Alicent je znepokojena Aegonovou Malou radou a Rhaenyra dospěje k osudovému rozhodnutí. (Max)

Lina

Už v poslední epizodě první řady, kdy je válka na dosah, děj okamžitě nabírá obrátky a nuda mizí. Začátek druhé série se odehrává sice pořád ještě před bitvami, jenže boj už začal. Přípravy a různá jednání, dokonce mrknutí na Sever (aspoň ve zkrácené podobě). I tentokrát je potřeba šokovat diváka hned zkraje, takže místo drastického porodu dojde na brutální vraždu. V knize je, přiznám se ale, že to, jak proběhla mimo záběr, mi vůbec nevadilo. Stejně to bylo až dost. Jen si člověk říká, kam zmizely všechny stráže. Na dovysvětlení sice dojde v další epizodě, jenže s tak příznivými okolnostmi pro vrahy se předem počítat nedalo. Jak napsal Azrail, tohle se v předloze vyřešilo jinak. Tady se jeden z těch dvou chlubil, jak dobře zná všechny tajné tunely, přitom se oba většinou procházeli po chodbách. Ke králi se v původní verzi vůbec dostat nemohli, ten byl v přísně střežené části pevnosti. Proto vrazi zaútočili v Pobočníkově věži, pri večerní návštěvě u Alicent, a dokonce museli zabít i jednoho strážného. A protože Rhaenyra má být pravou královnou, nikdo jí nekazí image. Špinavou práci obstarává pořád jen Daemon, jenže asi i bez toho, že by svoji ženu zatěžoval podrobnostmi a hlavně s tím, že mělo jít o přímou pomstu, ne o syna za syna. ()

betyvlckova

Je to tady hra o trůny respektive rod draka je zpět a v plné parádě. Už jenom při úvodní znělce na severu mi do očí vhrkly slzy.  Příběh se posunul kupředu a to v dobrém. Žádná linka nenudila nebo nebyla zbytečná.  Je pravda, že závěr s B&C mohl být ještě lepší kdyby se drželi knížky, ale v tom nevidím zásadní problém. Hlavní je, že zbytek byl perfektní a připravuje válečnou půdu pro budoucí epizody či série. ()

MiniMinion

Během těch dvou let jsem asi trochu pozapomněl, jak kvalitní tento seriál je, ale tato epizoda mi to připomněla a rovnou se zařadila mezi ty nejlepší. Poutavé, atmosférické, velmi dobře zahrané a napínavé jako kšandy. A ten konec… skoro jsem ani nedýchal. Už jsem zase na HotD naladěn a těším se na zbytek série. ()

Pes

Po čakaní na druhú sériu sa môj život zmenil o 700°, dospel som... Ale ako som ja vyzrel ako víno, čakajúc hurónske výbuchy slasti a ukájania sa na prvej časti série, hneď som sa spamätal, že sledujem odvar série známej ako Hry o Trombóny. Je jedna vec mať neobmedzený účet na natáčanie a vec druhá mať zaplateného logika, ktorý zalogikuje a dej spraví logický. Nechcem spojlerovať ale seriem na vás - koniec nedáva absolútne zmysel, však dvaja otrhanci sa dostali len tak k tomu čo chceli bez odporu, otázok, kriku hoc čoho... Asi bola karanténa a všetci trtkali ako pani zlatá na konci. Neviem. Popravde som sklamaný, celý čas som si hovoril ako tomu dám 4* a ku koncu sa premáhať aby som neprispel dvoma za čo by som dostal nevrlé pohľady spoluobčanov. Som zvedavý na ďalší diel, snáď to už neposerkajú. ()

CAR0DEJ

Disclaimer: V rámci kľúčových slov, čo vystihujú GoT a HoD, teda sex, násilie, fantasy, intrigy a šokujúce zvraty/smrte mi vyhovuje všetko okrem intríg. To proste nie je šálka mojej kávy a tu je tých intríg fakt veľa. Akože po tých super hodnoteniach, som myslel a očakával, že ma čaká super nabušený akčný násilný diel ako koniec prvej sérky, na ktorú sa to priamo napája. O to viac som bol frustrovaný z toho aký pomalý a nezáživný dej má sprevádzal celú epizódu. V strede epizódy som mal chuť to vypnúť a opäť už nezapnúť. Ten záver proste nezachráni toľko nudy predtým. Dúfam, že budúci dej sa to už trochu rozbehne... ()