Rozkoš

(festivalový název)
  • Švédsko Pleasure (více)

Ve Švédsku se jmenovala Linnea, teď je její umělecké jméno Bella Cherry. V devatenácti letech opustila rodné městečko a přestěhovala se do Los Angeles, aby dobyla svět zábavy pro dospělé. Pro to, aby se stala tou nejzářnější pornohvězdou, je připravena udělat cokoliv. Těžší než BDSM natáčení se ale nakonec ukazuje souboj s producenty a otázka, zda je vůbec možné v tak specifickém prostředí navázat přátelství… Švédská režisérka Ninja Thyberg nahlíží za pomyslnou oponu stejnou měrou tabuizovaného i mytizovaného světa a nakládá s ním natolik přirozeně, že všechny předsudky postupně mizí a zůstává jen úžas nad tím, že se jedná o zábavní průmysl stejný jako každý jiný. (MFF Karlovy Vary)

Filmmaniak

Snímek úspěšně láká na atraktivní zákulisí pornoprůmyslu, na hardcore 18+ obrazovou složku a na vykreslení tohoto prostředí z perspektivy ženské začínající aktérky, což zní vyloženě slibně a neotřele a mohlo by to i vybízet k netriviálním diskuzím. V jádru jde ale o již mockrát obehranou klišovitou moralitku se schematickým příběhem o cílevědomé cestě na vrchol za falešnou iluzí amerického snu, při níž hlavní hrdinka postupně obětovává přátele, vlastní důstojnost i část své osobnosti, aby se nakonec stala jednou z těch, jimiž sama opovrhovala. Extrémně fyzický film, jenž ale ve skutečnosti k zákulisí pornoprůmyslu neřekne zas tak moc (na rozdíl třeba od dokumentů typu Rocco), protože nehledě na autentičnost lokací a zobrazovaných praktik a na účinkování reálných porno-osobností si sám podkopává nohy uměle modelovým příběhem. ()

campix

Strašně mě překvapilo, jak je tahle sonda do pornoprůmyslu nekompromisní a expresivní. Chápu, že je tohle čistá festivalovka, ale chvilkami mě to až zaskočilo. Nevím jeslti je Sofia Kappela herečka nebo pornoherečka, ale pokud je pouze herečka, tak to klobouk dolů. Nevím úplně jak hodnotit. Asi to bylo dobré, ale na mě to možná bylo až možná trošku moc expresivní. ()

M.i.k.e

devatenáctiletá švédka se vydává do LA, aby se z ní stala pornohvězda, což v dnešní době kdy je porna všude miliarda a herci a herečky jsou víceméně jen spotřebním zbožím celkem naivní představa. Ona je přesto ochotná udělat prakticky cokoliv.To, že natáčení porna není zrovna sexy ví snad každý, přesto je to ukazováno velmi málo a v tomto ohledu je Pleasure velmi dobré, v některých scénách až nepříjemné a do titulní Rozkoše má sakra daleko. Režisérka se nebojí nahoty a explicitních záběrů,ale o nich tenhle film není.Přes to všechno se ale nemohu zbavit dojmu, že to mohlo být ještě naléhavější a drsnější.Účel nicméně splní...65% ()

Aljak

Waw, tak tomuto sa povie cieľavedomosť :D Alebo že by "manuál, ako preraziť v porno biznise"? Každopádne, veľmi zaujímavý a originálny film zo zákulisia pornografie. Páčila sa mi na tom taká autenticita, ktorá bola do toho celého príbehu Belly vložená. Aj keď príbeh ako taký nebol pre mňa nejako obzvlášť sympatický a z niektorých scénok mi nebolo zrovna príjemne, no celkovo to bolo rozhodne zaujímavé. Ešte som akosi stále nepochopil, ako môže niekoho BDSM a podobné praktiky vzrušovať, však to je maximálne nechutné a nevkusné. Ale čo už, koľko ľudí, toľko chutí. Sofia Kappel si určite zaslúži uznanie, za odvahu. 3* ()

AffectedFace

Velice odvážný snímek, ale myslím si, že bohatě stačí stránky brazzers, blacked atd.. Protože přesně o tomhle počin je, ale z behind the scenes pohledu, všechno je naturalisticky natočené a vidět snad do jediného detailu. Hlavní postava je sympatická/naivní a to opravdu ve všech směrech, svojí kariérou prochází skrz normální sex, anál až po bdsm hrátky, takže vesměs furt jenom brečí, ale pokračuje dál v žití svého bezcenného života s nadějí na lepší zítřek. V celku je to průměrná podívaná, která člověku ledacos vysvětlí, protože snad každej se někdy podíval na nějaké erotické video, no ale to je tak všechno. Čistý průměr na jedno podívání. ()

• Sofia Kappel a Ninja Thyberg spolupracovali na vývoji úlohy Belly Cherry. Thybergová napísala pôvodný scenár s očakávaním, že postava Belly bude prispôsobená tak, aby vyhovovala herečke, ktorá ju bude hrať. (m.a.t.o.)
  • Posledný film pornoherca Billa Baileyho (Adam). Premiéru mal takmer dva roky po jeho predčasnej smrti spôsobenej pádom z hotelového balkóna v Mexico City. (m.a.t.o.)
  • Ninja Thyberg sa na film pripravovala niekoľko rokov. Snažila sa čo najviac pochopiť dynamiku a realitu pornografického priemyslu. Strávila čas s ľuďmi z tohto priemyslu a dokonca natáčala v skutočných pornografických štúdiách. (m.a.t.o.)