Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Karen McCannová si čekání v dopravní zácpě zkrátila telefonickým rozhovorem se svou dcerou, když vtom do domu vrazil záhadný útočník a dceru zabil! Absolutní hrůze však zdaleka není konec - policie sice vraha dopadla, ale díky procedurální chybě musela pustit na svobodu. A s tím se Karen nehodlá smířit! (oficiální text distributora)

Recenze (70)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Taký relatívne štandardný Hallmarkovský thriller pre ženy o matke, ktorej zabije jeden parchant dcéru, ale zákon je na neho bezradný a tak ho začne prenasledovať až kým aj jej nepôjde o krk a vo finále si to poriadne nerozdajú. Sally Field je dojímavá ako smútiaca matka. Ale film stojí na parchantovi v podaní Sutherlanda, ktorý síce hrá celkom klasického zmrda, ale tak dobre si to užíva, že je radosť ho sledovať a tešíte sa jak bude na konci trpieť. 6/10. ()

alambert 

všechny recenze uživatele

Ach jo, kéž by se přestaly točit tyhle průměrné filmy. Děj by třeba i ušel. Tenhle film je mi ale vyloženě protivný tou tupou úvodní scénou, kdy mamina pobíhá po silnici místo toho, aby zavolala policii nebo nějakému sousedovi, který by mohl dceři pomoct. Bylo pro mě vážně utrpení sledovat tuto scénu a zcela zásadně to ovlivnilo moje hodnocení filmu. Další problém, který nemůžu nezohlednit je naprosto hrozný herecký výkon Sally Field. Bohužel se obávám, že ona hrát vůbec neumí, protože si nepamatuju žádný film, kde by hrála slušně. Kiefer Sutherland hraje zloducha velmi dobře, ostatní herci jsou bohužel zcela nevýrazní a nudní. ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Při jedné z každodenních cest z práce zavolala Karen McCannová (Sally Field) domů své dceři. Během telefonického rozhovoru se ale do domu někdo vloupe a dceru brutálně zabije. I když po krátké době policie padoucha dopadne, musí jej kvůli procedurálním chybám při vyšetřování pustit zpět na svobodu. Ale to si Karen nechce nechat jen tak líbit - začne Roberta Dooba (Kiefer Sutherland) sledovat na každém kroku, a brzy si je jistá, že bude vraždit znovu. I poté je policie bezmocná, a tak Karen bude muset vzít zákon do svých rukou ... Tak tohle byl asi nejprůměrnější film který jsem viděl. Nebyl ani dobrý, ani špatný, herci byli takoví ... průměrní, nikdo nikde nevyčníval, prostě totální průměrná šeď. Po několika hodinách jsem si nebyl schopnej pořádně vzpomenout ani na název filmu, natož o čem to bylo, nebo kdo tam hrál (snad jedině Kiefer Sutherland je trošku výraznější). Dal by průměrné 2.5*... ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Velice průměrný snímek o zoufalé ženě, která se nedokáže smířit se smrtí své dcery, která byla zavražděna a se skutečností, že vrah byl kvůli procedurální chybě propuštěn na svobodu... Příběhově nic mimořádného a herecky - až na zdařile odpudivě, slizounsky vystajlovaného Kiefera Sutherlanda - taky ne. 60 % je tak akorát. ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Jen procedurální chyba? V Americe to bývá... Nechej spát vraha, ať zalkne se svou duší... konat spravedlnost ti nepřísluší. A nebo oko za oko? Nadivoko... Kdo ví, snad se ti tím uleví. VŠAK! Svou druhou dceru ochránit, ať může žít, já vím... muselo to tak být." Palec nahoru zápasu se zlem, když systém společnosti selhává. Fandil jsem matce, celou dobu. Ne aby odpustila a nechala život poklidně křesťansky plynout naším krutým světem a nechat se pak "překvapit osudem" nebo čím to vlastně... jestli zahubí i její druhou dceru. Eliminace zla, to je povinnost rodičů. Bohužel jen jednoho konkrétního zla, celý svět se napravit nedá, vím. Tak jen doufám, že žiju v klidné zemi a nikdy nebudu já sám muset... ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • V knize je Karenovo příjmení Neuman, namísto McCann. (Nedhelborn)

Reklama

Reklama