Keď Jake Barnes (Alain Moussi), oslavovaný vojnový hrdina a majster bojového umenia jiu-jitsu, podľahne nezdolnému stvoreniu Braxovi, budúcnosť ľudstva visí na vlásku. Zranený a trpiaci silnou amnéziou je Jake zajatý armádou, ktorá nemá potrebné vybavenie na boj proti nemilosrdnému votrelcovi z vesmíru. Jakea zachráni Wylie (Nicolas Cage) a starodávny rád bojovníkov jiu-jitsu, ktorí mu musia pomôcť rozpamätať sa a nabrať silu, aby spoločne dokázali Braxa poraziť v epickej bitke, ktorá určí ďalší osud ľudstva. (TV Markíza)

Jaro.Krafcik

Ako taká akčná jednohubka úplne v pohode, jasné béčko, ale so zaujímavými hercami, ako je Grillo a Cage, aspoň za nich hviezdička a druhá za pár momentov, tie scénky v lese sa normálne podobali na predátora, určite inšpirácia. Dalo sa dopozerať. Aj cez tie odpady v komentároch. Efekty ale tragické. 2* ()

InJo

Večerníček Nicolas Cage, hrající něco mezi plukovníkem Kurtzem a zhuleným samurajem, a úplně zbyteční Tony Jaa a Frank Grillo (oba jsou jen na ozdobu, pro děj nemají jejich postavy vlastně žádný význam) v tragikomicky nepovedené snaze natočit nového Predátora v duchu Mortal Kombatu. Akce je spousta, občas je ale až absurdně špatná (POV mód). Škoda, že to celé není ještě o něco horší, mohl z toho být nový kult po vzoru Robot Monster či Cageova remaku Rituálu. 25 % ()

Lima odpad!

Nejsmutnější na tom celém je zjištění, že jediná dobrá věc je tady Nicky Cage, který si již 10 roků jede tu svou vlastní guilty-pleasure kategorii a on jediný sem přinesl jakýsí nadhled a jeden jediný vtipný moment za celý film (papírová čepička). Jinak je to úmorný, monotónní s naprosto mimózní hudbou (přitom sem by krásně zapadly ty techno vypalovačky z prvního Mortal Kombatu). A vedle toho naprosto necharismatického jelimana s obličejovou obrnou v hlavní roli (Alain Moussi) by i Jaroslav Sypal vypadal jako shakespearovský herec. Ale stejně vám řeknu, pro Nicolase to musí být práce snů. Podívá se na Kypr (nebo Rumunsko, Bulharsko atd.), moc se u toho nenadře, pokecá s kolegy a nažere se při cateringu. A z toho mála, co dostane, zčásti uhradí svoje dluhy. Nicky, já ti rozumím :o) ()

BOURQUE

C-čkový film so všetkým, čo k tomu patrí. Režisér D. Logothetis sa zbytočne snaží spraviť zo scenáru „misteriózny fantazy“ film s nečakanými odbočkami, problém je v tom, že samotná koncepcia je veľmi deravá. Jedna malá hviezda za bojové scény, ktoré aspoň trochu držia film nad vodou. Škoda, že Tony Jaa sa objavuje v takomto filme (rozhodne stále má na viac). Osobné hodnotenie: 51% (*) ()

sedm.1

Vinou režiséra jde skutečně o velice slabou podívanou, což je ovšem poměrně velká škoda, neboť v mnoha ohledech by se mohlo pod taktovkou talentovanějšího tvůrce jednat o sice pořád béčkovou, nicméně určitě daleko přijatelnější jízdu, a to jak díky zápletce, tak především obsazení, které nabízelo opravdu neskutečné možnosti, především tedy co by se akce týkalo. Jasně, ona zápletka je sice určitě triviální, až braková, ale v podstatě jako půdorys pro našláplý bojový film by posloužila více než dostatečně, jelikož se zde totiž z pětadevadesáti procent času prakticky opravdu jen bojuje, což by bylo v naprostém pořádku, ale to veškeré zpracování je prostě vážně mizerné. To, co tu totiž Logothetis vyvádí se stylem odvyprávění filmu, s postavami, s dialogy, s atmosférou, i s akcí, to je prostě prvotřídní průšvih, hraničící s ryzím amatérstvím. Ten chlap tu posral a zazdil snad fakt úplně všechno, co šlo, já se ale každopádně zaměřím především na tu akci, o které je to hlavně. V první řadě nechápu používání spomalovaček, to frčelo tak možná v devadesátkách ve vandammově éře, ale nyní to působí fakt už jen nedůstojně. Dále nechápu práce kamery a následně sestříhání veškerých soubojů, to přibližování, oddalování, co to jako bylo? Ale hlavně, tak monotónní choreografii soubojů jsem snad ještě neviděl. Nevyužití jmen jako božskho Tonyho Jaa, Franka Grilla, a v podstatě i toho Alaina Moussiho mi pak hlava už absolutně nebere, ti všichni mohli díky svému umění nabídnout tak efektní rubanici, že nějakou přihlouplou zápletku by diváci vůbec neřešili, ale opakuji, jejich využití je zde naprosto zbabrané, a především nepochopitelné. Nicolas Cage si tu pak jinak jen tak mimochodem jede jako vždy svůj vlastí level, já toho chlapa fakt žeru, ten musí být fakt na hodně kvalitním matroši. Jiu Jitsu je tak zkrátka ultralaciný brak, který ovšem skrýval nehorázné poklady, a to v podobě fakt šílené zápletky, která mohla být zatraceně zábavná a perfektních bojovníků, jejichž talent je zde ovšem skryt za režisérovu neschopností, tudíž těchto pokladů nebylo využito, a proto je výsledný dojem tak matný. ()

• Jedná se o první hollywoodskou tvorbu, která se natáčela na Kypru. (SONY_)
  • Film byl natočen za 6 týdnů. Nicolas Cage se zúčastnil pouze pěti natáčecích dní. (SONY_)