Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen

• Japonsko Honzuki no Gekokujō: Shisho ni Naru Tame niwa Shudan o Erandeiraremasen (více)

Žila byla jedna mladá dívka jménem Motosu Urano, jejíž životní vášní byly knihy. Motosu milovala čtení, a tak se rozhodla hned po škole nastoupit jako knihovnice do místní knihovny. Žila byla Motosu Urano až do jednoho dne, kdy na Japonsko udeřilo strašlivé zemětřesení a dívku pohřbilo pod hromadou jejích milovaných knih. Jejím posledním přáním před smrtí bylo narodit se znovu do světa, ve kterém bude opět mít možnost číst spoustu knih.
Někdy se poslední přání člověku splní, jindy se nám však vyšší moc vysměje, a tak byla dívka reinkarnovaná do těla pětiletého děvčátka, dcery obyčejného chudého vojáka, ve světě, kde je úroveň literatury mizerná a kde jsou knihy tou největší vzácností, kterou si může dovolit pouze bohatá elita. Tohle křehké a neduživé děvčátko, které dostalo jméno Myne v sobě však stále má vzpomínky Motosu, její odhodlání stát se knihovnicí a touhu číst knihy. Jak by toho mohla dívka dosáhnout? Tak třeba pro začátek by mohla zkusit nějakou tu knihu sama napsat... (Jeoffrey)

Recenze uživatele Kimkong k tomuto seriálu (40)

Honzuki no gekokudžó: Šišo ni naru tame ni wa šudan o erande iraremasen (2019)

Jako celek jsou to lepší 3*. Příběh je hlavně o knihách a jak si je opatřit ve světě, kde je to luxusní zboží. V ruku v ruce s tím jde fantasy věc jako je magie. Kdy hlavní hrdinka je vyjímečná nejen svými znalostmi z předešlého života, ale i zásobou many. Takový Ruderus z Mushoku Tensei v podstatě. Ale zde nejde o magii jako takovou, o tu spíše až na konci, kde s počátku je to spíše nežádoucí efekt. Postupně svou přímostí a roztomilostí na sebe nabaluje více a více lidí procházíme s ní cca tři roky života v novém světě. Dej je tedy hodně pozvolný, ale přitom se vyhýbá naprostým fillerrů, takže se divák stále těší, co bude dál. Animace je vcelku prostá a relativně barevná. Hudba nijak nevyčnívá a není zapamatovatelná. Není to pro někoho, komu záleží na akci. Za 36 epizod, je zde na prstech jedné ruky spočítatelných rádoby krátkých bojů. ()

Season 1 (2019) (S01)

Celkem překvapení. Není to co normálně sleduji. Přece jen to není akční harémovka, nebo něco takového, ale takový pomalý pochod životem jedné převtělené dívky, která bojuje s těžkou nemocí a má nesplnitelný sen. Rozhodně ale asi nejlepší rozdělení zobrazení rozdělené společnosti vzhledem k postavení. Šlechta tady zatím moc nebyla, ale z pohledu chudých lidí to jsou skoro bohové. ()

Hon no nai sekai (2019) (S01E01)

To jsme zvědavý, jak z honitby knihou chtějí udělat řádný seriál. ()

Seikacu kaizen to sekiban (2019) (S01E02)

Někomu se tady dělá špatně z krve a nějaký nemohoucí. Nevím jak se může naučit něco ze čtyř písmen. ()

Fuju no dekigoto (2019) (S01E03)

Vynálezy ve vaření a v šití, Skilly pletení. Ale papír v nedohlednu. ()

Hadžimete no mori to nendoban (2019) (S01E04)

Učení čtení, psaní a počítání. Výroba prvních hliněných knih a hrozná dřina. ()

Kaigó (2019) (S01E06)

Dohody s kupci a správná cesta k papíru. ()

Fušinkan no mebae (2019) (S01E07)

Objev magie a podezření na totožnost Myne. ()

Lutz no Myne (2019) (S01E08)

Povedená výroba a odhalení tajemství totožnosti. ()

Guild čó no magomusume (2019) (S01E09)

Vnučka obchodníka vychcaná jak díra do sněhu. Jestli pak je také z jiného světa. A Myne se dozvídá o nemoci. ()

Futatabime no fuju ni mukete (2019) (S01E10)

Výrobky se jen hrnou a peníze také. Dokonce mají i platební karty. Ale nemoc se rychle zhoršuje, ()

Miko minarai to iu sentakuši (2020) (S01E13)

Tak tady jsem vůbec nepochopil, že variantu léčby nenavrhl někdo jiný už dříve, když všichni vědí co je to za nemoc. ()

Keččaku (2020) (S01E14)

Takový závěr jsem teda vůbec nečekal. Zajímavé odhalení chudoby lidí a plány v trapu. Ale velké překvapení. ()

Season 2 (2020) (S02)

Více se zde řeší šlechta a nerovnost ve společnosti. Vývoj knih pokračuje. ()

Šinden no miko minarai (2020) (S02E01)

Tak poprvé jako kněžka. Nenápadný špion od Arcibiskupa, otravný sluha jak si Arcibiskup přál a loajální voják. ()

Ataerubeki mono (2020) (S02E03)

Sbližování s otroky pokračuje. Získávání větší moci v chrámu. ()