Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

Colonist

Je to sice nejslabší parodie, kterou Z-A-Z dohromady vytvořili, je to krok zpět oproti výbornému "Připoutejte se, prosím!", ale i tak je to taková porce gagů a zábavy, že to slůvko "slabší" vůbec neznamená slabý. Jen prostě hoši nastavili laťku příliš vysoko, takže se tento film takovým Bláznivým střelám prostě rovnat nemůže. Ale geniální rukopis této trojky se prostě pozná na první pohled a i v tomto filmu je spousta nečekaných a ujetých vtipů a hlášek, že to člověka naprosto odrovná. Bohužel se ale tentokrát několik vtipů nepovedlo a pár bylo i docela trapných, naštěstí jich nebylo mnoho. Začátek filmu je trochu slabší, ale pak se to rozjede a s příchodem odboje jsem se smál téměř každou chvíli. Tvůrci zajímavě smíchali dohromady fašistický stát, parodii na špionážní a válečné filmy, westerny a já nevím co ještě. Jenže dějově to trochu skřípalo. Já vím, ani jejich ostatní parodie nejsou ukázky excelentního příběhu, vždyť o to v bláznivých parodiích ani nejde, ale tady to na mě tak nějak působilo divně, jako takový slepenec scén obsahující všechno možné. Každopádně pokud máte trio Z-A-Z rádi, u tohoto filmu se dobře pobavíte, tak jako u těch ostatních! ()

Jara.Cimrman.jr

"Zkusil jsem všechno. Ambasádu, Německou vládu, konzulát i velvyslance při OSN ... a marně. Nemůžu svoji ženu přivést k orgasmu." A zkusil jsi Anal Intrudera? Ten patrně vyřeší všechno i v zemi, kde nádraží přijíždí k vlaku, stromy předbíhají vlak, z cely vedou propojený únikový cesty, tažní poníci zpívají árie, krávy nosí holinky, pěstní bitky probíhají v barech na dně řek a střeleckej hit Skeet Surfin snad ani nevede hitparádu. Tak to je Východní Německo dle mýho gusta. Tolik kravin a narážek se prostě na tak malým časovém prostoru urodí málokdy. ()

Anderton

Top Secret! už zostarol, o tom asi niet pochýb, ale práve preto je obdivuhodné, že mnohé fóry vo filme budú fungovať navždy. Viac sa parodujú samotné žánre, alebo postupy (pre istotu nikdy nevkročím do švédskeho kníhkupectva), než jednotlivé diela, i keď máme tu ultra špeciál Modrej lagúny. Opäť Zuckerovci a Abrahams pripravili film, kde na jeden krát všetko nepochytíte, je ale otázne, či sa budete chcieť k filmu ešte niekedy vrátiť. V priebehu deja sa striedajú skvelé fóry s priemernými, odkedy si ale dvojica chlapov navlečie kostým kravy, nie je o čom a dilema v hodnotení sa mení na jasné štyri hviezdy. ()

C0r0ner

Poslední kousek trojice Zucker/Abrahams/Zucker, který jsem ještě neviděl, což jsem prohloupil. Přísně tajné sice nedosahuje dokonalosti Bláznivých střel, ale pořád je to jeden z nejkvalitnějších příspěvků žánru parodie, jaký jsem kdy viděl. Zasazení do doby nacismu se taktéž vydařilo, takže za mě velká spokojenost. 85% ()

• Hillary (Lucy Gutteridge) se dívá z balkónu a vidí na ulici pod sebou běhat křečka a myš. Filmařům posloužil model ulice použitý ve snímku Superman (1978). (Bakllazaan)
  • Záběry ze surfování byly pořízeny na pláži Holywell ve Velké Británii. (HellFire)
  • Režiséři byli velmi rádi, když Omar Sharif přijal roli ve filmu. Po dokončení všech jeho scén jej pozvali na večeři a herec s díky přijal. Byla přichystána speciální večeře, ale Omar se neukázal. Později se přišlo na to, že již opustil Anglii. Když se ho ptali proč se neomluvil nebo neřekl, že má naplánovaný odjezd, odpověděl, že v jeho kultuře je tradicí neodmítat. (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí