Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Starý Enderby zemřel na srdeční selhání, tak alespoň zní oficiální policejní zpráva. S tou se však není ochotna smířit nebojácná Miss Marple (Margaret Rutherford), velká milovnice Agathy Christie a příležitostný detektiv v jednom. Okolnosti Enderbyho smrti se opravdu zdají být podivné: odkud se vzala ta kočka v jeho domě a kdo z příbuzných měl největší zálusk na jeho peníze? Pro Miss Marple začíná další z velkých případů... (dopitak)

(více)

Recenze (17)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

„Agathu Christie by měli číst povinně všichni policajti." Tato rada slečny Marplové je opět nad zlato. A když neuspěje se svými teoriemi u inspektora, odbyde ho slovy: „Uslyšíte o mně, až svůj případ vyřeším!" Ano, i tentokrát si je tahle babka vyšetřovatelka jistá svým důvtipem a nic ji neodradí. A pokud si vrah myslí, že stačí, když jí pustí plyn, pak se šeredně mýlí. Příběh je tentokrát situován do jezdeckého klubu. A ukáže se, že slečna Marplová umí také jezdit na koni! I když opět nechybí řada vtipných momentů a dialogů (takové čtení závěti je jedna velká taškařice zakončená slovy: věřím s nadějí, že jim přinesou /peníze/ hodně neštěstí...), dojde na několik napínavých situací, které jakoby vypadly z gotického hororu. Osobně jsem jen trochu litoval, že nedostalo větší prostor ono úžasné gotické sídlo na začátku filmu. Výborné herecké obsazení, břitký anglický humor, skvělá hudba. Má vzpomínka na dětství ožila a já se skvěle bavil. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Well done, opět a znovu. Úžasně kouzelná hravá hudba hned od úvodních titulků, srandovní ale i chvílemi vypjatá atmosféra a legrační duo Marple + Stringer, to jsou hlavní pilíře úspěchu.___ Znám filmy, kde přijít o prvních patnáct minut neznamená zcela nic. Pak jsou filmy jako třeba Murder at the Gallop, kde jsme po čtvrthodině uprostřed děje a nevidět začátek = nevědět vůbec nic. Osobně upřednostňuju druhou skupinu.___ They have their methods, we have ours. ()

Reklama

Oskar 

všechny recenze uživatele

Záhadná smrt starého podivína s fobií z koček a hordou chamtivých příbuzných v rodokmenu znovu povolá do akce slečnu Marlpeovou a je to zase o něco větší sranda než minule. V předloze (nebo pravděpodobně spíš volné inspiraci) Agathy Christie Po pohřbu sice celou věc vyšetřuje Hercule Poirot, ale kdo by ho postrádal... Kdybych měl někomu, kdo se chce se sérií jen zběžně seznámit, doporučit jeden reprezentativní díl, vybral bych tento. Zatímco první film je relativně nejvíc detektivní a třetí a čtvrtý už by se daly nazvat bezmála crazy komediemi, druhý film je ve vyvážení těchto dvou žánrů asi nejúspěšnější. 80% ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Margaret Rutheford byla nenapodobitelná slečna Marplová. Dodává postavě něco zcela mimořádného. Když se na tanečním parketu "rozjela", nebylo co dodat. George Pollock výborně smíchal detektivní příběh s napětím a humorem. Černobílý snímek má své kouzlo a k tomuto zpracování je to i příjemné. Vše dokresluje podmanivá hudba. Skvělá detektivka. ()

hanagi 

všechny recenze uživatele

Všetečnou slečnu Marplovou mám moc ráda, možná nejraději z postav Agathy Christie. A i když Margaret Rutherford má daleko k pohádkové babičce, protože se svým zjevem a temperamentem spíše podobá buldokovi ženoucímu se po stopě...,nevadí mi to, naopak. S anglickým suchým humorem a ve svižném tempu řeší všechny záhady a dává mi možnost podívat se na známé příběhy trošku jiným pohledem. ()

Galerie (71)

Reklama

Reklama