Reklama

Reklama

John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (405)

POMO 

všechny recenze uživatele

Sympaticky civilné zobrazení náhlého konce světa asteroidovou bouří. Jak by asi probíhalo, jak by na něj zareagovali smrtelníci a jak složitě by se ti šťastnější z nich (rozuměj “vylosovaní”) dostávali do krytů. Katastrofický thriller se skromnějším rozpočtem v digitálu a větším důrazem na postavy. Bohužel v nejklišovitější představitelné vztahové konstelaci - rozhádaní, odloučení manželé, které spojuje jejich syn (expozice je přes kopirák Válka světů). Vizuální efekty a akční scény super a ve finále mě obzvláště potěšili aero záběry na “Greenland”, moji cestovatelskou numero-úno srdcovku co se přírodních neuvěřitelností tyče (nechci spojlovat). ()

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Greenland je ve své podstatě dalším z katastrofických filmů o "konci světa", o něž jsme v posledních dekádách rozhodně neměli nouzi. V rámci svého žánru nemá snímek tedy moc čím překvapit, nicméně i tak musím ocenit relativně uvěřitelné zobrazení posledních dnů před blížící se apokalypsou. Na můj vkus se ve filmu až příliš řešily vztahy točící se kolem klišé schémat a osobně bych film zkrátil klidně o dvacet minut - na druhou stranu však Greenland obsahuje nejeden poutavý a povšimnutíhodný moment (nejvíce mě oslovily linie s otcem Allison a úvodní odjezd z domu). Butler nejspíš nikdy nebude můj oblíbený herec, což ale naštěstí vyvážili Morena Baccarin a Scott Glenn. V neposlední řadě nutno podotknout, že se z technického hlediska jedná o ucházející kousek, který nabízí vcelku slušný soundtrack. ()

Reklama

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

O triedu lepšie ako Geostorm, ktoré nemalo hlavu ani pätu a rovnako v ňom hral hlavnú úlohu Gerard Butler. Greenland obsahuje množstvo logických dier, neracionálneho správania sa postáv a klišé. Niektoré zábery unikania pred nebezpečenstvom sa však tvorcom vcelku podarili a snímke nechýba ani slušné napätie. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Velmi střídmý a racionální pohled na katastrofu. Pochopitelně to nemá takový fun factor jako Armageddon, nebo San Andreas, ale Greenland si překvapivě po většinu času dřží vysoký punc uvěřitelnosti a syrové reality. Škoda některých nesympaticky klišovitých scén (závěr), ale díky bohu za ty sympatické momenty které místy příjemně zamrazí a jsou velmi dobře zahrané. Baccarin překvapivě vládne, Butler pouze OK. Tempo parádní a i když je vidět, že je to tak trochu low budget movie, povedlo se to tvůrcům obstojně zakamuflovat. Obstojná a vcelku inteligentní zábava. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Greenland ma prekvapil. Je tu jasne vytýčená cesta za potenciálnou záchranou, lemovaná dostatočným množstvom čiastkových konfliktov, skrz ktoré nám film prináša dosť znepokojivú a nesporne pravdivú víziu o konci ľudstva na sklonku života - čím ďalej zúfalejšie protagonisti ktorí boli na rozdiel od väčšiny ostatných k záchrane vybraní, narážajú na všadeprítomné besnenie a násilie zo strany tých, ktorí na spásu nemajú nárok a podliehajú všeobecnej hystérii. Je vlastne dosť osviežujúce mať v hlavnej úlohe hrdinu, ktorí nie sú vôbec hrdinskí. Aj ten Butler tu hrá obyčajného chlapa a keď už dôjde k bitke, veľmi nevie, ako sa správať. Je to projektant, nie bývalý mariňák. Greenland sa zameriava na tie milióny obyčajných ľudí, ktoré vo 2012 alebo Armageddone zvyčajne vidíme len v scénach, kedy utekajú pred plameňmi v horiacich mestách. Ich nehrdinské správanie a obyčajná snaha dostať sa včas na miesto, kde by na nich mohla čakať záchrana. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (6)

  • Okrem viacerých miest v USA pracovali filmári aj na Islande (zábery Grónska sú v skutočnosti Island). (MikaelSVK)
  • Filmovanie začalo 1. mája 2019 a trvalo celkovo 2 mesiace. (MikaelSVK)

Související novinky

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět

27.06.2020

Herec Gerard Butler patří v Hollywoodu už řadu let k akčním jistotám. Nehraje sice v těch největších blockbusterech a jeho filmy v kinech čas od času šeredně vyhoří, hvězda snímků 300 nebo Pád Bílého… (více)

Reklama

Reklama