Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga

• USA Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (více)

Z islandského městečka až do finále Eurovize... Je rok 1974 a malý Lars Erickssong v nedávné době přišel o matku a odměřený otec (P. Brosnan) chlapci moc podpory neposkytuje. Když se ale u nich doma schází přátelé, aby sledovali finále Eurovize, kde soutěží také skupina ABBA, Lars při jejím hitu Waterloo nečekaně ožije. Vezme si pak do hlavy, že v Eurovizi zvítězí a tohoto snu se Lars (W. Ferrell) drží i dnes, společně se stejně potrhlou kamarádkou z dětství Sigrit (R. McAdamsová). Vystupují jako popové duo Fire Saga, ale bez větších úspěchů zpívají pouze v jejich rodném malém rybářském městečku Húsavíku. V tu dobu se pořádá výběr soutěžících do Eurovize za Island a prezident tamní televize má o výběru kandidáta jasno. Na papíře však podle regulí musí být kandidátů dvanáct, a při zcela náhodném losování soutěžících do počtu, se na listině objeví také Fire Saga. Když během nominace dojde na jejich číslo, stane se z něj kvůli Larsovi jedna velká fraška a oba pak zdrceně na molu pozorují luxusní loď, na níž se baví ostatní soutěžící. Strašlivé neštěstí na lodi způsobí, že jediným kandidátem do Eurovize za Island zůstane Fire Saga… (Česká televize)

peeteno78

Jako fanoušek eurovize jsem byl zpru dost skeptický, ale velice příjemně mě film překvapil. Bavil jsem se. Čekal jsem větší parodii, ale tohle je rozhodně lepší výsledek. ()

Equilita

Eurovision je veľmi svojrázna súťaž, ktorú buď miluješ alebo nenávidíš. Ja patrím k tým pár miliónom ľudí, ktorí ju milujú, takže som si film veľmi užila. Prekvapilo ma, koľko známych tvárí sa vo filme objavilo. ()

haffen

S pretáčaním sa to dá pozrieť. Inak nevidím rozdiel v tom si pozrieť Eurovíziu a toto. Kto ju nesleduje, bude asi rovnako trpieť ako ja. ()

pushover

Jó jó bim bam, je to sice typicky trapnej Ferrellův humor, ale pár fórů se povedlo a islandský zázemí tomu dost pomohlo. ()

ŠpetaMarek

Mohlo to být o 20 minut kratší (a asi je to bohužel důvod proč to nikdy neuvidím znova) ale jinak je to naprosto v pohodě příjemná komedie. ()

Mkartaylas56

Ve své podstatě dost obyčejná a místy dost bizarní rom-com říznutá muzikálem, která si mě ale díky své nápaditosti, úžasné hlavní dvojici, překvapivě zábavnými a místy i silnými hudebními čísly a ohromně příjemným vibem neskutečně získala a já jen děkuji tvůrcům, že mám díky nim nové guilty-pleasure! 75% ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Vtipná parodie a plno narážek?...bohužel. Po dobré půlhodince přišla zákulisní nuda a "reklama" na Eurovision. Hvězdy za "Volcano Man", Rachel <3 a pár zábavných momentů. ()

ANTYCHRYST

Yes.. :) konečně po dlouhé době zábavný film.. Který má všechno.. Skvělou hudbu.. Dobré herecké obsazení.. Humor.. Krásnou krajinu.. A emoce :) můj oblíbenec Ferrel.. Po nějaké té době.. opět na výsluní.. Jupi.. S filmovou partnerkou jim to ladilo.. Já se náramně bavil 100% a to jsem z toho měl celkem obavy.. :) závěrečná píseň Husavik... Whau to je Libovka a jedena z Top filmových písni.. Ještě teď trčim :) neee chceme Já Já DING DONG... :) nemá chybu ()

departed

Nádherný scenérie s krásnýma barvama, roztomile zahraný přízvuky, chytlavá hudba, příjemný humor netlačící na pilu, dobře to odsýpalo a jako satira na jeblý Eurovision to fungovalo skvěle. Účel splněn, já se bavil. ()

