Režie:
Ladislav RychmanKamera:
Josef HanušHrají:
Vjačeslav Tichonov, Jelena Juklová, Václav Mareš, Ivan Richter, Jan Kuželka, Jaroslava Schallerová, Petr Hanus, Josef Mixa, Zora Jiráková, Věra Tichánková (více)Obsahy(1)
Utužovat družbu mezi bratrským ruským a českým lidem bylo za minulého režimu zapotřebí stále. Proto také uvědomělý sovětský inženýr spojil svůj osud s českým prostředím hned dvakrát - poprvé sem přijel jako nadšeně vítaný voják osvoboditel, podruhé pak jako uznávaný a vážený odborník pro hloubení tunelů metra. Pokaždé jej dojalo, jak byl srdečně vítán... Avšak ani Vjačeslav Tichonov v hlavní roli nedokázal svému hrdinovi vtisknout potřebné charisma. Film samotný pak sklouzává k naivnímu ochotničení, z něhož čpí jedině ideologická dikce. (oficiální text distributora)
(více)Hrají
Vjačeslav Tichonov
Sovětský svaz
Nejlepší filmy:
Vojna a mír (1965)
Vojna a mír III: Rok 1812 (1967)
Vojna a mír IV: Pierre Bezuchov (1967)
Jelena Juklová
Československo
Nejlepší filmy:
Deník Anne Frankové (2001) (TV film)
Rédl (2018) (seriál)
Vratné lahve (2007)
Václav Mareš
Protektorát Čechy a Morava
Nejlepší filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Zlatí úhoři (1979) (TV film)
Tajemství hradu v Karpatech (1981)
Ivan Richter
Československo
Nejlepší filmy:
Popel a hvězdy (1990) (TV film)
Čertův švagr (1984) (TV film)
Laskavý divák promine (1994) (seriál)
Jan Kuželka
Československo
Nejlepší filmy:
Amadeus (1984)
Vrchní, prchni! (1980)
Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)
Jaroslava Schallerová
Československo
Nejlepší filmy:
Homolka a tobolka (1972)
Mraveniště (1971)
Valerie a týden divů (1970)
Petr Hanus
Československo
Nejlepší filmy:
Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách (1974)
Tři mušketýři (2002) (divadelní záznam)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Josef Mixa
Československo
Nejlepší filmy:
Kladivo na čarodějnice (1969)
Škola otců (1957)
Hrátky s čertem (1956)
Zora Jiráková
Československo
Nejlepší filmy:
Slavnosti sněženek (1983)
Skřivánci na niti (1969)
Obžalovaný (1964)
Věra Tichánková
Československo
Nejlepší filmy:
Vyšší princip (1960)
Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)
Smrt si říká Engelchen (1963)
Věra Galatíková
Československo
Nejlepší filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Revizor (1971) (divadelní záznam)
Všichni dobří rodáci (1968)
Pavel Rubeš
Československo
Nejlepší filmy:
Kdyby tisíc klarinetů (1964)
Romaneto (1980)
Náš dědek Josef (1976)
Pavel Spálený
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
S čerty nejsou žerty (1984)
Dva na koni, jeden na oslu (1977) (divadelní záznam)
Lucerna (1967) (TV film)
Jiřina Krejčíková
Československo
Nejlepší filmy:
Tři v tom (1981) (divadelní záznam)
Zastřený barevný svět (1979) (TV film)
Malá mořská víla (1976)
Arnošt Faltýnek
Rakousko-Uhersko
Nejlepší filmy:
Dobrý voják Švejk (1956)
Atentát (1964)
Věc Makropulos (1970) (divadelní záznam)
Karel Chromík
Československo
Nejlepší filmy:
Petrolejové lampy (1971)
Stíny horkého léta (1977)
Četnické humoresky (2001) (seriál)
Josef Klatovský
Nejlepší filmy:
Píseň o stromu a růži (1978)
Bohumil Křížek
Československo
Nejlepší filmy:
Advent (1956)
Rána jistoty (1977) (TV film)
Takže ahoj (1970)
Ladislav Trojan
Československo
Nejlepší filmy:
Vrchní, prchni! (1980)
Smrt krásných srnců (1986)
Blboun (2001) (divadelní záznam)
Roman Hemala
Československo
Nejlepší filmy:
Jako kníže Rohan (1983) (TV film)
Těžká Barbora (1960) (divadelní záznam)
Balada z hadrů (1960) (divadelní záznam)