Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hrdiny ztřeštěné podívané je početná rodina Karafiátových, která se v nastupujících tržních podmínkách rozhodne zanechat dosavadního způsobu obživy (kradení smutečních věnců a jejich přetváření v umně vázané kytice) a začít podnikat. Světlo světa tak spatří svérázná cestovní kancelář Český ráj, postavená na geniálním nápadu nevozit chudé české turisty do zahraničí, ale naopak, bohaté cizince do Čech. Díky svérázné reklamní kampani se skutečně podaří v Paříži obsadit autobus pestrou směsicí Francouzů a vyrazit. Tím však podnikatelské starosti Karafiátových teprve začínají. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (375)

GilEstel odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle je nechutná slátanina, která nabízí přehršel hloupého vtipu spolu s filmařskou negramotností a prezentací nevkusu. Je zde cítit jakási snaha svést se na úspěchu filmové trilogie Slunce seno. Ale kvalitativně jsme zde o několik úrovní níž. Troška sám před časem prohlásil, že za jedno z největších svých prokletí považuje tento film, protože někteří neznalí lidé mu ho připisují, ačkoli s ním nemá nic společného. A to prosím zaznělo z úst režiséra Kameňáků a Babovřesek. To už je vypovídající samo o sobě. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Je těsně po revoluci, a Karafiátovým jejich výnosný podnik (krádeže věnců ze hřbitova a jejich vracení do oběhu) pomalu přestává vynášet. A jelikož doba přeje podnikání, i Karafiátovi se vydají do těchto vod - založí si cestovní kancelář, a oproti ostatním se rozhodnou vozit rozmařilé cizince k nám. Podaří se jim sehnat postarší autobus, a hurá do Paříže nabrat nějaké ty Frantíky ... Je mi jasné, že Helena Růžičková chtěla navázat na úspěšnou sérii Slunce, seno (Karafiátová jakoby Škopkové z oka vypadla), jenže, i když si myslím o Troškovi a jeho svéráznému humoru leccos, tentokrát projevil dostatek soudnosti, že do tohoto propadáku nešel. Námět jako takový by sice až tak marný nebyl, ale vtipných scén (i když si autoři asi mysleli opak) poskrovnu, a naopak těch trapnějších neurékom. Po herecké stránce také marnost nad marnost, a docela se divím hercům jako je Lubomír Lipský, že se do tohoto nechali naverbovat. Jediný kdo alespoň trochu perlí, je Roman Skamene, ale to spíš tím, jak se mu podařilo skvěle zahrát velkého podnikatele (a že jich po revoluci bylo - bílé ponožky, mokasíny, barevná košile a rádoby sportovní sako).. ()

Reklama

Milky. odpad!

všechny recenze uživatele

Jako malý jsem se bavil, když jsem to viděl teď, tak jsem to v půlce musel vypnout. Ale zase v tomhle filmu je vidět nejlepší jazykový kurz na světě. Francouzi už po pár hodinách v českém autobuse mluví plynule česky. A jazyková vzdělanost francouzských dopravaček mě taky okouzlila, bohužel dnes už by musela nosit burku a držet hubu. Každopádně film je tragédie. ()

Rathalos 

všechny recenze uživatele

Trhala fialky dynamitem je dalsi priklad toho,aky odpor je v dnesnej dobe voci ceskej a slovenskej tvorbe,okamzite sa to hemzi odpadmi,ale s tym sa neda nic robit,ceske komedie maju nieco do seba a Helena Ruzickova taktiez,opat exceluje a jej hlasky nemaju chybu,klobuk dole pred nou,pozdravujem ju tam hore...:⁠-⁠) ()

topi odpad!

všechny recenze uživatele

Musím tu jednu hvězdičku odebrat, poněvadž po delší době jsem měl možnost znovu shlédnout tuhle příšernou dementnost a tohle si nic jinýho než odpad nezaslouží. Otřes!! V době vzniku jsme na tom byli dokonce v kině!! A už tenkrát to byl propadák. Jak mohl stejný režisér natočit v roce 1968 takové dílo jako bylo "V hodině strachu". Nechápu. Tenhle paskvil jakoby vypadnul z Troškovy novodobé éry. Hnus!! Asi zase úřaduje senilita. Ale divím se, že se shodnu s kolegou C, což se téměř nikdy nekoná!! :D :D ()

Galerie (4)

Zajímavosti (12)

  • Pohřební auto, které se objevuje v průběhu celého filmu, patřilo pohřební službě v Berouně. Po havárii a několikaletém odstavení bylo v roce 2007 sešrotováno. (Stejšn)
  • Ve filmu má krátkou repliku také jeho producent, kontroverzní brněnský podnikatel Rudolf Hošna, který nakonec skončil ve vězení. (Scott67)
  • Mezi Pařížany, kteří pozorují pomalovaný starý autobus a prezentaci Karafiátovic cestovní kanceláře, je i naivní malíř a cestovatel Libor Vojkůvka, autor malůvek na autobuse. (Ganglion)

Reklama

Reklama