Reklama

Reklama

Nesnesitelná tíha obrovského talentu

  • USA The Unbearable Weight of Massive Talent (více)
Trailer 1

Herca Nicka Cagea trápia finančné problémy. Aby odvrátil nevyhnutný bankrot, musí prijať ponuku vystúpiť na narodeninovej oslave bohatého fanúšika za odmenu milión dolárov. Týmto fanúšikom je však mocný drogový barón Javi Gutierrez (Pedro Pascal), ktorý uniesol dcéru mexického prezidentského kandidáta. A tak musí slávny herec Nick pod vedením agentky CIA Vivan (Tiffany Haddishová) predviesť pred gangstrami svoje životné predstavenie, aby zachránil nielen seba, ale aj svojich blízkych a splnil cieľ tajnej misie. (TV JOJ)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (220)

dragon94 

všechny recenze uživatele

Tak tohle bylo hodně dobrý. Zezačátku jsem se docela obával co z toho vyleze, ale během sledování mě film nepřestal překvapovat tím jak je úplně jiný, než co jsem si o něm myslel v předchozím dějství. Navíc film obsahuje pár opravdu velmi vtipných scén. A o čem, že to teda nakonec bylo? No zkrátka Nic Cage hraje Nica Cage, občas i v dvouroli, ve filmu, který je o vzniku tohohle filmu, a aby to byla fajn buddy komedie tak mu skvostně sekunduje Pedro Pascal. To je panečku meta úlet co? "Náš film začne jako krásné charakterní drama a poté se pomalu změní v něco napínavějšího.. V hollywoodský trhák." 4* 75% ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Pokud z nějakého neznámého důvodu stále věříte že Nicolas Cage je skvělý herec, který jen měl celé 21. století smůlu na role, tak asi budete zklamaní. Pokud jste ho jako odepsali, stejně jako to udělal zbytek lidstva, tak Vás může překvapit, že film splňuje benevolentní nároky na pohodovou buddy komedii. Vzhledem k tomu co Cage poslední dobou točí, je i tohle hodně fajn. Vždyť i ve filmu o sobě samém je až třetí nejlepší herec. ()

