Casino

picusis

Nevím proč, ale tenhle film se mi prostě tak zalíbil, že tady nesmí chybět. Zajímavý příběh De Nirák skvělý a Pesci též skvělý, tahle dvojka umí a umí hodně a když se k tomu přibere Sharon, tak je to ještě lepší i ostatní jsou dobří, ale na těhlech to visí nejvíc, Scorsese to zase dokázal, že je mistr na takovéto filmy. ()

Izz

Jedna z gansterek,které můžou mít třeba pět hodin,ale jakmile člověka chytnou,už se na ně může dívat věčně.Ve znázornění špíny podsvětí a jejího dopadu na jedince nemá Marty konkurenci. ()

vetsinezobri

Nechápu to. 3 hodiny filmu, ze kterých je velká část navíc vyprávěná, a já hltal každou minutu. Beznadějně zamilovaného Roberta de Nira, zlatokopeckou svini Sharon Stone i Las Vegas v lesku a slávě let minulých. Joe Pesci mě nadchnul, chlap měřící 150 (navíc známý z komediálních rolí) a přesto v divákovi vzbudí jasný pocit, že s tímhle bláznem by se do křížku pustit nechtěl. Mile rád si dám v brzké době nášup v podobě Mafiánů. ()

Kinpr

Martin Scorsese ve své vrcholné formě. Tenhle snímek není pro slabé povahy. I já měl problém s dechem při prvním shlédnutí Casina v kině a byl jsem rád, že jsem vůbec vydržel do konce. Něco tak krvavého, drsného a krutého jsem do té doby neviděl. Zvláště scéna s baseballovými pálkami v poli mi dala zabrat. Herecky je to extratřída, DeNiro, Woods, Sharon, ale kdo je top, tak to je Joe Pesci a jeho malej zabiják, ze kterýho bych se pos..., jen bych o něm slyšel. Nutno vidět v originálním znění! ()

john.h

Špičkové v každém detailu. Nejvíc dokáže asi zaujmout Pesci v roli primitivního mafiána. De Niro a Stoneová jsou ale také naprosto skvělí. Navíc je to podle skutečného příběhu, který ukazuje, jaký byl Las Vegas v sedmdesátých letech divoký západ. ()

altaica

PRO MUŽE:Mafiánská epopej o cestě falešného hráče až na vrchol do křesla šéfa casina. Když se daří, je to dobře sehraný orchestr. Přidat geniálního dirigenta s invencí a casinu může konkurovat snad jen FED s vrtulníkovým Benem. Mohavská poušť je zase ideálním místem pro vyřešení potíží, jen si jeden musí trošku máknout, aby problémy nevyhrabali na světlo boží kojoti, nebo federálové. Chce to kapku praxe, jinak by se člověk ukopal k smrti. Sem tam se dílo zvrtne a pak přijdou ke slovu i vyhrnuté rukávy, kladivo, svěrák, nebo baseballová pálka. A Sharon tu je naprosté zlatíčko. Po celou délku filmu jsem měl chuť jí přeříznout. Jako nejvhodnější nástroje se mi k tomu účelu jevily Husquarna 560 XP a Stihl MS 362. Fenomenální výkon Pesciho, který na mafiánské bullteriéry a chřestýše v lidské kůži má snad patent. Precizně předvádí, že na velikosti nezáleží, ale na zabejčenosti takového zmrda rozhodně ano. Perfektní režijní prácička na nejvyšší úrovni. Pro fajnšmekry povinnost.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Dva vypravěči s téměř dokumentární přesností a smyslem pro detail ukazují praktiky a pozadí výrobníku prachů jménem casino. Dokonalá dojná kráva, madame, takový podnik, ale muší ho vést machr. Brilantní DeNiro je muž na svém místě a aby to neměl jednoduché, tak kromě psychopatického parťáka dostal do vínu ještě manželku z říše horrorových snů. Upřímně, klobouk dolů. Sharon Stone sice tentokrát neukázala bobra, ale dokázala úžasně předvést jaký je život s podrážděnou p*čou. Ne, že by to mnohý chlap neznal z domova, ale tak nějak nás těší vidět, že i schopný chachar si ve vlastní domácnosti může těžce naběhnout. Samozřejmě její projev utvrdí všechny hošššánky v jejich hnědopišných prioritách, protože něčeho takového chlap není schopen, ani když je buzinková svlečna. Zlatá klícka holt není pro každou a vážnost či postavení – pokud není od pasu dolů - nemá pro všechny kikiny stejné kouzlo. Vracejí se nejen dobří holubi, ale i černé ovce k svému pastevci, vlastně pasákovi. Drama, které slušně odsejpá a nenechá nikoho na pochybách, že tohle je přesně to, co Scorsese umí. Vřele doporučuji.          UKÁZKY:V poušti je spousta děr a v nich je pohřbena spousta problémů. Ale musíte vědět jak na to. Díru je potřeba vykopat předem, než se tam objevíte s nacpaným kufrem, jinak vám to zabere půl až třičtvtě hodiny a nevíte, kdo tam mezitím zavítá. S takovou, abyste kopali další díru..// Casino je jako prodávat sny za hotové.// Smyslem jejího života byly prachy.//Proč krademe, když nás někdo okrádá? Jakej to pak má smysl?//Šéfové nemaj rádi, když si parťáci navzájem šukaj manželky. Není to dobrý pro obchod. ()

TommyDiamond

Scorsese nám otevřel bránu hazardu ve Vegas dokořán…. Já jsem si jeho film vychutnal plnými doušky. Skvělá ukázka toho, jak mafie nedokáže udržet moc a díky své nenasytnosti její impérium postupně padá. Hlavní síla tohoto příběhu tkví na bedrech vypravěče, který udával celému filmu nejen tempo, ale doplňoval potřebné informace tak, aby jsme se mohli lépe vžít do děje. Výkony R.De Nira, J.Pesciho a S.Stone byli obdivuhodné. Ocením tento klenot pěti hvězdami..... ()

mr.hack

Pokaždé když jsem narazil na tento film, říkal jsem si, že toto nemůže být film pro mě… Jednoho dne mě však Scorseseho Mafiáni donutili tento film zkouknout a musím jim poděkovat :). – tenhle film je prostě dokonalý – Úžasný příběh s ještě lepším koncem, bezchybná režie, osobitost hlavních postav a skvělý soundtrack jsou věci, které dostali tento film do mé top10. ()

denulik

Núdzové pristátie na golfovom ihrisku: Agenti FBI sledovali Nickyho tak dlho, až im došiel benzín. Neverím vlastným očiam, chvíľami som sa smiala, chvíľami mi mrzol úsmev na tvári, ale vydržala som to tie tri hodiny bez toho, aby som sa nudila, čo je pri životopisnom filme spomenutej dĺžky skôr zriedkavosť. Výborné. ()

Lilien

Bravúrne spracovanie mafiánskej tematiky. De Niro sa pre tieto ulohy narodil a pre Pesciho to bola životná úloha. Nikiho poprava v kukuričnom poli je jedna s najbrutálnejšich scén. ()

Hudino

Film, ktorý približuje systém chodu kasín.Miestami pôsobil trochu drsne, čo ale na druhej strane prispelo ku autentickej atmosfére podsvetia.Film s Robertom De Nirom, v drahom obleku spolu s drobným cholerickým, parťákom, stvárneným Joeom Pescim, nemôže byť zlý.Zaujalo ma vnímanie príbehu z pohľadu viacerých postáv.Skrátka brilantné. ()

Shanen29

Precizně odvedená a čistá práce.Opravdu Mr.Scorsese klobouk dolů.Je to perla mezi gangsterskými filmy.Není co dodat. ()

Shitonit

Třešnička na dortu, mezi filmy z prostředí hráčských doupat. Top film, dokonalej De Niro, dokonalá špokojenost. ()

Knor

Naprosto luxusní film, kterej stojí především na úžasných hereckých výkonech. Nádhera pane Scorsese. ()

Zveldr

Čím více koukám na gangsterky, tím více objevuji lepší a lepší kousky. Casino mě naprosto dostalo. Jak udržením mé pozornosti po celý film, tak i neustálým napětím. Martin Scorsese je můj velký idol a prostě borec. Režisér, který ví jak si získat své obecenstvo v prvních minutách filmu. Postavy vyšperkované, rozvinuté a každý mi dá za pravdu, že toto dílo je tak unikátní tím, jak vlastně komplexní je POUZE v jednom filmu. Nemám co dodat. Opět mě Scorsese odrovnal. ()

Comida

Naprosto mistrovsky a bez jediné slabé chvilky, odvyprávěn skvělý příběh s perfektními zvraty. Nicméně bez úžasného hereckého tria Robert De Niro, Sharon Stone a Joe Pesci, nebylo by to taktéž ono. Pochválit mohu také hudební stránku filmu, která udržuje tu fajn atmosféru, jenž v cca. polovině nabyde na tom osmdesátkovém nádechu ala Scarface (tedy zazní tu i hit od The Animals ze skvělých šedesátek). Prostě, mistrovské dílo. 10/10. ()

Duke90

Možná nejlepší Scorseseho film a v mých očích i nejlepší gangsterský opus všech dob! Na první pohled masivní stopáž uteče jako voda a já po skončení vírám s otevřenou pusou, jako by mi snad někdo zasadil pořádnou ránu nožem do zad a nemohu popadnout dech. De Niro se zdejším výkonem drží těsně v závěsu za Zuřícím býkem a Pesci tomu všemu kraluje a pokud vás malý nervní Joe dostal už v předešlých Mafiánech, tak tady s vámi doslova zatočí. Je to sice labilní a nevypočitatelný zmetek, ale zahraný s takovou přirozeností, že i pokud máte dva metry a sto dvacet kilo, raději se mu vyhnete obloukem. Sharon Stone byla správně na ránu a vyhrocenou hádku s De Nirem (dámy prominou, nebo po mě hodí rajčetem) jsem velmi prožíval s podobnými pocity jako Robert. Scorsese jako by přesně věděl, kdy se mnou zrovna pořádně zacloumá. No a to máte takhle - někdo má zvuk odpalu baseballových pálek spjatý s oblíbeným sportem, ale já ho budu mít navždy spjatý s filmem Casino a ten "příjemný" pocit, jako bych zažíval to nejhorší skřípání na školní tabuli, už z hlavy nikdy nedostanu. ()

PhoenixSwan

Karty na stole, tikající oči ze strany na stranu, pot na čele a samozřejmě hodně prachů - kasino jak se patří. Martin Scorsese opět zabrnkal na svou brutální strunu a párkrát ve mě vyvolal doslova nepříjemné mrazení. Říct, že všechno je nestálé jako věž postavená z balíčku karet, by bylo nedostačující. Stačí fouknout, či nešťastně šťouchnout a je všechno na podlaze. Osud rozdává karty, my se jen bojíme otočit a podívat se co se na nich skrývá. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011