Reklama

Reklama

Píše se rok 50 př. n. l. Za devatero horami a devatero řekami… Tedy velmi, velmi daleko od malé galské vesnice, kterou tak dobře známe, leží země zvaná Čína. Zde proradný generál, bažící po moci, právě zajal a uvěznil čínskou císařovnu. A protože věhlas nepřemožitelných Galů překvapivě sahá až do Asie, princezna Fu Yi neomylně ví, na koho se obrátit. Se svou věrnou strážkyní Na Ban Čim a synovcem fénického kupce Popkornise prchá ze země. Samozřejmě požádá o pomoc ty nejlepší z nejlepších, udatné válečníky, Asterixe a Obelixe. Naši dva nerozluční hrdinové se s princeznou vydávají na dobrodružnou výpravu za záchranou císařovny i celé Číny… (Bioscop)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (149)

Trevor 

všechny recenze uživatele

Aj percentá ale najmä recenzie obľúbených užívateľov ma od pozretia tohto pokračovania odrádzali a treba povedať že to bolo oprávnené. Toho korektného shitu je už toľko až je človeku z toho na bľuvanie (čo by dali ženy počas silvestrovských nocí v západných metropolách ak by boli aspoň z 3/4 tak silné ako muži ktoré ich obťažovali, z úcty k udalosti zo začiatku roka v jednej slovenskej lokalite nespomeniem že to môže dopadnúť ešte horšie ako iba obťažovaním), druhá hviezdička je vlastne len zato že nezabudli na pirátov, za v poslednom čase výborný výber retro hitov a za poznámku rozprávača, ktorý tak v druhej polovici zhrnie obsah a dodá že "iba pre istotu, ak sa na to ešte niekto pozerá"...nuž nebol ďaleko od pravdy že som to do tohto momentu nedal, nakoniec s dávkou sebazaprenia som to dal. ()

Trixinka 

všechny recenze uživatele

Špatné herecké obsazení dvou hlavních postav (a nejen nich) film degraduje na nižší úroveň. Nad vodou po herecké stránce toto dílo drží pouze Cassel ala Caesar, ale sám samotinký to neutáhne. V ději žádné bombastické veletoče neočekávejte, patrně všechno už v tu ve filmech s Asterixem a Obelixem bylo (piráti, boj s Římany.....). Moc jsem nepobrala ani samotnou charakteristiku postav, Obelix býval prostě tlustý, zde nebývale štíhlý; Asterix býval vždycky chytrý a bystrý, zde moula k pohledání; Panoramix býval sice starý druid ale vitální, zde působil lehce nad hrobem.... No a co se českého dabingu týče, horší už snad být nemohlo, to co předvedlo dabingové duo Suchánek Kohák by mělo být trestné. Achjo, kde jsou ty časy, kdy bývaly filmy s A+O zárukou dobré zábavy a nekonečného smíchu. ()

Reklama

Pierre 

všechny recenze uživatele

V tomhle dobrodružství je strašně moc zamilovanejch. Tak jsem se vážně dočkal Asterixe na velkém plátně!  Občas to bylo fakt nesmyslný a příběh bych nepřevyprávěl. Navíc pan režisér jako Asterix byl fakt hroznej (typově úplně mimo),  takže těžko říct jestli bych doma nedal o hvězdu méně. A ano, Asterixovské poměry je zde možná až moc zamilovanejch a na můj vkus strašně moc Asiatek (ale i Asiátů.:D ), kvůli kterym je tady pak i  strašně moc zamilovanejch.:D  Ale ty dvě hodiny utekly skoro jako dvě vteřiny. Bylo  to sice béčkový, ale taky  dostatečně ulítlý a absurdní. A hlavně na rozdíl od takovejch Olympíjských her i vtipný!  Popcornix s hlasem Koháka byl fajn nové osvěžení stejně jako Otis v Kleopatře. A César se svým teplým posluhovačem si ukradly každou scénu pro sebe (A kde jsou, a kde jsou, a kde jsou, ty Egypťánky...) Smál jsem se skoro pořád a báječně jsem se uvolnil. Moc díky!   Film se nebere vůbec vážně, je  zde spousta fórků a i písničkových. Nezůstal ušetřen ani Hříšný tanec. Co teprve: ♪ Anti-Antivirus, Anti-Antivirus, Anti-Antivirus ()

