Gangs of London

Velká Británie, (2020–2024), 24 h 31 min (Minutáž: 49–87 min)

Joe Cole, Ṣọpẹ́ Dìrísù, Michelle Fairley, Colm Meaney, Lucian Msamati, Paapa Essiedu, Brian Vernel, Pippa Bennett-Warner, Mark Lewis Jones, Jing Lusi (více)

Město Londýn je zmítáno bouřlivými boji mezinárodních gangů, které mu vládnou, a náhlým vzduchoprázdnem, které vznikne, když je zavražděna hlava nejmocnější londýnské zločinecké rodiny. (SkyShowtime)

Othello

Velmi nepřekvapivě pokud za režií jednotlivých dílů stojí Edwards, tak to kope jak blázen, akční scény jsou vrcholem roku, destrukce objektů i těla je vytočená úplně doprava a kamera vymejšlí zajímavý fígle. Díky tomu i ten supervážně podanej komiksovej děj s nevýrazným protagonisou docela šlape a celkem zaháčkuje, jakkoli víte, že takhle se věci v žádném vesmíru fakt nedějí. Do pátýho dílu včetně prostá radost, poté si na sesli sednou nezajímaví režiséři Gens a Hardy, téměř úplně tomu spadne řetěz a zbylé čtyři díly nepřijde ani žádná akční scéna, tedy atrakce, pro kterou jsem si myslel, že tenhle seriál vznikl především. Jinak nemám problém s Edwardsovou potřebou tvořit monumentální mafiánské ságy, jejichž svět si představuje jak Hurvínek válku (viz také druhý Raid), ale je v tom za tou hromadou násilí nějaká bezelstná radost a dětské nadšení. Ať mu do toho  ale nehatá kdokoli jinej. ()

warrenur

Rozhodne vysoko nadpriemerny serialovy thriller. Obsadenim a vykonmi, atmosferou, vynikajucou choreografiou, kamerou a strihom, ktorymi sa Evans podpisal uz vo svojich predoslych kuskoch. I ked som pri par epizodach mal drobne vyhrady a "rypnutia", ako divak som si prisiel na svoje. Vrelo odporucam, ale zaroven varujem, ze mnohe sceny v seriali nie su vhodne pre citlivejsich divakov. Pecka. 85% Len na okraj, piaty diel je filmarcinou uplne "inde". Podobny pocit a atmosferu som citil v kine pri vynikajucom prvom Sicario-vi - dvoma slovami "divacke orgie". Blizsie v ramci jednotlivych epizod. Koho oslovila zivocisnost, primarnost a desivost brutalnych scen, odporucam Evansove Raid-y. Vynikajucich hercov odtial najali aj tvorcovia v John Wick-ovi a da sa objektivne povedat, ze Evans daleko predcil dovtedajsie akcne sceny. 2.seria: **** Serial si stale drzi kvalitnu kameru, brutalitky a obcas velmi pekne akcne sceny. Avsak, uz sa objavuju diery v scenari, naivity a mnohokrat zbytocne prepalene akcne sceny, ci prilis natahovane emocne vypate sceny. Evans-ovi sa vsak jeho remeslo rozhodne paci a tu jeho vasen je vidiet. Trocha sklamanie, lebo kvalitu prvej serie to nedosahuje. Stale odporucam ()

Hitman_47

Cinemax se vrací do formy ... a nemohl si vybrat lepší režiséry jak Gense a Evanse. Evans naděluje áčkovou brutální akci, kde si vyloženě hraje s každým záběrem a Gens jde v jeho stopách, minimálně co se brutality týče. Jen je převeliká škoda, že vyčerpali skoro celý rozpočet na prvních pět dílů a zbylé 4 už se jelo nejspíš na úvěr. Upřímně doufám, že druhá řada bude mít o dost větší budget, jelikož tohle je fakt pecka, která si zaslouží každý cent ! ()

Flopik

Čakal som podobný počin ako Peaky ale ono je to úplne iné. Prvých 5 dielov je poriadna jazda kde príbeh prevyšuje akcia ktorá je natočená Garethom Evansom, kto tohto muža pozná vie, že akcia to je jeho ( hlavne teda 5 diel je masterpiece). Nasledujúce časti zvoľnia akčné tempo o dosť čo je troška na škodu, ale zase príbeh sa rozvíja a postavy dostanú viac priestoru na rozvoj. Posledný diel je skvelý a toľko zabitých postáv ktoré pre dej niečo znamenali som teda nevidel. Za mňa palec hore rozhodne skvelý seriál a dvere pre 2 sériu si to nechalo pekne otvorené. ()

Mitin

Myslel jsem si, že to budou Peaky Blinders z 21. století, ale Gangs of London rozjíždí trochu jinou hru. Oba seriály jsou úžasný! GoL nám nabídne mnohem víc akce a větší koncentraci nechutných scén. A že je akčních scén s geniální kamerou a choreografií každý díl požehnáně (MMA fight Elliot vs "Řezník" byl jeden z nejlepších 1v1). Postavy umírají jak na běžícím páse, ale během první série si jich člověk oblíbí spoustu. Postavy jsou skvěle napsaný a v řadě pro mě neznámých herců je jich většina on point. Líbil se mi vývoj Seana, Alexe a Elliot mluvi sám za sebe, absolutní blázen. ()

• Seriál je založen na méně známé stejnojmenné videohře, která vyšla na PSP. (radecacek)
  • Starostou Londýna byl zvolen Nasir (Parth Thakerar) z Pakistánu. V roce 2016 byl na post starosty v Londýně zvolen Sadiq Khan, který má taktéž pakistánské kořeny. (Duoscop)

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

31.12.2020

O čem by byl třetí Raid?

O čem by byl třetí Raid?

24.04.2020

Velšského režiséra Garetha Evanse budou diváci nejlépe znát díky jeho výraznému zápisu do akčního žánru v podobě snímku Zátah: Vykoupení (The Raid). Nejenže režisér posunul hranice choreografie… (více)