Třináctiletý Sam Cleary (Javon 'Wanna' Walton) má podezření, že jeho záhadně samotářský soused pan Smith (Sylvester Stallone) je ve skutečnosti legendární hrdina Samaritán, který byl před 25 lety prohlášen za mrtvého. Zločinnost je na vzestupu, město balancuje na hraně chaosu a Sam se rozhodne vylákat svého souseda z úkrytu, aby zachránil město před zkázou. (Prime Video)

Chrustyn

Znuděný a unavený Stalone ve znuděném a unaveném akčním béčku, který by chtěl být dospělejším/starším pohledem na superhrdinské filmy. Bohužel chybí tempo, zajímaví hrdinové, případně nějaké oku lahodící akční atrakce. Zbyde pouze film o přátelství starého dědka a malého kluka, které neskončí perverzním dramatem ale nevýraznou akcí, kde se Sly trochu snaží ale pořád působí, že je tu za trest. ()

Algernons

Filmu jsem opravdu fandil, Averyho jsem si docela oblíbil a pro Stallona to působilo jako perfektní role. Fajn koncept, parádní obsazení, přijemná režie, avšak nezvládnutá dramaturgie se scénářem. Hodně věcí je tu prvoplánových, nevybudovaných, nezasloužených. Místy to má strašně konfliktní tón, u kterého nevím jestli má být karikaturní naschvál nebo ne. Celé je to na můj vkus až moc pitomé a nafouklé... donutit tvůrce párkrát přepsat scénář a vecpat to do 90 minut, aby scény měli víc než jeden důvod existence, tak by to bylo suprové Béčko, takto se jedná o příliš dlouhou nudu, která toho zas tolik nenabízí. 4/10 ()

noriaki

Kdekdo se rozčiluje že Stallonovi tyhle charakterní role nejdou, jenže vedle zbytku filmu je ještě zlatý. On je tam a akce je docela fajn, jenže zbytek je mimo moje chápání. Chtělo by to přidat tomu otravnému klukovi deset let věku, adekvátně přizpůsobit zápletku, a mohl z toho být krásně syrový thriller se superhrdinou. Mám pocit, že to bylo v plánu, jenže s tím jak jsou napsané postavy a dialogy to moc nefunguje. Občasné ohýbání jejich charakterů aby do toho zapadly, je spíš na škodu. ()

JASON_X

Na film pro děti není Samaritan náhodou vůbec špatný (určitě lepší, než Slyův vyšumělý užvaněný poslední Rambo). Temná atmoška, překvapivě hodně násilí, minimum soucitu se záporáky... opakuju že "na film pro děti". Oceňuju taky názornou (i když předvídatelnou) ukázku relativity dobra a zla v postavě Samaritana, zkrátka děcka by se měla už od mala učit, že svět není černo-bíle jednoduchý. Bavil mě i popelář Sly, který ačkoliv je už starší než chudák nebožka Zagorka, vypadá i pohybuje se dost dobře. A jelikož mi kupodivu ani příliš nevadil dospěle se chovající dětský hrdina (lepší než nějaký pisklavý malý teplajzník), rád zaokrouhlím nahoru, když vidím to zdejší hodnocení. ()

mzss1

[15%] Od tohoto filmu jsem vůbec nic neočekával a ani mě neudivilo, že to nakonec místo do kin šlo na stream (Prime video). Už ani trailer mě moc neoslovil – prostě vidět Stallona v téhle superhrdinské roli s malým rozpočtem není nic pro mě. Chápu, že má Sly už svůj věk, ale to radši ať se pokusí natočit nějaký zajímavý béčkový thriller. V tomto filmu mě nebavilo snad skoro nic. Začátek ještě vypadal trochu nadějně, ale postupující budování vztahu Slye s tím otravným klukem vůbec nefungovalo. Záporáci jak smažky, špinavé ulice – což bylo samozřejmě námětem toho děje, ale mě to spíš iritovalo. To, že si to Slye rozdá s nějakými místními smažky za použití nějaké jeho super síly, která není ani zajímavá jde fakt mimo mě. Efekty nic moc, rozpočet je malý i když se sem tam objeví nějaká ta akce a třeba poslední třetina filmu je akčnější, ale když mě to nevtáhlo do děje, nebavily mě postavy ani zápletka, tak ani tu akci nedokážu náležitě ocenit. Stallone se jako herec zde možná snažil, ale ve špatném filmu. Snad ještě natočí něco solidního, klidně vedlejší roli, ale ne v tomto žánru. ()

• V 65. minúte nastáva scéna, kedy Joe (Stallone) aj s malým dievčaťom preskočí cez auto, prevrhne ho a ukryje sa zaň pred hodeným granátom. Takým, aký v minulých scénach dokázal vyradiť všetku elektroniku v okolí výbuchu. Tu však nevyradí ani len mobilné telefóny početných pozerajúcich sa ľudí, ktorí celú scénu na mobil natáčajú. (baclajean)
  • V 52. minutě odloží Sam (Javon Walton) mísu s ledem na gauč, ale v následujícím záběru je na stolku. (VášaVF)

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (více)

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

Russell Crowe bude papežovým exorcistou

28.06.2022

Novozélandský herec Russell Crowe se v poslední době v tvoření jen tak nezastavuje. Zatímco už za pár dnů ho diváci budou mít šanci vidět ve vedlejší roli boha Dia ve značně očekávané nejnovější… (více)