Reklama

Reklama

Král Richard: Zrození šampiónek je životopisné drama, natočené podle skutečného příběhu, který inspiruje celý svět. Příběh Richarda Williamse (Will Smith), trenéra a otce světově proslulých tenistek Venus a Sereny, který má geniální plán jak dostat své dcery z ulic Comptonu v Kalifornii na světovou tenisovou scénu. Hluboce dojemný příběh ukazuje sílu rodiny, vytrvalost a neochvějnou víru jako prostředek k dosažení nemožného a ovlivnění nejen tenisového světa. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 3

Recenze (243)

dom156 

všechny recenze uživatele

Většinou tyto snímky dle událostí, které se staly, mě musejí chytit za pačesy a zatáhnout do nitra příběhu, jinak se to vždy negativně projeví v hodnocení. Jako i v tomto případě. Příběhu chybí duše, vše je takové kostrbaté a neučesané. Dějové lince chybí ucelenost a lepší plynulost. Jsme totiž v hozeni do určité doby tam dlouho setrváváme a pak šup pár let dál. Také bych očekával více vyprávění o tom, když obě tenistky prorazili do světa profi tenisu. Jak se vyvíjela jejich rodina případně jejich charaktery, které se díky mediím atd. lehce či více změnili. Bohužel je na škodu, že otec Richard není vůbec sympatický týpek, ale dost otravný pedant, ke kterému jsem si nemohl najít žádnou cestu (bohužel jeho povahu neovlivníme, musí se vycházet z toho jaký skutečně byl, ne každý je Mirek Dušín). Abych jen nehanil, výkon Willa a hlavně hereček, které ztvárnili obě mladé sestry Williamsovi je velmi povedený. Když to vezmu kolem a kolem, tak je to na velmi mírné doporučení. ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Pravidelná dávka amerického patosu se vším, co k tomu patří. Je fajn, že se v případě sester Williamsových tvůrci rozhodli zaměřit na jejich otce, protože v rámci sportovních filmů je to zase něco trochu jiného a ta rodinná nálada filmu náramně prospívá. Možná i proto, že třeba samostatný film o Sereně by lidi vzhledem k jejímu současnému chování asi dost vytáčel (náznaky její osobnosti jdou vycítit i přes pozitivně laděný konec už i tady). Richard je paličák, má své chyby a je přehnaně ambiciózní. Ale minimálně v scénáři Zacha Baylina působí pokorně a jeho plán mu nakonec opravdu vyšel. Oceňuji i fakt, že je tady celkem slušně ukázáno také chování přemotivovaných rodičů, kteří ze svých dětí chtějí mít za každou cenu hvězdy. Je jen pár vyvolených, kteří se dostanou na vrchol. Má to své chyby, ale já podobné filmy miluji. King Richard si v kinech zaslouží rozhodně mnohem více pozornosti. ()

Reklama

vurhor 

všechny recenze uživatele

Trošku promarněný potenciál. Vlastně by se mi asi mnohem víc líbilo, kdyby se to více zaměřilo na obě dvě ségry Williamsů, ne jejich tatíka, který byl v určitých částech fakt na odstřel. Král Richard si po většinu doby udržuje poměrně slušné tempo vyprávění, přičemž Will Smith zde zcela bezesporu předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů celé své kariéry. Ta nominace na Oscara je zcela oprávněná. I přestože vlastně nejsem žádný znalec života obou tenistek, vlastně mě docela mrzelo, že film odšoupl tu mladší z nich tak trochu do pozadí, aby se primárně věnoval té starší. Textový epilog na konci, který ji zas vyzdvihuje do nebes, její nepřítomnost jen těžko nahradí. Sportovní film to vlastně zas až tolik není, spíše drama, které se zaměřuje na vztahy mezi jednotlivými členy rodiny Williamsů. Tudíž vlastně ani nějakého toho sportovního napětí, kterého si i já anti-sportovec často užívám, se divák moc nedočká. Posledních třicet minut ale velice pěkných, jen škoda, že velkou část doby film tak nějak divně pošlapával na místě. Lepší 3* ()

