Bridgertonovi

• USA Bridgerton
USA, (2020–2026), 30 h 8 min (Minutáž: 52–73 min)

Tvůrci:

Chris Van Dusen

Předloha:

Julia Quinn (kniha)

Hudba:

Kris Bowers

Phoebe Dynevor, Regé-Jean Page, Jonathan Bailey, Sabrina Bartlett, Harriet Cains, Bessie Carter, Adjoa Andoh, Florence Hunt, Ben Miller, Luke Thompson (více)

Seriál inspirovaný knižním bestsellerem sleduje příběhy osmi nerozlučných sourozenců z mocné rodiny Bridgertonových a jejich touhu po lásce. (Netflix)

Recenze uživatele chrispe k tomuto seriálu (27)

Série 1 (2020) (S01)

Když se Bridgertonovi dostali na obrazovky, tak se spousta lidí mohla po*rat, že si někdo na scénu dovolil povolat černého vévodu a další. A to přesto, že se jedná o fikci. Vlastně o (peprnou) pohádku. A já si říkám proč. Pravda je, že těžko říct, kde by Bridgertonovi byli, kdyby neměli tak kontroverzní start a ve finále tu rasovou pestrost nenabízeli. Člověk se sice snadno chytí na udičku, protože je to vizuálně hezký, dějově velmi nenáročný až hloupoučký a chytlavý, ale myslím, že právě skutečnost, že je to celý hozený do barev (ano, i pleti) dělá to gró. Osobně se víc těším na další postavy, Daphne mě ke konci drnkala na nervy a příběh takové Eloise bude určitě zajímavější. Knížky jsem kdysi v nácti sice číst chtěla, ale nesehnala, takže nemůžu srovnávat. Četbu už asi napravovat nebudu, červenou knihovnu už sem tam vyhledávám spíš na plátně, na druhou řadu se podívám. ()

Dokonalý démant (2020) (S01E01)

Fajn.. a o čem že bude dalších sedm dílů? ()

Úžas a potěšení (2020) (S01E02)

Tak už víme, proč se vévoda nechce ženit a že královna asi klame tělem. Honba za tajemstvím jak se vlastně dělají děti byla roztomilá. ()

Umění mdloby (2020) (S01E03)

Nebudu lhát. Je to chytlavé. Rozvláčné, ale chytlavé. ()

Věc cti (2020) (S01E04)

Ta ho chce urvat za každou cenu!! :D ()

Vévoda a já (2020) (S01E05)

Hmmm obočí mi kmitalo nahoru dolů. :D ()

Šustot sukně (2020) (S01E06)

Marina a Daphne mi začínají hýbat žlučí. ()

Propastná vzdálenost (2020) (S01E07)

Svatá Daphne si vybíjí zlost na matce a Marina se uchyluje k radikálnímu řešení své situace. Tak jdeme na ten poslední "ažilišťastněaždosmrti" díl. ()

Po bouři (2020) (S01E08)

Nezlobte se na mě, ale totožnost superdrbny nedává vůbec žádný smysl. ()

Série 2 (2022) (S02)

Myslela jsem, že druhá série bude lepší než první, ale namísto toho jsem se dost často nudila. Hlavní hrdinové se k sobě prokousávají šnečím tempem a víc než o ně tu snad jde o superdrbnu. Její představitelka mi moc sympatická není, takže čeho se vlastně chytit. Škoda, že z hlavní dvojky v první sérii vidíme jen Daphne a vévoda už na to peče. Aspoň v nějaké krátké scéně by se předchozí dvojice mihnout mohla, abychom se ujistili, že šťastně až do smrti trvá! Takhle to vypadá smrdí mráčkama v ráji. :D 2,5* ()

Sukničkář s velkým S (2022) (S02E01)

Po prvním díle tipuji, že tato série má našlápnuto na větší zábavu, než první. Tak uvidime. ()

Na start! (2022) (S02E02)

Kate soutěží o největší protivku sezóny a superdrbně začínají šlapat na paty. Na to, že Colin a Pen jsou příštím párem, mají fakt nulovou chemii. ()

Brouk v hlavě (2022) (S02E03)

Tak jsme si pobečeli. Smutný příběh hlavní mužské postavy už známe. Jedem dál. ()

Vítězství (2022) (S02E04)

Narozdíl od jedničky se to spojení naší hlavní dvojky pěkně táhne. ()

Nepředstavitelný osud (2022) (S02E05)

To se fakt dají dohromady v posledním díle? Odvolávám své předchozí tvrzení, že druhá série bude záživnější. ()

Volba (2022) (S02E06)

Tolik dramatu a taková nuda z toho. ()

Harmonie (2022) (S02E07)

Točí se to jak kolovrátek. Hlavní dvojka háže pohledy, sestra zase ksichty. Drbna má na mále. Rodina je v nemilosti. N U D A 2,5* ()

Vikomt, který mě miloval (2022) (S02E08)

Lady Featheringtonová si zase jednou někoho maže na chleba. Bradavky máme odškrtnuté. Hlavní hrdinové konečně došli k rozumu. Tramtadadá! ()

Série 3 (2024) (S03)

Třetí série je bezesporu lepší jak druhá. A zábavností nejspíš podobná té první. Honba na superdrbnu pokračuje. ()

Vykročit ze stínu (2024) (S03E01)

Penelope se nám zalekla života s matkou a jala se tasit zbraně. Colin... ať dělá co dělá... chlapák asi nebude. ()

Jurské město nabírá další obsazení

Jurské město nabírá další obsazení

17.04.2024

Sedmý film dinosauří série se hýbe kupředu raptořím tempem. Mnoho času totiž nezbývá, premiéra filmu, jehož údajný název má být Jurské město, je pořád stanovena na klasický letní blockbusterový slot… (více)

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

Překonalo Prime Video od Amazonu Netflix?

04.12.2022

Dahmer zavraždil Bridgertonovi