lksvcr

Nic jsem od toho nečekal a byl jsem příjemně překvapen. Je to milá oddechová komedie, u které jsem se několikrát upřímně a nahlas zasmál. Líbily se mi narážky na evropské státy a samotnou soutěž. Velice oceňuji povedená camea, zejména Rybaka a Grahama. Herecké výkony za mě přijatelné až na Rachel, která vyniká svým výborným herectvím a získala si moje sympatie. Co se písniček týče, tak ty si už sjíždím na Spotify. No a závěr filmu mě dojal, ačkoliv jsem ho odhadoval už na míle daleko, a může za to především finální písnička, která mě uchvátila. Pokud bych měl něco vytknout, pak by to byly některé scény, které byly slabší a někdy i zdlouhavé. Čili celkově se mi film velmi líbil a za závěrečnou písničku zvyšuji počet hvězd na čtyři. ()

Dominik 261

Fajn oddychovka, ktorá pobaví. Hudba vo filme je celkom fajn, prostredie Eurovízie je dobre urobené. Čo filmu uberá je jeho dĺžka, 90 minút by bohate stačilo. Má to pár hluchých miest. Príbeh jednoduchší, nič prevratné. Pekné prostredie Islandu. Celkovo lepšie 3*. ()

Plastík

Tak to byl hodně brilantní film - díky pozitivnímu duchu, ve kterém se nesl. Až na jednu postavu, která byla potvorou, tam nebylo nic zákeřného. Sice tam byli jen tak tři čtyři pořádný Ferrellovský scénky. Na "Táta je doma" to nemá. Ale opravdu je to moc pěkná oddychovka. ()

petisek

Mám rád Island, Willa Ferrella a Eurovíziu. A zrazu som toto všetko dostal v asi najzvláštnejšom filme za posledné obdobie. V roku, kedy sa po prvý raz Eurovízia neuskutočnila, prišiel film, ktorý mi jej presunutý ročník nahradil. Najprv som sa bál, že pôjde o brutálne robenie si srandy Američanov z Európy, ale ono je všetko inak. Will Ferrell je Eurovíziou fascinovaný a natočil film, ktorý síce verne zobrazuje všetky jej klišé, ale tak neuveriteľne zhovievavo, že samotný film je skôr poctou súťaži, ako jej parodovaním. Neváham tvrdiť, že ide o najeurópskejší americký film, aký som kedy videl. Potešia cameá skutočných účastníkov súťaže, islandská krajina, Ferrellove hejty na Amíkov, hudba Sigur Rós, Ólafur Darri Ólafsson a Will Ferrell, ktorý svoj výkon ustrážil a zahral vrámci svojej filmografie jednu z "normálnejších" postáv. Záverečná pieseň je natoľko dobrá, že by súťaž pokojne mala šancu vyhrať. Pokiaľ súťaž nesledujete, možno nebudete mať toľko pochopenia ako ja, ale pre mňa veľmi pozitívne prekvapenie a feel-good movie, na ktorý sa ešte raz rád pozriem. ()

Daertelon odpad!

Je to nudné, ubohé a trapné. Hlavní postava je absolutně nesympatický a ještě ke všemu hrůzostrašně namaskovaný retard, který nejenže je zlý, ale navíc jedná zcela nelogicky. Rádoby vtipné okamžiky jsou utlučeny svou absurditou. Příběh je jednotvárný, bez nápadu a bez dechu. Trochu to vypadá jako studentský film na velké půdě Eurovize. Jediný, co bylo dobrý, byly písničky, ale to se stačí podívat na skutečnou Eurovizi. ()

Athree

Rozjezd dobrý a jelikož je Eurovision hlavně o hudbě, tak ta se ve filmu opravdu povedla. Jenomže v druhé polovině už mě nebavily typické Netflixovské znaky, ale především, když Američani točí film o Evropanech. Každopádně stojí za zhlédnutí. ()

korect

Veskrze milý film, který ukazuje, že klišé může jít od srdce. Willa Ferrela nemám téměř nakoukaného, přesto pro mě zatím jeho nejmilejší a nejpřirozenější výkon. A rolička Natasie Demetriou potěšila ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů