Reklama

Reklama

VOD (1)

Alicent je znepokojena Aegonovou Malou radou a Rhaenyra dospěje k osudovému rozhodnutí. (Max)

Recenze (54)

Pes 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po čakaní na druhú sériu sa môj život zmenil o 700°, dospel som... Ale ako som ja vyzrel ako víno, čakajúc hurónske výbuchy slasti a ukájania sa na prvej časti série, hneď som sa spamätal, že sledujem odvar série známej ako Hry o Trombóny. Je jedna vec mať neobmedzený účet na natáčanie a vec druhá mať zaplateného logika, ktorý zalogikuje a dej spraví logický. Nechcem spojlerovať ale seriem na vás - koniec nedáva absolútne zmysel, však dvaja otrhanci sa dostali len tak k tomu čo chceli bez odporu, otázok, kriku hoc čoho... Asi bola karanténa a všetci trtkali ako pani zlatá na konci. Neviem. Popravde som sklamaný, celý čas som si hovoril ako tomu dám 4* a ku koncu sa premáhať aby som neprispel dvoma za čo by som dostal nevrlé pohľady spoluobčanov. Som zvedavý na ďalší diel, snáď to už neposerkajú. ()

CAR0DEJ 

všechny recenze uživatele

Disclaimer: V rámci kľúčových slov, čo vystihujú GoT a HoD, teda sex, násilie, fantasy, intrigy a šokujúce zvraty/smrte mi vyhovuje všetko okrem intríg. To proste nie je šálka mojej kávy a tu je tých intríg fakt veľa. Akože po tých super hodnoteniach, som myslel a očakával, že ma čaká super nabušený akčný násilný diel ako koniec prvej sérky, na ktorú sa to priamo napája. O to viac som bol frustrovaný z toho aký pomalý a nezáživný dej má sprevádzal celú epizódu. V strede epizódy som mal chuť to vypnúť a opäť už nezapnúť. Ten záver proste nezachráni toľko nudy predtým. Dúfam, že budúci dej sa to už trochu rozbehne... ()

Reklama

Pilgrim6 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Solidní rozjezdový díl. Nové intro skvělé, staronová hudba Ramina Djawadiho nezklame nikdy. Stejně by ale podle mne by bylo lepší, kdyby HBO vydalo první dva díly najednou, protože přecejen většina dílu je něco, co jsme sice potřebovali vidět, ale vlastně jsme to i čekali (všichni tak nějak truchlí, přešlapují a dochází jim následky událostí v posledním dílu). Vytrhne to až posledních 5 min. U jiného seriálu by to bylo za plný počet, ale HotD si (naštěstí) nasadil vysokou laťku. Každopádně zatím to rozhodně nevypadá na nějaký drop v kvalitě a to vlastně úplně stačí. ()

Lina 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Už v poslední epizodě první řady, kdy je válka na dosah, děj okamžitě nabírá obrátky a nuda mizí. Začátek druhé série se odehrává sice pořád ještě před bitvami, jenže boj už začal. Přípravy a různá jednání, dokonce mrknutí na Sever (aspoň ve zkrácené podobě). I tentokrát je potřeba šokovat diváka hned zkraje, takže místo drastického porodu dojde na brutální vraždu. V knize je, přiznám se ale, že to, jak proběhla mimo záběr, mi vůbec nevadilo. Stejně to bylo až dost. Jen si člověk říká, kam zmizely všechny stráže. Na dovysvětlení sice dojde v další epizodě, jenže s tak příznivými okolnostmi pro vrahy se předem počítat nedalo. Jak napsal Azrail, tohle se v předloze vyřešilo jinak. Tady se jeden z těch dvou chlubil, jak dobře zná všechny tajné tunely, přitom se oba většinou procházeli po chodbách. Ke králi se v původní verzi vůbec dostat nemohli, ten byl v přísně střežené části pevnosti. Proto vrazi zaútočili v Pobočníkově věži, pri večerní návštěvě u Alicent, a dokonce museli zabít i jednoho strážného. A protože Rhaenyra má být pravou královnou, nikdo jí nekazí image. Špinavou práci obstarává pořád jen Daemon, jenže asi i bez toho, že by svoji ženu zatěžoval podrobnostmi a hlavně s tím, že mělo jít o přímou pomstu, ne o syna za syna. ()

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1.díl 2.série. Po více než roce a tři čtvrtě se vracíme zpátky do Západozemí, do světa Targaryenů a draků. A zvláště do doby, kdy válka téměř číhá za rohem, aby vypukla. Rhaenyra, právoplatná dědička Železného trůnu a Sedmi království, trpí pro ztrátu svého syna, jehož zabil potomek Alicent, matky druhého, avšak násilím dosazeného panovníka Sedmi království. Toho pro jeho mládí a namyšlenost vůbec nezajímá vláda, raději si užívá popíjení se svými sluhy. Na jeho straně však stojí nejen skutečnost, že to on sedí na Železném trůně, ale i zdánlivá legitimita coby vládce. Má pobočníka, jenž už sloužitl jeho dědovi Viserysovi, má u sebe odevzdanou matku, a též sestru a bratra. Jenomže Rhaenyře zase pomáhá její bratr Daemon, sestra Viseryse, a další spojenci. Nyní záleží na tom, která strana válku zahájí. A Rhaenyra se začíná činit jako první. Skrze Daemona vyšle do paláce na Rudé baště dva vrahy, aby zabili bratra Egona, jednohokého mladíka, a tím se pomstila za smrt svého syna. Oba muže ale svírá strach. A proto vtrhnou do pokoje jejich sestry, kde ji, bezbrannou, pohrozí smrtí, a jejímu synovi uříznou hlavu. Zděšená dívka prchá s dcerou, seč jen může, za Alicent, kde vše vyzradí (...). 80 procent. Slušný rozjezd, ale opravdu, jen rozjezd. Nic dramatického první půlku nečekejte, to až tu druhou. ()

Galerie (65)

Reklama

Reklama