Satirická komedie režiséra a scenáristy Petra Schulhoffa Příště budeme chytřejší, staroušku! líčí osudy dvou podvodníků, kteří neustále narážejí na protřelejší a zkušenější soupeře. Ve svém úsilí dosáhnout snadného zisku často vystřídají několik zaměstnání a vymyslí celou řadu originálních podvůdků a zlodějin. Pokaždé však na jejich nápadech vydělá někdo jiný. A když se chtějí pomstít svým vykutáleným sokům, skončí nakonec tam, odkud na začátku vyšli – za mřížemi... (Bontonfilm)

TV spot

NinadeL

Aha, takže zdejší Peterkova poloha je cílenou karikou s důrazem na práci s hlasem, kterou si sám vytvořil a nebylo pro něj vyloženě snadné si ji prosadit. Cosi podobného chtěl už udělat v Černém vlkovi, ale tehdy ho to vyzvali předabovat. Takže po 11 letech si zde konečně užil to své "podsvětí" naplno. I taková byla minulost FSB... ()

Awer

Komedie to není vůbec. Je to velmi smutný film o velmi smutné době, tak smutné, že se v ní takovýhle film za komedii považuje. Jak nepokrytě si tehdy doslova za státní peníze bylo možné dělat legraci z toho, že socialistický stát je jen fasáda, za níž se všechno rozkrádá, je neskutečné. Ne že by se dnes nekradlo a kapitalismus neuměl zpeněžit všechno, rudý prapor nevyjímaje. Tu frašku normalizace, kdy ještě opravdu vlál, a lidi se byli schopní ještě "poučeně" chodit smát do kina těm, co věřili v možnost nápravy, však překonat prostě nedokáže. ()

RADX1

Příjemný humorný příběh o dvou ryze "českých" vykutálencích. Na svou dobu to bylo maximum co se dalo z politických poměrů vycucnout. Já myslím, že nápady tam byly dobré a asi vzhledem ke svému stáří mé hodnocení nezakrývají silné antipatie k filmům tohoto rázu vytvořenýchh v minulém režimu - rok po natočení jsem se narodil. :-) ()

Jaromír

Mě na této komedii baví, ty úhly pohledu :). On opravdu ten největší "Jánošík" je stát, který bere více než polovinu všem, pak jsou to podniky, kde si novodobí otroci vydělávají na své hypotéky, penze a pojištění a kde jsou pak tito dva malí zlodějíčky :)? Vžy, když čtu oznámení v novinách, že někdo nakradl 350 tisíc, a jde pro to do basy, si říkám, že stejnou energii by měl věnovat raději do normálního podnikání, a tito dva trumberové jsou přesně takoví milí malí zloději :D. Mě tato komedie prostě baví, a navíc nemá nudná místa, což už je co říct, a že se vrací do komunismu, no co, aspoň si člověk o to více člověk oddechne, že už je komunismus pryč :). Navíc ti dva hlavní herci Augusta a Peterka, ti tam opravdu sedli. ()

noriaki

Zcela průměrná komedie o dvou nepoučitelných smolařích. Od nepovedených pokusů ji odlišují jen ti dva sympaťáci v hlavních rolích. Se scénářem se Petr Schulhoff tentokrát moc nevytáhl. Celý film opakuje jedno a to samé téma, jen v drobných obměnách. Sem tam si nenápadně i očividně rýpl do nectností plánovaného hospodářství a šmelinaření, což asi mělo suplovat satirickou složku. O pravou kritiku režimu ovšem nejde, to by v té době opravdu neprošlo. ()

• O scéně, kdy při výjezdu ze skladiště, kde kradou alkohol, vyjíždí sanitka, František Peterka později uvedl, že nestačil do rozjíždějící sanitky málem naskočit a mohlo to dopadnout ošklivým zraněním. (Redyx1)