Updated_Cake odpad!

všechny recenze uživatele

Prvními problémy s tímhle filmem jsou problémy od scénáře, přes herecké výkony až po atmosféru obecně. Tvůrci prostě znásilnili jeden z nejvíc odolných a jednoduchých příběhů a dokázali z toho udělat nudné peklo. Druhým mým problémem je český dabing. Nemám absolutně nic proti dabérům nebo jejich výkonu, ale jejich hlasy se minimálně z poloviny absolutně nehodí k postavám, které dabují. Připadalo mi to, jako kdyby byl rok 2000 a na dabing se sháněl prostě kdokoliv, kdo zrovna mohl. Není to chyba dabérů ale toho, kdo ten dabing zařizoval... Obecně je film gigantické zklamání. Už nějakou chvíli jsem neviděl, že by někdo dokázal takhle dobře potopit blbuvzdorný příběh. Od scénáře, přes kostýmy až po herecké výkony. Koupíme kameru v Kauflandu, pojedeme na tábor, babička ušije kostýmy a můžeme dát dohromady něco podobného... ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

jestli něčím hraná Asterixova dobrodružství vynikají, pak jo to schopnosti s každým novým filmem přijít s horším obsazením i vizuálem. Říše středu tak vypadá, jako kdyby v ní nikdo nechtěl hrát a tvůrcům nezbylo nic jiného, než oslovit fanoušky, kteří pak na natáčení dorazili ve vlastních kostýmech. Samotné hlavní duo je pak smutná kapitola, kdy Lellouche jako Obelix ještě celkem ujde a dá se na něj zvyknout (i když Depardieu to prostě není), ovšem Canetův Asterix je absolutní krok vedle. Jediný kdo tu jakž takž obstojí je dvojice Cassel, Cotillard (přičemž Marionin čas na plátně je s bídou pár minut) a vyloženě potěší přítomnost Pierra Richarda, kterého sem původně vůbec nepoznal. Zbytek je jedna velká bída, ze které sice tu a tam vykoukne funkční vtípek, který ale působí že se tam nejspíš dostal omylem. Do úplně jiné dimenze pak tuhle Asterixovu smrt v přímém přenosu posouvá český dabing, který je celý jeden velký bizár. Michal Suchánek by byl možná dobrá volba do role Asterixe a v reálu by nejspíš obstál i Michal Novotný jako Obelix, nicméně poslouchat to bylo většinu času docela utrpení. Největší v případě Jakuba Koháka, kde je dost slyšet že s dabingem nemá moc zkušeností (a evidentně to má důvod) a když si to navíc divák spojí s obrazem, kde se repliky netrefují jeho postavě do pusy a ona tak chvílemi působí jako břichomluvec, je to zážitek, který bych si pro příště raději odpustil. Ideální bude vrátit se k animovaným kouskům jako bylo třeba Město bohů, které Asterixovi extrémně slušelo....20% ()

Galerie (68)

Zajímavosti (39)

  • Stařešinu galské vesnice Archaixe si zahrál Philippe Canet, otec režiséra filmu a představitele Asterixe Guillauma Caneta. Ve filmu se také objevil syn Guillauma, Marcel Canet. (Krtek123)
  • Film se měl původně natáčet již v roce 2020, ale kvůli pandemii covid-19 se začalo natáčet až na jaře roku 2021. (Krtek123)
  • Scéna, ve které se druid Panoramix (Pierre Richard) začíná propadat do písku, odkazuje na film Kopyto (1981), ve kterém si Pierre Richard také zahrál. (Krtek123)

Reklama

Reklama