Stillwater sleduje amerického drsňáka z Oklahomy, který cestuje do Marseille navštívit svou dceru ve vězení za vraždu, o které tvrdí, že ji nespáchala. Konfrontován jazykovou bariérou, kulturními odlišnostmi a komplikovaným právním systémem si Bill Baker ve Francii buduje nový život s jediným cílem – osvobodit svou dceru. (Magic Box)

Lacike

Film o chlapíkovi, ktorý je ochotný kvôli svojej dcére urobiť čokoľvek, aby ju dostal z basy. Matt Damon toho otca - jednoduchého a neraz chybujúceho američana so srdcom na správnom mieste, zahral dokonale. Ale samotný film je nekonečný. Aj keby to malo len 90 minút, tak by to vďaka  pomalému tempo pôsobilo dvojnásobne dlhšie. No a pri tak dlhej stopáži to je doslova na zdochnutie. Pomaličky pátra a popritom sa tam zoznámi s osamelou matkou a celý čas čakáme na šokujúcu pointu, ktorú by vzhľadom na to jak je tá dcéra neznesiteľná, nečakal asi málokto. Naviac tu Abigail Breslinová vyzerá fakt hnusne. Z roztomilého dievčatka žiadna kráska teda nevyrástla. Výsledkom je nekonečná nuda, ktorú ani solídny Damonov výkon nezachráni. Možno by bolo lepšie si pozrieť film o skutočnej mrche, ktorou sa tento film inšpiroval. 4/10. ()

borec999

Malá dráma( neprekvapila by ma nálepka podľa skutočnej udalosti), v ktorej sa toho zas až tak veľa strhujúceho nestane. Tento fakt vyplýva z civilnosti väčšiny postáv, najmä hlavnej postavy Matta Damona, u ktorej sa podarilo vytvoriť ilúziu že je "iba" civilným americkým robotníkom a nie žiadnym Rambom, a preto je pri pátraní na vlastnú päsť v cudzine stratený a nič zásadné sa mu nedarí dosiahnuť. Určite Stillwater nemusel mať cez 2 hodiny, ale vďaka prekvapivo solídnemu Mattovi Damonovi (v na jeho pomery netradičnej úlohe) a aj väčšiny ostatných hercov (snáď s výnimkou Abigail Breslin, ktorá v posledných rokoch akoby zabudla hrať) sa to raz pozrieť určite dá. Priemer. 55% ()

maddy

Tom McCarthy, režisér skvelého Spotlight, natočil také dramatické nič. Príbeh Billyho Bakera síce nepoznám, ale po prečítaní obsahu som sa tešil na hutnú drámu kríženú s thrillerom o tom ako sa otec snaží z väzenia dostať svoju dcéru, v krajine v ktorej nerozumie jazyku a ako typický sedlák z amerického zapadákova ani jej kultúre. Márne. Žáner thriller je totiž uvedený úplne zbytočne, no ono sa tu nedeje ani nič vyslovene dramatické. Od polovice sa film ani počas robustnej vyše dvojhodinovej stopáži nikam neposúva, neskutočne dlhú dobu venuje vzťahu medzi titulnou postavou, ktorú stvárňuje Matt Damon s akousi začínajúcou francúzskou herečkou a na akúkoľvek kriminálnu líniu sa tu kašle. Zabudnite tak, že Mat Damon sa tu pokúša akokoľvek dostať svoju dcéru z väzenia (o čom by asi mal rozprávať tento príbeh) alebo poriadne objasňovať prečo sa tam vlastne ocitla. Celá táto rovina je okresná na úplne minimum a pár scén rozhovorov vo väzení. A ani tá kvázi romantická línia nijako nestrhne, pretože sa jednoducho zmôže iba na jednoduché klišé kde "kultivovaná francúzska herečka učí amerického sedláka rodinným hodnotám", aj s pár vyslovene komediálnymi vsuvkami. Akoby si Tom McCarthy tentoraz povedal, že všetko potenciálne zaujímavé (kultúrne rozdiely, politický komentár, krimi líniu s dcérou) oseká na absolútne minimum a bude sa venovať tým líniam ktoré diváka najmenej zaujímajú. Navyše to celé v závere nikam nevygraduje a aj jediná potenciálne zaujímavá emotívna scéna (s "adoptívnou" dcérou) v závere je prakticky utnutá hneď ako začne. Ako taká oddychovka v televízii počas nedeľného obeda neškodný film, ktorý nemá koho čím uraziť, ale ani si neviem predstaviť čím by mal zaujať. Okrem tradične skvelého hereckého výkonu Matta Damona, akurát škoda, že ho predvádza v tak banálnej dráme. CELKOVO: 5/10 ()

blackkocour

Já opravdu nepobírám, proč na takové hovna nenatrefím já sám, ale ony si najdou vždy mě. Je to nějaká diskriminace, že jsem jako černej? Chtěl tu někdo něco naznačit? Cítím se, tak špinavej. Každopádně, StojatáVoda mi připomněla, jak přes kopírák, velmi ale velmi sterilní dramák Cesta zpátky, kterou jsem viděl na začátku roku, a fakt si to připomínat nechci, prožít další zkurvený rok s homokovidem, fakt nechceš! Rodinný srálbol, s Matem v hlavní roli, je bakteriální hemeroid, co se s dalším drámovým katalogovým klišé, o matce samoživitelce, s nebezpečným únoscem, dcerou v kriminálu, (prý, že za vraždu, pche, to zabila školníka?), kulturní barikádou, spodní dělnickou třídou, nevzdělanýma dobrákama, co chodívaj každou neděli do kostela, hryže do výběhu análních otvorů otylých mamin, pasoucích na travnaté pastvě, plný bodláků a kopřiv. Americký jouda, s čízem u krku, a brindákem, se po pupku kutálí ve francouzském ghettu, nechá si ze své prdele udělat kabát ze slonoviny, a pořád hledá a hledá aliby pro debily, pro dcerku v pasťáku, která mimochodem připomíná opravdového Hannibala Napoleona, aspoň do oblasti ksichtu. Film, který se hodí jako kulisa, a u toho si můžu v klidu, dělat svoje věci, například hrát online piškovorky. Já už fakt těm rádoby rejžisérům a scénáristům, vymetu komín, a nacpu jim tam velkou záplatu, aby příště nevzniklo něco takovýho. Mohl bych být hodnej, a dát aspoň průjem, ale drž fekál, kámo. ()

Figu

Akci nečekejte, je to vyloženě drama podložený nějakou tou "skutečnou" událostí. Každopádně, i když jsou na to negativní ohlasy zdejších uživatelů, mě ta story celkem vtáhla a byl jsem v očekávání, jak se vyvrbí závěr. No a ten stál opravdu za hovno... Navíc cesta k němu byla dlouhá... Ovšem chválím Damona, páč i skrz moje obrovský nesympatie k jeho osobě musím uznat, že je to herec velkých kvalit a i zde si poradil skvěle... V podstatě je to jen jeho film. Nicméně jednou a dost. 60% ()

• Adresa domova postavy Matta Damona, 2823 S Walking Trail Drive, 74074 Stillwater, skutečně existuje. (veronikajel)
  • Abigail Breslin získala vodičské oprávnenie len dva týždne pred natáčaním, nakoľko jedna scéna vyžadovala, aby šoférovala. (Real Tom Hardy)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD