Reklama

Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Píše se rok 1999. Bývalý policajt Lenny Nero tráví poslední dny starého milénia překupnictvím paměťových disků, které obsahují nahrané vzpomínky a pocity. Jednoho dne obdrží disk, na kterém je zážitek vraha prostitutky. Lenny se pustí do pátrání a dostává se hlouběji a hlouběji do spirály vydírání, vražd a násilí. Podaří se mu přežít a případ vyřešit? (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (358)

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Milá sentimentální vzpomínka na návštěvu dávno zaniklého pražského Kina 64 U Hradeb v polovině 90.let a zároveň nemilá vzpomínka na americký párek přede mnou, který mě svým neomaleným tlacháním a citoslovci typu "wow!" po chvíli vyštval o několik řad výš. Tenhle sci-fi film je hrozně zvláštní (taky to má v názvu) a mám z něj už od první projekce i takové zvláštní, nejspíš depresivní pocity... Možná je to i tou ženskou režisérskou rukou, nevím. Film mám každopádně spíš rád než nerad, je to určitě jedno z těch lepších výpravných velkofilmových scífek, jeho příběh je celkem zajímavý i originální, i když obsahuje spoustu pathosu, klišé a nejotravnější jsou v něm asi ty protirasistické žvásty. Avšak film skončí dlouhým mezirasovým polibkem a bílí i černí vykročí do nového milénia svorně ruku v ruce, haleluja. Jsem v pocitech i v hodnocení rozpolcený, ale každopádně tři hvězdy by byly málo. Plejáda známých hereckých tváří - krásná Angela Bassett, hnusná Juliette Lewis, nesympatický mladý Fiennes, mile slizký Sizemore, svůj Wincott a můj oblíbenec D'Onofrio coby správně nasraný a zavilý orgán. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Bývalý polda Lenny Nero se, těsně před nástupem Milénia, živí prodejem nepříliš legálních nosičů pro SQUID (Superconductor Quantum Interference Devide). Tento systém dokáže do mozku uživatele přenést nejen tradiční obraz a zvuk, ale i pocity a emoce člověka s nahrávací síťkou ve vlasech. Stačí se jen pohodlně usadit a z bezpečí domova si pořádně užít adrenalinové dobrodružství. Lenny má širokou nabídku nahrávek od sexu přes sport až po vyloupení banky, ale přehraný dárek neznámého dobrodince ho naprosto šokoval. Při projekci si užil v kůži spřátelené prostituky její znásilnění i smrt. Lenny nemá pro takové hrátky pochopení, oprašuje svůj dlouho nepoužívaný policejní čich a vyráží do ulic běsnícího města zjednat spravedlnost. ()

Reklama

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Ani nevím, jestli ten příběh byl tak super, nebo až překombinovaný; k závěru jsem se lehce ztratil. Každopádně spanilá jízda pro Finnese. Kromě něj mě zaujala i Juliette Lewis. Pro mě vzpomínání na 90. léta, dobrá hudba (když pominu uhekaný černochy). Dějově originální, Cameron se projevil, byť se z toho nakonec vyklubala "jen" trochu zamotanější kriminálka. # příběh 7 | hudba 7 | humor 0 | akce 5 | napětí 3 | pustil bych si znovu 6 ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Totální majstrštyk!!! Ten perverzní, beznadějnej předapokalyptickej svět je tam vystihnutej naprosto perfektně a do toho ještě fakt krutá zápletka. Chvílema jsem napětím ani nedýchal. Postavy jsou dokonalé, stejně jak režie a herecký výkony. Ralph Fiennes nikde nebyl lepší a Angela Bassett se na tu roli hodí jak nikdo jinej, totální drsňačka. Nejvíc mě ale fakt dostávala ta atmosféra světa a ten nápad s nahráváním myšlenek a pak to následný 1st person přehrávání. Tenhle film mi fakt přinesl meganabušenej intezivní zážitek. BOMBA!!!!!! Kathryn Bigelow měla dostat Oscara už za tohle. ()

Webb 

všechny recenze uživatele

V průběhu filmu jsem si o tomto temném námětu v ulicích New Yorku říkal, že je jak od Camerona (jednoduše mi k němu výrazně seděl) a až později po zhlédnutí přišlo zjištění, že tomu tak skutečně je. Zpracování Kathryn Bigelow se povedlo, režie byla sice slabší než kdyby se jí ujal Cameron, ale také nebyla špatná, atmosféra tu byla vybudovaná a herci vhodně dosaženi do svých rolí. Temná a působivá hudba dokreslovala atmosféru a potěšily tu také sarkastické dialogy, což se u většiny filmů moc nevidí, nebo first-person kamerové zaběry. 70% ()

Galerie (56)

Zajímavosti (35)

  • V jedné scéně říká Mace Nerovi ‚‚…Right here right now.‘‘ Přesně tento úryvek později získal a použil Fatboy Slim a je slyšet upravený v jednom z jeho hitů "Right Here Right Now". (CliffLee)
  • Název filmu pochází z alba ‘‘Strange Days‘‘ od The Doors a cover verze titulní písně z tohoto alba je k slyšení v průběhu filmu. (CliffLee)
  • Příběh napsal James Cameron, první představa ho napadla po vynesení rozsudku nad Rodney Kingem 29. dubna 1992. (CliffLee)

Reklama

Reklama