Tvůrci:
Dong-hyeok HwangRežie:
Dong-hyeok HwangScénář:
Dong-hyeok HwangHudba:
Jae-il JungHrají:
Jeong-jae Lee, Hje-su Pak, Sung-tae Heo, Ha-joon Wi, Yoo-mi Lee, Yoo Gong, Jung Hoyeon, Anupam Tripathi, Yeong-su Oh, Paul Nakauchi, Byung-hun Lee, Donald Chang (více)VOD (1)
Série(3) / Epizody(22)
Obsahy(3)
Stovky hráčů na mizině přijmou zvláštní pozvánku na dětskou hru. Uvnitř na ně čeká lákavá cena, ale může je stát život. (Netflix)
Videa (36)
Recenze (807)
Seriál roku, kterej bez kompromisů servíruje dech-beroucí hru plnou podrazů a nedůvěry, prohnilosti a zmrdství současný civilizace. Sice to neni nic novýho, ale svojí režií i scénářem Squid Game hravě přebíjí celou letošní seriálovou tvorbu. Do toho si připočtěte skvělou kameru, super akci, parádně napsaný charaktery a minimum digitálu. A hlavně je to dospělá věc, nic pro přecitlivělý puberťáky, kteří mají bujný virtuální životy, zatímco tomu skutečnýmu se vyhýbají obloukem. Od třetí epizody jedna velká nečekaná jízda! ()
Hollywood je vyřízený, Korea Rulez!!Spojení Netflixu s Jížní Koreou je to nejlepší, co kdy koho napadlo a vznikla z toho opět parádní podívaná se všemi Korejskými parametry, rysy a atributy a sešly se tu samé velké jména, takže v JK se jedná o silný mainstreamový HIT, který otřásá světem.Variace na Battle Royale a Hunger games po vzoru japonské Alice in Borderland nebyla nikdy tak zábavnější, inteligentnější a znepokojivější. Squid Game jede dle zaryté Korejské šablony a jsou v ní všechny prvky, které každý fanoušek Koree očekává. Tedy originálně zvrácený námět, perfektně napsané a zahrané postavy + jejich silný progress a změny charakteru, nutná dávka akce, násilí a velkého bodycountu, vygradované napětí, věrohodné zvraty, vyšperkovaný vizuál, působivé dialogy, výborně pojaté Melo-Drama pohrávající se s divákovými emocemi a nebyli by to Korejci, kdyby nedošlo i na obchod s bílým masem.- Tolik prvků do sebe zakomponovat a podat to sebevědomě se vztyčeným prostředníkem dokáží jen Korejci a zvládají to opět s přehledem a vyraženým dechem.Dílo číslo 6- pro mne asi nejsilnější a odhalení Bílého Koně mě vyloženě vykouzlilo úsměv na tváři, to jsem nečekal ani v nejmenším. Excellent Job. Potěší i cameo Gong Yoo a Lee Jeong-jae v hlavní, ale hodně netradiční roli. Je to Mazec.Příběh 5/5, Akce 4/5, Humor 1/5, Násilí 5/5, Zábavnost 5/5 Hudba 4/5, Vizuál 5/5, Atmosféra 4/5, Napětí 5/5, Emoce 4/5, Herci 4/5. 9/10. ()
Aneb jak mainstream-fandom objevil ve 21. století Ameriku. Kupodivu (na Koreu) až nečekaně konvenční reflexe kapitalismu a role lidské morálky a svědomí v něm. Pěkně natočené, pěkně zahrané a někdy i pěkně symbolické. Není to ale nic, co by přineslo do žánru nic moc nového (španělské El Hoyo mi v tomto směru přišlo poněkud výmluvnější, odvážnější a sympatičtější). Eric Berne by při sledování tohohle seriálu ale určitě měl žně. ()
Všeobecně kladné recenze tohoto seriálu rozhodli o tom, že i já jsem se do tohohle vychvalovanýho Netflixovskýho seriálu pustil. Popravdě mě tenhle seroš ani nějak extra nelákal. Zlom nastal když jsem zjistil, že režisérem tohohle seriálovýho hitu není nikdo jiný než Dong-hyeok-Hwang s jehož tvorbou jsem se už setkal. A to při snímku Silenced(2011), kterej si ode mě vysloužil 5 hvězd. Takže jsem předpokládal, že tenhle seriál bude mít určitě co nabídnout. První díl mě moc nenadchnul, ale já jsem doufal, že se v dalších dílech začne blýskat na lepší časy. Víceméně se tak ale nestalo a já seriál dokoukal spíš ze zvědavosti než aby mě nějak extra bavil. Největším problémem bylo asi to, že jsem si k nikomu ze soutěžících nevytvořil sebemenší sympatie. Takže mi bylo v podstatě fu(c)k kdo přežije. Prostě jsem tam neměl svýho koně kterýmu bych mohl fandit. Když to shrnu tak koukat se na to dalo ale na prdel se z toho určitě neposadím. ()
Korejský Money Heist. I tady nesourodá skupina sestavená z donedávna se neznajících hrdinů na uzavřeném místě usiluje haluzovým způsobem o hromadu peněz, což vede k řadě infarktově napínavých situací, ale i takových, které se za napětím jen marně pachtí (třeba celou linku s infiltrujícím se policajtem bych klidně oželel). A vizuálně Money Heist až trochu moc připomenou červené uniformy s maskami, které ale tentokrát nenosí hrdinové, ale záporáci. Hra na oliheň není tak sexy, zato je podivnější (i když na můj vkus málo), výrazně navyšuje sázky (nejde jen o vězení, ale o život) a protahuje svoje postavy peklem, plus se zaštiťuje tématem chudoby a nesplatitelných dluhů. Snaživý, ale pokulhávající scénář slušně táhnou herci a má to pár vizuálně cool momentů. Napětí i dojímání na mě fungovalo tak na 70 procent a finální díl - poslední kolo i dovysvětlení - mě vyloženě zklamaly. Ale hromadný běh o život k obří panence na konci pilotu se mi nesmazatelně vpálil do mé seriálové paměti. ()
Galerie (257)
Photo © Netflix

Zajímavosti (114)
- Natočení seriálu stálo dohromady 21,4 milionů amerických dolarů. Jedna epizoda tak v průměru stála téměř 2,4 milionů dolarů. (Muffino)
- Symboly používané v seriálu jsou používané jako znaky nebo části znaků v korejské abecedě. Symbol kruhu znamená písmeno „O“, symbol trojúhelníku je část písmene „J“ a symbol čtverce znamená „M“. Vyobrazení na vizitce tak znamenají „OJM“ a jsou tak výtažkem korejského názvu seriálu Ojingeo geim. (Muffino)
- Režisérovi Dong-hyeok Hwangovi bylo při práci na desingu oděvů „růžových pracovníků“ často vytýkáno, že se příliš podobají kostýmům ze seriálu Papírový dům (od r. 2017). (Azurovydrak)
Reklama