Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jiřina Bohdalová a Miloš Kopecký v malé komedii o manželství, které překoná i bytovou krizi... Manželský pár – ona oddává na MNV, on radí v manželské poradně. Manželé by pochopitelně rádi bydleli spolu, ale nemohou vyměnit své dva nevyhovující byty za jeden větší. V manželské poradně se jako na zavolanou objeví případ dvojice, která se chce naopak rozvést a dva byty potřebuje. Oba páry se tedy domluví na vzájemném přestěhování... (Česká televize)

(více)

Recenze (40)

argenson 

všechny recenze uživatele

Už to tu někdo zmiňoval - Petr Schulhoff potřeboval někam narvat zbytky scénářů, co se mu nevešly do filmů. A jeho celoživotní kamarád Miloš Kopecký nemohl odmítnout. Což klidně mohl. Respektive raději bych po jeho boku viděl Alenu Vránovou, která byla jeho partnerkou ve stejném roce v tom filmu o kouzelným dědečkovi. Tohle je prapodivný slepenec historek s (průměrně hrajícími) výbornými herci. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Herecké obsazení je výborné, výkony také, ostatně v případě Jiřiny Bohdalové a Miloše Kopeckého to ani nemůže být jinak. Ale i další herci zasvítí. Jenže příběh sám o sobě je trochu slabý, aby se držel na celou téměř hodinu. Pár humorných scén najdeme a také paradoxy, které zaskočí manželského poradce, jsou vcelku úsměvné, nicméně to celé působí spíše jako delší Bakalářská příhoda. Petr Schulhoff se snad shora na mě nebude zlobit, ale moc kvalitních komedií - až na výjimky, nenatočil. Každopádně je vidět, že bytová problematika hýbala Československem, neboť v podobném období byla natočena celá řada komedií nebo filmů, které se problémů s byty dotýkaly nebo se v nich o nich alespoň mluvilo. ()

Reklama

honajz 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi to jako předpříprava na Co je doma, to se počítá, pánové..., s využitím zbytků ze scénáře Zítra to roztočíme... Ostatně i herci, až na Bohdalovou a taky místo Peterky je zde Krampol, jsou v podstatě stejní, i některé motivy. Protože je to však pojaté spíše vážněji (jedinou humornější scénou je náznak sexuální čtyřky), seriózněji, zvláště Bohdalová hraje překvapivě uměřeně. V tom je velká síla filmu - v hereckých výkonech, jež jsou civilní, až má člověk (ten správný) pocit, že herci nehrají. Pravděpodobně šlo tehdy o velká témata, dnes by koneckonců byla podobná, protože spekulace s byty jsou tu stále. Smířlivé závěrečné gesto potěší. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní komedie s výborným hereckým obsazením o tom, jaké překážky může způsobit výměna dvou malých bytů za jeden větší. Ústřední herecké duo, manželský pár Kaizrových s netradičními povoláními, J. Bohdalová oddávající na národním výboru a skvělý M. Kopecký pracující v manželské poradně, mají velké problémy s jejich stěží obyvatelnými byty. Jeden je bez topení a elektřiny a druhý bez kuchyně a každý večer se musí bizarně rozhodnout, zda se půjdou najíst či ohřát. Jejich zoufalá snaha se nevyhovujících bytů zbavit přináší mnohé úsměvné scény, z nichž nejlepší považuji prohlídku bytu panem J. Hlinomazem. V zapomenuté, pouze hodinové komedii P. Schullhofa se objevuje mnoho známých obličejů, např. zbytečně ke své ženě M. Kantorkové obětavý J. Kemr, nepoctivý zájemce o byty J. Heyduk, znepřátelený pár K. Augusta a D. Hlaváčová či podivný milostný trojúhelník J. Krampol, D. Veškrnová a L. Kořínková. Divákovi může připadat, že je snímek tvořen z různých slepených scének, jež pan Schullhof nedokázal využít v jiných svých komediích, avšak celek působí mile, příjemně jsem se u něho bavil a nemám problém s nadprůměrným hodnocením. ()

Peabody 

všechny recenze uživatele

Slabá zábava velmi komunální povahy takové soudničky kolem manželských vztahů a bytové nouze. Jenže Miloš Kopecký je standardně dobrý (i když hraje absolutně totéž co v filmových soudničkách jako je Kauza králík a podobně). JIřina Bohdalová je docela slušná (ovšem tato dvojice neladí k sobě, jejich vztah studí celou dobu), plus kolem jsou někteří dobří herci v epizodách. Někteří zase nestojí za nic, ale těch je méně. Takže slabá dobová věcička (jedna káva 5,80 :-)), něco mezi jendou a dvěma hvězdičkami. ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama