Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

B!shop

Tak tahle dneska uz asi kultovni parodie me teda nejak zvlast neoslovila. Ne ze by si vybrali tvurci spatnej typ filmu k sparodovani, bondovky, spionazni filmy a podobne, to je dobry tema, jenze i kdyz tu je forku dost, tak na ty skutecne vtipny si clovek musi vzdy chvily pockat. Precejen uz to je par let, co tenhle film vznikl a je to krapet znat, cely je to drobet vycpely, lehce se to tahne, zadnej originalni gag se moc nekona a navic Kilmer moc komickej potencial nema. Nicmene stejne je to lepsi nez spousta soucasnejch parodii, protoze tohle ma dostacujici pribeh a neni to jen sled scenek. Tak pri druhym skouknuti, kdy jsem vedel, do ceho jdu, jsem se bavil vic, takze 4*. ()

genetique

Nezničiteľné trio a ich prvá podarená paródia, ktorá nesie všetky prvky kvalitného humoru. Zabudnite na samotný film, či dej, hlavne netreba hľadať komplexnosť, ale užívať si jednotlivé skeče a to, ako ich títo magori dokázali vtesnať do necelých 90minút tak, aby to nevyznelo totálne gýčovito. Kombinácia moderného západu s pozabudnutým Východným Nemeckom je totálne absurdná a ponúka množstvo skvelých nápadov, keď k tomu primiešate nacistov, Frantíkov a rock'n'roll, je o zábavu postarané. Škoda, že tvorcovia si viac nepreštudovali historické súvislosti, možno by bol film ešte o niečo zábavnejší, ale to neznamená, že ma tento sprostý, blbý film nebavil. 80%. ()

Oskar

Největší finanční propadák tria ZAZ. Kvalita gagů je stejně dobrá (nebo stejně špatná, jak chcete) jako u jejich předchozího opusu "Připoutejte se, prosím!", ale chyba spočívá spíš v nedobrém výběru parodovaného subjektu. ZAZ zde zcela rovnoceně spojují bondovky, vězeňská dramata nebo Modrou lagunu, a to je tak trochu problém. Ale není to to nejhorší, co můžete v rámci žánru vidět. ()

Chrustyn

Ne, tak známé jako jiné ZAZ filmy a překvapivě velice málo zábavné. Po většinu času se jedná o podívanou plnou prostoduchých a dalo by se říci trapných fórků, (tanec, přestřelka) kde se najde jen pramálo vyjímek. Naštěstí jich ale pár je a těch pár fórů je vskutku povedených a Val Kilmer je podobně sympatický jako známý hrdinové legendárních parodií jako Frank Drebin nebo Topper Harvey. ()

BarryLyndon

Ještě před Jimem Morrisonem byl Val Kilmer [link="https://www.youtube.com/watch?v=ZM_URGo5_-U"]Nick Rivers! [/link] Přiznám se, že jsem o tomhle filmu bohužel do teď neslyšel a je to velká škoda. Vůbec si to nezadá s klasikama žánru jako jsou Žhavé výstřely nebo Bláznivé střely. Pravda, trochu to sráží, že Val Kilmer nemá takový komediální timing jako Charlie Sheen nebo Leslie Nielsen, ale jako Nick Rivers je ve své první filmové roli úžasný a to pominu fakt, že si všechny písně nazpíval sám včetně výborných tanečních čísel. Zuckerové s Abramsem se překonávají a kadence vtipů, gagů narážek a parodií je naprosto neskutečná, dost možná větší jak v u mne do té doby vedoucí Připotejte se prosím. Koukal jsem se na to v dabingu i originále a ještě jsem toho mraky nepochytil, ta kadence je prostě neskutečná. V dnešní době se těší karikatury na rokroka Mohameda nebo Interview s Kim Šuk Unem, to je nic ve srovnání s tou kadencí s jakou to schytává Východní Německo, jak to vůbec mohlo projít i tehdy. Jó to byla doba, kdy si dovolili černošskou postavu pojmenovat Grand Chocolat. A jakýho vola tu udělali z Omara Scharifa? Vážně, jak jim na tohle mohl kývnout? *:D* Ne vážně, u scén jako "Sejdeme se na rohu Fuhrer strasse a Goebles platze" jsem řval smíchy, doslova. Jenom škoda, že jsem nepochytil většinu neotitulkovaných narážek (ani v jedné verzi) v Němčině, protože [link="https://www.youtube.com/watch?v=L0lJyDCLYTE"]I know little german[/link] 10/10 ()

• Průvodčí ve vlaku cituje židovské rčení: „Nechť rosteš jako cibule s hlavou v zemi.“ (HellFire)
  • Když Nick (Val Kilmer) se svým společníkem odjíždí z kontrolního stanoviště vlaku, říká hlas v pozadí "Der Zug der jetzt auf Gleis 3 steht.... hat uns alle überrascht!" což znamená "Vlak stojící na koleji tři… nás všechny překvapil!" (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)