Profesor Sherman Klump je geniální, ale také nemotorný a obézní muž. Ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který je jeho pravým opakem. A protože se ho Buddy snaží ovládat, rozhodl se pro jeho likvidaci. Když Sherman dokončí další ze svých vynálezů, pozve Denise do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu zamilovaný profesor nedokáže jasně vyjádřit své city, a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Sherman toho má dost a chce se Buddyho zbavit jednou provždy. Mezitím v laboratoři pes Buster rozbije lahvičku a z rozlité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten brzy zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru, chce po něm finanční podíl a také udělá vše, aby získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má nutkání chovat se občas jako pes. A to jeho budoucí plány dost komplikuje. (TV Nova)

kingik

O něco lepší než jednička a není to tak úplně nedívatelné jak by se mohlo na první pohled zdát. Ediie Murphy je živel a hraje tu opět několik postav najednou. Děj je podobně tupý jako v jedničce, ale tvůrcům to jednou nestačilo a tak se jednoduchý příběh jako facka pokusili znovu natáhnout na dalších 106 minut a to je hlavní kámen úrazu. Nápady došly a vše nahrazuje hrubozrný humor. A tahle kombinace prostě nemůže fungovat. ()

Šimpy

Ano, sice hodnotím nízko (i když oproti ostatním nadprůměrně), ale já se bavil. Sice to postrádá intelektuální humor, ale pro vypnutí mozku ideální. Navíc závěr (pozor spoiler, i když tady mi ho odpustíte) je celkem napínavý a ve finále jsem opravdu doufal, že to Sherman zvládne a bylo mi ho líto. Ještě, že se vše obrátí a celkem vtipně. ()

SOLOM.

No tak tohle už bylo úplně mimo mísu. Už jednička za moc nestála, ale alespoň jsem se u ní párkrát zasmál a našlo by se tam i pár vydařených hlášek, ale pokud jsem o ní řekl, že to v mých očích byla trapná podívaná, tak tohle už bylo MEGA trapné. No spíš bych řekl ubohé i na Eddieho. Naprostá zbytečnost, která dokáže pobavit snad jen dvěma – třemi momenty, jinak katastrofa a ztráta času… ()

kapsomut

Co?!?! Když jsem viděl to vaše hodnocení tak se mi udělalo fakt špatně! Nechápu jak to může být 19 nejhorší film vůbec!!! To se mi jen zdá jsem si řekl, myslel jsem si že mám asi nějaký halucinace! Neříkám že je to bůhví jak dobrý film ale na 19 nejhorší film to ani ve snu nemá. Tenhle film by se neměl objevit ani v nejhorších 200 filmů!!! No fuuuuj takovéto hodnocení si to opravdu nezaslouží! Neříkejte mě, že jste se u tohodle film ani jednou nezasmáli!!! 16%???? podle mě ubohý hodnocení! ()

ScreamJay odpad!

Seru na to a du domu!!! No má tohle cenu? Samý špeky, prdy, kozy, ejakuláty. Vysvětlete už někdo Murphymu, že z primitivního originálu dobrou dvojku neudělá i kdyby na sebe natáhnul trojitý latexový panděro. A scénář? Račte nahlédnout: prd středně dlouhý........otočka.......krknutí taříkajíc od podlahy........prd dlouhý, modelovaný..........sliny, moře slin.............zuby, spousta protéz............finální prd. Musim dát odpad jinak bych tuhle flatulaci nerozdejchal! ()

• Celosvětová premiéra proběhla 24. července 2000 v USA. (Varan)
  • Eddie Murphy v tomto filme zahral celkom 8 postáv. (Jakub225)
  • Režisér Peter Segal se ve filmu objevil jako prodavač popkornu v kině. (HappySmile)