Bridgertonovi - Série 2

(série)
USA, 2022, 8 h 29 min (Minutáž: 54–72 min)

Touhu krotí smysl pro povinnost a skandál je na spadnutí. Vikomt Anthony Bridgerton se totiž rozhodl oženit, ale svéhlavá starší sestra jeho vyvolené mu nic zadarmo nedá. (Netflix)

VeeDee

Všem je asi jasné, že je to červená knihovna pro dámy. A sakra dobře natočená. Chemie mezi hlavními hrdiny funguje tak dobře, že si s nimi můžeme znovu prožít to prvotní vzrušené zamilování. To, co nám vdaným matkám od dětí chybí (rozuměj, už jsme pár let ve vztahu a je to tak trochu nuda). Tu chvíli, když se rty přibližují, než přijde polibek. Několikrát. A jo, přiznávám, užila jsem si to! :-D ()

255085349

Druhá série se mi líbila o stupeň více, než první, hlavně proto, že to nebyla taková laciná a vulgární červená knihovna. Do šesté epizody je vývoj děje zajímavý, pak následují dvě epizody, které jsou utahané, uvzdychané a zcela zbytečné a následuje konec s dost zběsilým zakončením všech linek. Kate a Anthony jsou sympatičtější pár než Daphne a Simon, jejich hašteření je více podobné austenovským románům, než plytká zápletka z první série. Co celou sérii zvedá nahoru, je Eloise a její příběh. Eloise je ze všech sourozenců nejzajímavější, její postava je mnohem civilnější a zábavnější než všech ostatních. Pevně věřím tomu, že její linka s Theem bude pokračovat i v další sérii, byť v knihách má jiný osud. Skvělý je soundtrack s covery moderních singlů (Pink). ()

pavcas

Druhá serie byla neskutečná! Ta chemie mezi Kate a Anthonym bylo něco, co se hned tak nevidí. Mělo to pomalý rozjezd, ale o to víc to na konci bouchlo! Ty pohledy, ty letmý doteky, ta atmosféra, dialogy, hudba, taneční pasáže, to bylo teda něco. Ústřední dvojice neuvěřitelná, takhle dobře to zahrát... koukala bych na ně dva ještě tak minimálně jednu celou serii, úplně mě mrzí, že to skončilo. První série byla dobrá, ale ta druhá..no nemám slov, nádhera. ()

M.i.k.e

druhá série je opět celkem naivní červená knihovna, ale tentokrát jí hraje do karet redukce počtu scénáristů, takže dialogy podstatně méně šustí papírem a hlavně změna hlavní dvojice kolem které se celý děj točí. Hlavně Simone Ashley je asi tak 100x sympatičtější než Daphne z první série. Co funguje méně je fakt, že se druhá řada celkem motá v kruhu a i když je úplně všem jasné už na začátku druhého dílu jak všechno dopadne, stejně je třeba si projít neustále se opakujícím tokáním, nadbíháním a odmítáním, kterému nepomůže ani celkem funkční chemie mezi ústředním párem. Kdyby těch epizod byla polovina a vypustila se zbytečná vata, divák ani nepozná rozdíl. Jednička navíc působila že se nebere úplně vážně což se o dvojce říct nedá a to co se ubralo na sexu se přidalo na snaze o osudovost. a ne vždy to funguje. O něco slabší jednička je tak ve výsledku o něco větší zábava...60% ()

Ben Nevis

Druhá série nedává moc smysl. V předloze tuším šlo o to, že Kate je stará panna a oproti sestře o dost méně atraktivní. Antonymu se nelíbí, ale je k ní živočišně přitahován. Anthony řeší, že zdědil alergii na včelí bodnutí a hrozí mu předčasná smrt. Tudíž chce rodinu ušetřit citů a bolestivého truchlení. Předlohu jsem po druhé knize zahodila, protože je strašně nudná a rozvláčná. V seriálu se řeší plno vedlejších linek (královna, Whistledown, Featheringtonovi), v knihách jenom základní milostná zápletka jednotlivých sourozenců. Díky vedlejším zápletkám je série koukatelná. Hezké pokoukáníčko je i na kostýmy a zámky. Navíc Anthony a Kate  (i se sestrou) jsou daleko sympatičtější pár než Daphne a pan vévoda. ()

• Vévoda z Hastingsu se ve druhé sérii už neobjevil. Je to z toho důvodu, že jeho představitel Regé-Jean Page podepsal smlouvu jen na jednu sérii a k dalším se nechtěl zavazovat, aby se mohl věnovat jiným projektům. Připustil, že je možné, že do jeho role v dalších sériích může být obsazen někdo jiný. (Ganka)
  • Na plese u lady Featheringtonovej, pri tanci Vikomta Bridgertona a slečny Sharmovej, hrajú muzikanti hudbu piesne "Wrecking Ball" od Miley Cyrus. (Cigalone)
  • Ve scéně, kdy Anthony Bridgerton (Jonathan Bailey) randí se slečnami, hraje houslová verze písně „Stay Away“ od Nirvany. (Yorkcz)