Prázdniny studenta zemědělské školy Vinci Adámka v rodné vesnici na jižní Moravě jsou ryze pracovní. Natolik si oblíbí práci zootechnika, že zřejmě odmítne asistentské místo na vysoké škole... (oficiální text distributora)

Phex

Další ukázka toho, jak normalizační filmy čerpají od těch z let předchozích. Nerozhodnost frajera Vyskočila jak naložit se svou budoucností (kariéra asáka na ČZU + život v paneláku vs. návrat do rodné vsi a zaměstnání zootechnika JZD) je jak okopírovaná z mnohem lepšího filmu Pouta (1961) s Lukavským a Švorcovou. ()

Aldanek

Lehké drama v atmosféře socialistického JZD na Moravě.Letní odpočinkový film s pohledem do chodu družstva,běžného života lidí u nás na dědině (Břeclavsko). Bohužel film nemá pořádnou zápletku a tak se na něj stačí podívat jednou,pokochat se minulostí a.. a to je vše. ()

Kozlowski8

Vinca Adámek zdárně ukončil ročník na Vysoké škole zemědělské a má před sebou poslední prázdniny. Jeho plány na jejich prožití však berou zasvé ihned po příjezdu do rodné vsi. Jeho táta - místní družstevní funkcionář má s ním jiné záměry... Po všech stránkách průměrný letní příběh, který nezklame, ani nenadchne. 55%. ()

J.J.1972

Film z doby, keď ešte malo význam študovať na "veterine" a keď bol "zootechnik" pojem. Prikláňam sa k hodnoteniu užívateľa topi. Ťažko pochopiť udelenie menej ako 3*, nechápem ani označenie "Odporná komunistická propaganda..." - Jacinda by to mohla bližšie vysvetliť... Množstvo snímkov z krásnych exteriérov s kvalitnými zábermi, príroda, vynikajúce herecké výkony, príjemná hudba. Čo je na tom odporné, že namiesto hovädzieho kdesi z Argentíny ktoré teraz putuje do predajne roky v mrazáku sa kedysi telce chovali u nás a ľudia na dedinách mali prácu? Hm? A aj pár hlášok stálo za to. Jediný výchovný moment ktorý nemusel byť je, keď "táta" nesie na pleci mech šrotu a "syneček" sa ho snaží zastaviť, aby "nekrad". Upokojí sa až keď zistí, že to len "přemísťoval" vrámci družstva, pre vylepšenie tuším dojivosti. :D :D ...ach a nezabudnuteľný "knedlík" (autobus ŠKODA 706 RTO)... ()