Reklama

Big_Boss 

všechny recenze uživatele

Honimírové Nicolase Cage, spojte se! V tomhle snímku se Nicolas Cage hrající sám sebe, snaží dostal roli ve filmu Quentina Tarantina. Kdo by taky nechtěl, žejo? No a do toho se mu kupí hromada dluhů, který ho donutí se objevit na narozeninový oslavě mexickýho miliardáře, kterýho hraje Din „Joel“ Djarin aka Pedro Pascal. Ten je jeho největším fanouškem a chce mu předat svůj scénář, kterej sám napsal. Následně si, ale Cage odchytne CIA, která mu prozradí, že je Pedro Pascal šéf drogovýho kartelu, kterej unesl prezidentovu dceru. CIA teda Nicolase Cage naverbuje (i když trochu neochotně) do svejch služeb, aby Pedra Pascala špehoval a získal pro ně cenný informace. To se samozřejmě Cagovi nelíbí, ale nakonec ho překvapí jak moc si vlastně s Pedrem Pascale msedne. No a samozřejmě přijde dilema, komu má ve skutečnosti věřit. No, to by vám mělo asi k příběhu stačit. Musím říct, že mě trochu mrzí, že se o tomhle filmu vůbec nemluví, protože za mě by tohle byl v 90. letech jeden z těch lepších Cagovo filmů, kterej bych zařadil vedle Face/Off, Skály nebo Con Air. Ano, asi by byl z těch čtyř nejslabší, ale na hranici Cagovo šílenýho hraní by k nim krásně sedl. Hlavní prim tu hraje duo Nicolas Cage a Pedro Pascal, který mají výbušnou chemii, kdy musím k vrcholu filmu zařadit jejich výlet do města pod vlivem psychotropních látek. Samozřejmě tu máme hodně pomrknutí na tvorbu Nicolase Cage rádi, takže pokud jste viděli jeho předchozí filmy, o to víc si potom film užijete. Taky musím ocenit, že si i Nicolas Cage dokáže sám ze sebe udělat srandu a nesnaží se nám skrz tuhle akční buddy komedii sdělit, že je jako herec nebo jeho snímky něco víc než ostatní. Jen škoda, že nevyšlo to plánovaný cameo Quentina Tarantina. 7/10 ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Nicolas Cage je skutočne neuveriteľná filmová hviezda. A voči jeho talentu mám veľký obdiv.  Nedá sa ale povedať, že by si počas posledných 10-tich rokov vyberal zrovna najlepšie filmy. Niekedy okolo roku 2018 sa veci začali meniť. Dostali sme filmy ako "Mandy", "Color Out Of Space" a samozrejme "Pig". A vyzeralo to, že sa konečne Nicolas stavia opäť na nohy a dočkáva sa lepších projektov. Ja dokonca v mnohom rešpektujem aj "Willy´s Wonderland". S tým všetkým poviem, že na "The Unberable Weight Of Massive Talent" som bol úprimne zvedavý. A keď začali prichádzať hodnotenia a komentáre od kritikov, bol som optimista. A to čakanie sa vyplatilo, pretože toto je film, ktorý prináša všetko, čo mám rád na Nicolasovi Cageovi, plus dokáže priniesť príbeh, ktorý je síce trošku strelený, ale v rámci konceptu na film funguje veľmi dobre. Je treba uznať, že film je v prvom rade komédia. Akčná komédia. No funguje vďaka tomu, že Nicolas Cage tu hrá sám seba. A tým pádom ani nemusí často niečo hrať. Alebo naopak do toho dáva svoje herecké umenie tak, ako ho poznáme. A je treba uznať, ja som sa na tom neskutočne zabavil. Palec hore pre Cagea. No nie je to len on, kto je skvelý. Pedro Pascal je rovnako vynikajúci a úplne mu ten jeho fanboyizmus verím do špiku kostí. Ku koncu sa dočkáme aj nejakej väčšej akcie, no je treba uznať, že toto je film, ktorý ma bavilo sledovať, mal dobré nápady a dokázal ich aj využiť vo svoj prospech. A ja len dúfam, že Nicolas Cage je späť vo forme a dostane sa do veľkej dávky kvalitných filmov. A aby sme tu nemali zase niečo podobné ako "Left Behind" alebo "Between Worlds". Do toho Nick. Teším sa na nabudúce. Hodnotenie: A ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele

Mě zas naopak přišlo, že tohle není stoprocentní, upřímnej Cage, ale generická vize režiséra, kterej to ani kolem něj nepostavil. Protože to má ohrané elementy kolem CIA a únosu člena rodiny. Je to i víc uvolněné, takže kdo očekává nějakou pořádnou sebereflexi, tak se jí zde moc nedočká, ke konci to jede podle těch nejvíce šablovitých vzorců jak to jen jde. Sám Cage i v jednom rozhovoru říkal, že Tom Gormican si udělal nějakou vlastní vizi a Cage se "jenom" vezl. Místama to bylo i dost nudný. ()

Galerie (110)

Zajímavosti (19)

  • Nicolas Cage považoval Javiho (Pedro Pascal) za nejlépe napsanou postavu ve filmu, a to natolik, že dokonce požádal o výměnu rolí, protože si myslel, že hrát svého největšího fanouška je větší meta, než hrát sám sebe. Až když byl do role obsazen Pedro Pascal, Cage nakonec ustoupil. (HanzoBureshi)
  • Postava Vivien (Tiffany Haddish) byla v původním scénáři mužským agentem CIA. Jmenovala se Irving Duquesne a byla popsána jako „unavený muž s nadváhou“. (ČSFD)
  • Společnost Lionsgate přeplatila HBO Max a Paramount za filmová práva. (HanzoBureshi)

Související novinky

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

Koho by si rád zahrál Nicolas Cage?

16.03.2022

Následující zpráva zřejmě zdivočí představivost mnoha filmových fanoušků, i když je třeba ji brát s velkou rezervou. Nicolas Cage v předchozích dnech zavítal do texaského Austinu na South by… (více)

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (více)

Reklama

Reklama