamsa, tak by to bola bomba. Crystal je sice sympatak, ale ani si nespominam na nejaku jeho komediu v ktorej by ma rozosmial natolko, aby som mal chut ju vidiet znova. Film sa mal viac venovat De Nirovi a celemu tomu mafianskemu pozadiu, ktore mohli zosmiesnit este viac. Napriklad scena citujuca Kmotra je fantasticka. Takych tam malo byt ovela viac. Aspon ze sa vydarilo obsadenie viac ci menej znamych mafianskych xichtov. Najviac ma bavil Joe Viterelli ako blbec Jelly. Mimo vykonov uchvatneho De Nira a par vedlajsich zabavnych postaviciek to je len priemerna komedia, ktora koncept mafian s psychickymi problemami ani zdaleka nevytazila tak dobre ako serial Sopranovci. Ale kvôli De Nirovi to je pre fanusikov mafianskych filmov povinnost. 6/10. CZ dabing je solidny, ale Meduna sa na De Nira absolutne nehodi, takze som to po chvili radsej prepol na original. ()

Pítrs85

Přepsat konec (tím nemyslím ten epilog v Sing Singu) a byla by z toho neskutečně jiskřivá komedie od první do poslední minuty, s dialogy ostrými jak břitva, Crystal a De Niro se skvěle špičkují, navíc Robert zde krásně prokázal, že to není žádnej suchar, jeho role tu je vlastně parodie na všechny mafiánský filmy, které poctil svým bezkonkurenčním herectvím. A že si ze sebe umí udělat fakt prdel, pochopíte tak po deseti minutách (pořád tam brečí jak malá holka). Ale i Crystal v roli psychiatra perlí co minutu (tenhle film vaší bránici opravdu nešetří). "A proč to nemůžeš udělat ty?" "Já? Já ne, o mně se ví, že jsem na tyhle věci blbej. Ale ty jo, ty to zvládneš." "No ty jseš fakt blbej!" ()

petaspur

Při převzetí odpovědnosti za newyorskou mafiánskou fabriku musí Paul Vitti prokázat svou charizmaticky neústupnou drsnost. Jak to má však udělat, když ho najednou začíná dojímat i západ slunce? Pomoc psychiatra se jistě jeví jako dobrý nápad, ale jedna tradiční terapeutická hodina za týden na zdrsnění mafiána rozhodně nestačí. ()

anais

Nenáročná, ale milá komedie, která zaujme hlavně sympatickým výkonem Roberta De Nira, jež zde zdařile paroduje vlastní zaběhlá schémata z mafiánských filmů (Kmotr II, Casino). U vtipů vám asi slzy smíchu nepotečou, humor tu je umírněný. Bavit se bude spíš divák, který De Nira v podobných rolích viděl, ale ani ti ostatní nebudou ochuzeni. Je to inteligentní komedie, rozhodně jedna z těch lepších, které se na přelomu 20. a 21. prvního století honí českými kiny. ()

• Robert De Niro a Billy Crystal si údajně pohrávali s myšlenkou, že by film zrežírovali spolu. (Othello)
  • Ve scéně, kdy doktor Sobel (Billy Crystal) poslouchá ženu, která sedí v jeho ordinaci vedle manžela a popisuje, co na ní vyžaduje při sexu, měl původně chybět právě manžel. Billy Crystal si však myslel, že pokud ho tam posadí, scéna bude ještě vtipnější. Do jeho role byl obsazen vedoucí zvukového oddělení filmu Lese Lazarowitz, který byl nejtěžším členem filmového štábu. (Othello)
  • Postavě Billy Crystala má sen, ve které se objeví Kmotr. Robert DeNiro hrál ve druhém díle Kmotra. (don corleone)