berny2468 

všechny recenze uživatele

Král Richard je další povedené sportovní drama, které je zde trošku atypicky vyprávěné skrze otce dvou současných hvězd dámského tenisu- sester Williamsových. Ten se totiž rozhodl, že ze svých dvou dcer udělá nejlepší tenistky historie. A to se mu i přes jeho sebeobětování, víru a jeho ego povedlo. Král Richard se zvládá vyhýbat veškerým neduhům, které sportovní dramata mohou nabízet a dávky patosu tedy nabízí v příjemně přijatelné míře. A i když by lehce mohl sklouznout k dalšímu, který proklamuje Afroameričany a jejich stav v USA, naštěstí i tohle snímek překvapivě zvládá v přijatelné míře. Hlavním lákadlem tohoto snímku je jasně Will Smith, který svou roli zvládl na výbornou a rozhodně si hlasitě říká alespoň o Oscarovou nominaci. Není to pravá kladná postava zbavena věskerých špatných vlastností. Ale je to správně nečitelný otec pohybující se na hraně obdivu a odsouzení. Jeho dilemata ve filmu fungují a vy se s ním velmi rychle ztotožníte. Snímek má překvapivě i přes svou štědřejší délku vcelku vyrovnané tempo a divák se ani chvíli nenudí. Tenisové tréninky či zápasy jsou natočené nápaditě a vy jako divák s napjetím sledujete, jak dané zápasy skončí. To vše ve snímku funguje skvěle. Jen mi přišla trošku větší upozadění Sereny na úkor Venus. Líbil by se mi vyrovnanější prostor pro obě z dcer. Dále však musím pochválit i výkon představitelek sester Williamsových, ale i výkon Jona Bernthala ze kterého se stává velký sympaťák (viz Le Mans 66). Celkově tenhle snímek musím doporučit a to obzvláště fanouškům tenisu, ale i fanouškům sportovních dramat celkově. Tento snímek nabízí přesně to, co by měl sportovní snímek nabízet. A zvládá to na výbornou. Příjemné překvapení 8/10. ()

Garson 

všechny recenze uživatele

Richard Williams,otec několika dětí,který plánoval budoucnost svých dvou dcer už od kolébky a nakonec dokázal to co se většině otců i přes veškerou snahu nikdy nepodaří a to protlačit své dcery na výsluní.Věřil svým dcerám,věřil v jejich šanci uspět a proto celý tenisový svět a vše co se kolem něj točilo mu byl po nějakou dobu pouze rukojmím pro jeho nekonečné ambice.Jak to dokázal?Z historie která nám mnohokrát předvedla neuvěřitelné věci je známo,že úspěch nemá žádný strop, žádné limity a že i když je někdo velmi chudý tak nemusí přistoupit na první nabídku kterou mu někdo podstrčí.Film mě celkem bavil,ale jedna věc mi velmi vadila.Chápu jak je složité pro chudou rodinu s pěti dětmi dostat se na světovou úroveň,ale to pro všechny rodiny a né jen pro černochy.Celý filmový životopis sester Williamsových zastínilo neustálé zdůrazňování o ukřivděných Afroameričanech a o jejich zlých bílých spoluobčanech kteří jim neustále ubližují i když to byli právě běloši kteří jim vydláždili cestu k úspěchu a Serena si dokonce vzala i bělocha za manžela.Kvůli několikrát zmíněné rasové křivdě nemůžu dát plný počet hvězd i když herecky to bylo super a to hlavně díky neznámým hercům,ale Will Smith jako hlavní hvězda také nezklamal. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (16)

  • Natáčalo sa na viacerých miestach v USA, predovšetkým však v Kalifornii. (MikaelSVK)

Související novinky

Will Smith se po roce vrátí před kameru

Will Smith se po roce vrátí před kameru

12.03.2023

Je to rok od posledních Oscarů, které nevstoupily do historie tím, jaký snímek vyhrál nejlepší film (pokud si na to vůbec někdo vzpomene), ale tím, jak herec Will Smith vystoupil na pódium, aby… (více)

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

Remake Vrány našel hlavní hvězdu

03.04.2022

Po několika nezdařených pokusech oživit novou verzi Vrány, včetně jednoho s Jasonem Momoou (Aquaman, Hra o trůny) v hlavní roli, se sdružení nezávislých producentů Hassell Free Productions, The… (více)

Will Smith vydal omluvu

Will Smith vydal omluvu

30.03.2022

Je úterý, takže touhle dobou už nejspíš zpráva o facce, kterou dal Will Smith během oscarového večera komikovi Chrisi Rockovi za nepovedený vtip na adresu jeho manželky Jady Pinkett Smith, dorazila i… (více)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (více)

Reklama

Reklama