Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žena vede dvojí život: ve dne je módní návrhářkou, v noci prostitutkou. Fanatický kněz tvrdí, že ji chce zachránit, ve skutečnosti je ale duševně nemocný a chce ji zničit. (oficiální text distributora)

Recenze (11)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kathleen Turner , to byl ten důvod proč jsem se na film juknul. To že jde o tak častou obehranou klasiku "vrah prostitutek" jsem bral v potaz a tak film nevyniknul,ale rozhodně nespadl do podprůměru. No,ale že se prostitky tedy setkávají s "osobnostmi" . ()

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Šeredně zmalovaná Turnerka děsivě přehrává svou "rozšafnou" flundru a posléze i nesměle tokající zamilovanou misandrickou měšťku, její šaškovitý amant s frigidní ženou jsou postavy jak ze slabomyslné červené knihovny, Perkinsův rozpolcený vilný reverend je fajn, ale neschopný scénárista potenciál jeho postavy vůbec nevyužil a kromě vražedného vibrátoru ho vyzbrojil i tunou pitomých žvástů. A k tomu všemu hraje opravdu naprosto děsivá hudba, jak už tady někdo poznamenal. Nedivím se, že tenhle film zapadl. Doufal jsem v jeho aspoň vzdálenou příbuznost s mými oblíbenými osmdesátkovými thrillery typu Still of the Night nebo Bedroom Window, ale nedostal jsem toho ani zlomek, jen jakéhosi prapodivného křížence fantasmagorické grotesky a rádoby erotického pseudothrilleru. Po dlouhém váhání slabá druhá za bizarní Perkinsovo finále. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Anthony Perkins v relatívne zvrhlej a oplzlej zlátanine, kde sa film snaží prvú polku viacmenej iba šokovať. Síce sa v druhej polovici snaží z toho špinavého dna vytrisknúť aj nejaká tá dráma, tak popri vražednom vibrátore a prepnutom náboženskom fanatikovi to ide relatívne ťažko. Dej sa občas nevyhýba ani uletenosti. A Turnerová je z tých herečiek, ktoré by sa vyzliekať radšej ani nemuseli. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ken Russell je pro mě jedním z nejlepších autorů, který se dovede skutečně bizarně podívat na lidské potřeby a na lidský chtíč. To, jak to ve svých filmech dovede zobrazit, jak jsou šílené, ale přitom drží dějově skvěle pohromadě, to je prostě jedinečné. Tady je to navíc doplněno výbornými hereckými výkony v hlavních rolích. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Do dvojrole Joanny Crane a Chiny Blue byla zvažována Cher. (Streeper)

Reklama

Reklama