Mladá vedkyňa Meng Li (Hannah Quinlivan) vynájde špičkový systém varovania pred sopečnými výbuchmi a vracia sa na tropický ostrov, kde tragicky zahynula jej matka, v nádeji, že sa jej podarí zabrániť ďalším úmrtiam. Na ostrove sa teraz nachádza jediný sopečný zábavný park a letovisko na svete, ktoré vymyslel jeho bezohľadný majiteľ Jack Harris (Jason Isaacs). Čoskoro vypukne chaos, keď doteraz spiaca sopka začne hrozivo dunieť. Nastáva strhujúci boj s prírodou o záchranu holých životov, zatiaľ čo zo sopky prší ohnivý dážď, ktorý spôsobuje smrtiacu skazu... (TV Markíza)

kinderman

U Mrakodrapu (2018) jsem si stěžoval, že je tam málo Hannah Quinlivanové. Tady je jí sice dost, ale celý film je natolik digitálně (doslova) přepálený, že jej není možné brát ani na chvíli vážně. Nostalgicky jsem vzpomínal na staré dobré Rozpoutané peklo (1997) a kladl si otázku, který další kdysi slibný režisér začne po Harlinovi a Westovi nádeničit pro Číňany. ()

JASON_X

I když jsem z filmu viděl maximálně čtvrtinu čistého času (ty zbylé tři čtvrtiny jsem štítivě odvracel zrak a pařil na mobilu), nebrání mi to ani trochu v sepsání zasvěceného komentáře, kterým ho hodlám nemilosrdně sepsout. Nuže: Kitájci opět dostáli své pověsti bezskrupulózních filmových kýčařů; v hollywoodskosti překonali Hollywood, v bollywoodskosti Bollywood, ve slizkém sentimentálním patosu všemožné české "dojemné" filmosračky. Zatímco třeba Američani už podobné katastrofické "velkofilmy" zhusta pojímají se sebeironií a nadsázkou (viz třeba můj oblíbený kousek 2012), Číňani v téhle sopečné taškařici jedou na plné koule v naprosto zastaralém, smrtelně vážném katastrofickém stylu 70.-90.let, nadsázky, sebeironie, potažmo odlehčeného humoru naprosto prosti. Zmalovaná duchoprázdná slečinka v roli seismoložky a její seismologický otec alias geront-s-opičím-xichtem jsou páreček k pohledání, totiž k pozvracení. A prvoplánově "omračující" vizuálno a trikovno působí levně, vyčpěle a nudně, protože křečovitě a šablonovitě. Ale nepochybuju, že v Říši středu (i leckde jinde) si tahle hyperkomerční ohavnost najde početné a nadšené diváctvo. ()

Martrix

Pokud na otázku co čekáte od katastrofického filmu odpovíte, že hlavně skvělý vizuál a trochu toho napětí, tak si Skyfire užijete. Simon West má evidentně nakoukáno jak od Ronalda Emmericha, tak Rogera Donaldsona. Vybuchuje mu to jedna radost, trikové efekty jsou na špičkové úrovni, takže mu nic nebránilo protáhnout všechny postavy přepálenou akcí, která prostě k těmto filmům patří. Přece všichni nenastoupí do člunů a jen tak neodjedou, ne? No a k čemu by byl katastrofický film, kdyby v něm nebyly postavy, na kterých bude divákovi záležet. Navíc tak pěkná katastrofa jakou je výbuch sopky, může posloužit i k urovnání nejednoho pošramoceného vztahu. A na vztahy jsou Číňani machři. Existuje vcelku slušná možnost, že to co se mi zdá být jako patetické ždímání emocí, na některé lidi, resp. Číňany opravdu funguje. Asi proto, že takovou mentalitu prostě mají. Nebo jsem cynické hovado. I to může být pravý důvod, proč nejsem Skyfire ochoten brát vážněji, než třeba Drtivý odpad a jemu podobné filmostrofy. Pro mě je Skyfire jen popkornová zábava, která se místy snaží být něčím víc...což je chválihodné, ale zároveň je to i důvod, proč nedám vyšší hodnocení. ()

EvilPhoEniX

Simon West po Con Air a Expendables 2 natočil svůj třetí nejlepší film tentokrát pro Čínu. Film má poměrně neotřelý nápad, kde na bývalé sopce postaví zábavní park pro lidi a zpočátku to opravdu působí jako prequel k Jurskému světu, dokud sopka nezačne opět řádit. Líbilo se mi, že všechny ženské hrdinky jsou modelovského rázu a upřímně hezčí Asiatky jsem já v životě neviděl, efekty jsou Hollywoodského rázu a vizuál a CGI je na velmi vysoké úrovni, což není pro Čínu úplně zvykem. Film má také slušné tempo, firebally z lávy létají téměř nonstop a destrukce jsou velkolepé. Není to sice film, ke kterému bych se někdy vracel, ale katastrofických filmů je jako šafránu a tenhle bych rozhodně zařadil mezi ty lepší. Příběh***, Akce****, Humor>Ne, Násilí>Ne, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál****, Atmosféra***, Napětí***. 7/10. ()

Chrustyn

Oproti nedávnému katastrofickému Greenlandu, naprosto přesný opak. Greenland byl velice komorní, prakticky bez akce, Skyfire je takovou horskou dráhou na objednávku čínské vlády. Jak už to tak u podobných filmů bývá (Meg, Mrakodrap) vše je určeno pro čínské publikum, takže je zde nonstop přepálená a nepříliš trikově povedená akce a neustále rádoby dojemné scény, které kvůli příšerným hercům nefungují. Jako jednohubka, se dá Skyfire celkem přežít, ale je na něm až moc viditelné, pro koho je určen. ()

• Natáčení probíhalo v Malajsii. (ČSFD)
  • Během závěrečných titulků běží scény z natáčení. (Duoscop)
  • Když Wentao Li (Xueqi Wang) šplhá z auta zavěšeného ze skály, tak má ocelové lano pod sebou. V tom případě by ho ale lano muselo strhnout, když auto spadlo. To se ale nestalo. (Duoscop)