Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Policejní inspektor Li se svou jednotkou rozpráší v přístavu bandu tajemného gangstera Čun-taa a zabaví rozsáhlou sbírku čínského umění, kterou chtěli propašovat z Hongkongu. Ten má za několik dnů přejít pod správu Číny. Druhý den se Li loučí na letišti s jedenáctiletou Su-jang, dcerou svého přítele Chana, který odlétá do Spojených států jako nový konzul. O dva měsíce později je však dívenka cestou do školy unesena Sungem, který chladnokrevně zastřelí její ochranku. Chan trvá na tom, aby byl k vyšetřování případu povolán také inspektor Li. Agenti FBI Russ a Whitney musí na podmínku přistoupit, přesto však nehodlají dovolit, aby se cizinec pletl do jejich vyšetřování. Pověří svérázného černého poldu Cartera úkolem, aby ho držel stranou od vyšetřování. To se mu však nepodaří, protože Li mu při první příležitosti uteče a pronikne ke konzulovi. A když mu Russ a Whitney vynadají, dosáhnou jen toho, že se ctižádostivý černoch pustí se svým nedobrovolným asijským parťákem do vyšetřování. Zjistí, že se v čínské čtvrti objevil nový zločinec z Hongkongu a že někdo skupuje zbraně a výbušniny. Stopa je postupně přivede až do Čun-taovy restaurace Foo Chow, kde se střetnou se Sungem a bandou zabijáků. Bitka skončí zkázou podniku a FBI má konečně záminku, aby se mohla zbavit obou nepohodlných policistů. Zklamaný Li se chce vrátit do Hongkongu, Carter ho však přemluví, aby pokračovali v pátrání. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (286)

haj 

všechny recenze uživatele

Jackie se po dlouhé době konečně dočkal zaslouženého hitu, který z něj udělal hvězdu i v Americe. Jackie samozřejmě moc nechápal, co se děje, protože Rush Hour je po všech stránkách průměrný film a ani zdaleka nedosahuje kvality jeho HK filmů (bojů je přiliš málo a jsou přiliš krátké, po komediální stránce Jackie moc prostoru nedostal a je neustále přebíjen ukecaným Tuckerem), ale je to zkrátka takový typický hollywoodský film a Američanům se líbil. Na druhou stranu nebýt tohoto filmu, Jackie by se možná v Americe neprosadil a nikdy by nejel natáčet Shanghai Knights do ČR a nikdy bych neviděl jeho, Owena Wilsona, Fann Wong, Donnieho Yena a Brada Allana na natáčení a ...:-) ()

lykan9 

všechny recenze uživatele

Neznám moc filmů s Jackiem Chanem, které by byli špatné a už rozhodně ne do začátku nového milénia. Rush Hour sice nepatří, aspoň, co se týče bojových akcí k tomu nejlepšímu, ale tento nedostatek plně nahrazuje zábava a vtip. Přesto, že Chris Tucker je po lidské stránce namyšlený blb, tak komik je skvělý a Jackie nemohl udělat lépe, když si ho jako parťáka do tohoto filmu vybral. Divák má po celou dobu filmu úsměv na tváři a baví se i u takových scén, jako je sledovačka, kde se jinde nic neděje. Křižovatka smrti je prostě sranda film, který baví i po několikátém shlédnutí a člověk má tendenci mu ledacos odpustit a já mu ty nedostatky odpouštím ;-). ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

„Tak co, negře?“ Silně jsem z toho cítil ducha podobných parťákovských komediálních kriminálek z osmdesátých let, stavějících na setkání dvou ambivalentních kontrastů. Humor tu nějaký je (návštěva černošského baru), akce tu je taky, klasických Chanových humorných bitek je pomálu a nejsou tak výrazné. Chris Tucker občas na pilu humoru tlačí až moc, ale jeho tanečky jsou zábavné. Hodně mě bavila (po všech stránkách!!!) ta Tuckerova kolegyně, její tasení zbraně z elegantních plesových šatů bylo silně elektrizující. Mohla dostat mnohem více prostoru. V kontextu podobných komediálně laděných Chanovek je to slaboučký nadprůměr. ()

tommy187 

všechny recenze uživatele

Tisíckrát videné, stále obľúbenééé!! Rozhodne film, ktorý nemal ďaleko od toho, aby som si ho pridal to topky. Keby existovala topka žánrov, konkrétne akčných komédií tak by mala číslo jedna. Síce netuším, prečo je film tak podceňovaný, a 73% nie je rozhodne objektívnych. Je pravdou, že zopár technických prešľapov tam bolo, ale Jackie aj Chris (ešte viac podceňovaný ako samotný film) to všetko vynahradili. Viac než len film. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Když jsem se poprvé - ano, až v roce 2014 - díval na tenhle film, uvědomil jsem si, jak moc je Jonah Hill podobný Chrisovi Pennovi, a to nejen postavou, ale i dikcí. Zajímavé. Ale k filmu. Kdybych ho viděl tak před deseti lety, kdy nebyly filmy ještě tak plné uřvaných černochů, asi by mě to hned od začátku chytlo trochu víc. Ale je pravda, že Jackie se mi neomrzí. Chris Tucker je v originále jen těžko snesitelný, ale nějak si tahle dvojka prostě sedne. Neříkám, že je to výborné, ale sem tam některé scény sednou. ()

Galerie (136)

Zajímavosti (21)

  • Scéna, v níž detektiv Carter uplácí svého informátora Stuckyho, aby mu dal pár odpovědí, byla dílem jedné velké improvizace mezi Chrisem Tuckerem a Johnem Hawkesem. Podle Bretta Ratnera bylo značně problematické sestříhat natočený materiál do podoby souvislého rozhovoru a i z tohoto důvodu je v dialogu mnoho chyb. (SG-1)
  • Na začátku filmu střílí Carter (Chris Tucker) do vozidla, které má v kufru plastickou trhavinu C4. Toto auto po několika výstřelech exploduje. C4 je ale velmi stabilní výbušnina a nemůže explodovat pokud se do ní střílí, pouze za použití detonátoru. (borohub)
  • Exteriérové zábery čínskeho konzulátu sa používali ako Waynove sídlo vo filme Batman (1966). (WalterIK7)

Související novinky

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

Chris Hemsworth vs. australští striptéři

12.05.2019

Chris Hemsworth (Thor) a Tiffany Haddish (Night School) si zahrají netradiční policejní dvojku v akční buddy komedii Down Under Cover, ve které se vydají po stopě záhadných lupičů kasin. Těmi by… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (více)

Jackie Chan v Expendables 3

Jackie Chan v Expendables 3

20.12.2012

Dvojka v tržbách překonala jedničku a souhrnně má na kontě kulatých 300 milionů dolarů. Trojka nepochybně bude. Ostatně, producenti i Sylvester Stallone to už několikrát potvrdili. Teď nás už zajímá… (více)

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

Remake Nedotknutelných hledá hlavní duo

18.11.2012

Francouzský megahit, který celosvětově utržil přes 400 milionů dolarů (z nichž 10 mu stačilo na pozici nejúspěšnějšího neanglicky mluveného filmu v USA za letošní rok), byl od začátku odsouzen na… (více)

Reklama

Reklama